Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***395***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Da, Novus, te rog; mi-ar placea sa semene cu pestishorul din Tom si Jerry; bol din ala am, lipseste pestele.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis


Maine se rezolva

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Greu de recuperat de cand cu evenimentele astea politice, multumesc ca m-ati cam pus la curent si pe mine,recunosc ca nu ma apsioneaza deloc, da' deloc acest subiect, cu toate ca-n politica cred ca as fi buna, tot am partid

Pisigri, da' cin' te-a suparat ?! si eu zic ca nu e bine sa tii in tine ca patesti ca Ilinca




www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Sa va arat o jucarie din Ro dupa care Anastasia e innebunita si care poate e o sugestie de cadou.
http://zicolorata.blogspot.com/2011/12/blade-attack.html
Ea e influentata si de bataliile lui Alex cu prietenii lui cu titirezi adevarati, dar nu trece zi sa nu treaca de cateva ori pe la tragace si tot striga: am castigat!!! cand reuseste sa invarteasac titirezul.

E si mai distarctiv cadn sunt mai multi copii sau cand va jucati voi cu copilul, dar ea vad ac n-are treaba si se joaca singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Bun, cu intalneala vad ca nu avem deocamdata nimic concret ca si perioade, asa ca mai aman cautarile locatiei care depinde de cate ne vom strange si va rog sa incercam sa gasim perioada perfecta

Azi am vorbit si cu cei de la Cheile Cibinului, camera ar fi 160 ron cu mic dejun , cum vi se pare, mie sincer mi se pare cam piparat, daca ar fi numai cazarea nu ar fi nicio problema dar mai e si mancarea langa asa ca sigur o sa fie in jur de 400-500 ron distractia pe wkd
Astept parerile voastre

Drept e ca acum m-am uitat pe site la Danes si tot atat e camera dar mai avem si alte variante nu-i bai numai sa facem lista de start

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

No unde ati disparut toate ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Si mie mi se pare cam scumpicel. Sunt sigura ca daca ne-am orienta in Sibiu, cum zicea Chato, ar fi variante mai ieftine. Si poate si prin imprejurimi !



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

No unde ati disparut toate ?

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Eu sint aici, ma uit la Tom si Jerry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou,
n-am timp, vine inspectia bau-bau peste liceu (Anaan, voi parca ati avut de-asta, nu?), am si ceva ucenici, lucrari de corectat blabla dar am zis sa respect sloganul:"nici o zi fara forum"(sau era fara peshte oceanic?)
Asa, vad ca ultimul subiect de discutziune (in afara de peshti. De care io am avut cand eram mica si-i tineam in borcan si le dadeam hrana uscata urat mirositoare si oricum dupa un timp ii gaseam cu burta-n sus) este excursiunea.
Mie uichendul ideal mi se pare 11-13 mari fiindca atunci din observatiile mele pot veni: si Gaza si Chato si cuscra si pisigri! Nu am dedus bine?! Nu e asta uichendul perfect? Astfel vom reusi sa facem niste meciuri in namol: io cu pisigri si cuscra cu Gaza, hihi, iar Chatonel va fi arbitrul extern si deci impartial:)))) (glumesc, da' poate daca nu pun emoticoane iar se intelege gresit:)))
Io vazusem pretul la Danes si speram ca dincolo e mai ieftin halatul, nu de alta, dar daca sunt la fel preturile io de ex. prefer Danes din mai multe motive: am nostalgia ratarii primei intalniri+ pare un loc mult mai viu, mai...colorat, mai plin de distractii...io nu prea-s cu meditatiile in sensu' ca Cheile alea mi se par putin prea pustnice, prea loc de...levitatie, prea linistite...nu-i vorba ca le putem inviora noi din greu
Dar io sper ca shefa Novus isi va exersa abilitatile de negociator si va gasi ca de obicei oferta perfecta, inclusiv dpdv pretz!!
La discutiile cu cadouri si alte discutii colaterale (politica ioi, ce-i aia? stiri? tv?!) nu ma bag acum mai ales din lipsa de timp, mergem la nani minten ca maine ne trezim cu noaptea in cap si mai vine si rahatul ala de inspectiune iar io la ce meciuri am avut cu tovarashul inspector de specialitate...nu m-as mira sa fie pus pe fapte mari acum sa incerce sa-mi gaseasca macar un noduletz in papura
Pisigri, nici io n-am inteles nimic la ce discutii te refereai, sper ca n-am calcat io in strachini asgain- da' de fapt stai, ca n-am postat azi pe forum...sau faceai referire la alta zi? Da-mi un pm deslusitor ca-n vremurile bune

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

gaza

daca esti pe aici, sa ne scrii cat anume stati in ro, intr-o postare anterioara ma gandisem ca poate o fi vreo sansa sa va prindem aici impreuna cu chatonel, adica in jur de 11-13 mai. Ce zici?

ina

"cadourile de rezerva", am si specificat, le iau pentru persoane oarecum departe de mine, cum sunt unii colegi de-ai lui v+t [pe care nici nu-i stiu din vedere, despre care sunt anuntata cu 1 ora inainte, d-apoi sa emulez pe sufletul lor ].

Tu chiar ti-ai imaginat ca eu cumpar cadouri de rezerva prin ianuarie, de ex, si incep, pe parcurusl anului sa le imprastii, cum le-o veni sorocul? Adica... dupa toata povestea mea cu cumpararea cadoului pt Ilinca [si chiar cu insemnatatea gestului/gandurilor versus niste cifre din calendar, ca tot adusesi vorba de critica mea de atunci], atat ai retinut din mine??????? Pai asa, cred ca Ilinca ar fi primit prima cadoul DC, ca am prin casa, mai mereu, de rezerva, cam asa: Legendele Olimpului, Narnia, set metalic de asamblat un tractor [cu suruburi si piulitze], set palete de ping-pong, set badmington etc. Parca o si vad pe Ilinca stand zi si noapte sa insurubeze la tractorul metalic [:)))]

Deci... sunt nuante si nuante.

Aaaa, si apropo, ca m-ai amuzat la faza cu "haine nu ti-ar fi placut sa primesti", eu, ma si gandisem inainte de tragerea la sorti, ca daca destinatara mea o sa fie ina, va fi tare greu sa aleg haine, TOCMAI pt ca ea este clar, stilistul nostru de aici. Insa, tot eu imi raspunsesem ca tocmai de aia, pentru ca ar fi foarte greu, m-as fi bagat la asa o provocare.... :))) Mai stii cand o veni ziua...



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Intilneala: io stiu daca venim sau nu, dupa ce stabiliti data si locul.

Cuscra, io n-am de ce ma "innamoli" cu Gaza care chiar nu imi e indiferenta

Intra cineva mai tirziu, dupa ce culcam copchiii? Ca sa stiu daca sa mai intru sau nu.

Sint chiar logata, poate primesc un pemeu'

Mergi la inceput