Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***395***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Habar n-am ce "se da" la stiri in seara asta pentru ca Ian se joaca cu Jambo si nu-mi stric time-out-ul pe interpretari despre de ce a demisionat Boc si cum a cazut Guvernul.
Banuiesc ca aceste subiecte sint pe ordinea de zi la toate tembeliziunile + la pariu ca apare si Base' sa se dea nitezl ranit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am si eu o curiozitate pentru cine stie: analistii politici e neutri sau tine si ei cu cineva?
Mie imi pare ca nici dupa ei nu te poti...lua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

E drept ca la mine faza cu cuiul se cam aplica... Dar nu in cazul de fata! Am inteles perfect dezamagirea ta! Sper doar ca odata ajuns, desi nu ingenios, Moshul a fost macar... placut surprinzator!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Ina, nu are importanta , nu dezvalui nimic ca deja au fost discutii (si) pe tema asta.

Iar cu parerile mele despre jucariile copiilor ai si nu ai dreptate. E adevarat ca mie mi-ar fi sarit mustarul destul de tare daca imi ascundea fie-mea incarcatorul de la laptop, ca nici eu nu-i ascund ei jucariile, insa eu sunt f dependenta de laptop din multe pdv, nu numai legat de forum. De ex, si in legatura cu teza mea care e pe final e sublima :))))))) si lipseste cu desavirsire, ca e in enshpe bucati care trebuie revazute, reactualizate si puse cap la cap.
Dar hai ca in loc sa zic de jucarii, zic de perfectionismul meu care o sa ma duca de ripa :)))))
Deci da, eu nu as fi lasat Pisilinca sa aiba ocazia nici sa strice primul incarcator, cu atit mai mult sa ajunga si la al doilea . Dar pina la urma, si Ian face cu tine tot Attachement Parenting, uite-asa "inveti" tu ca exista consecinte ale faptelor tale :))))))

Sa nu te superi pe mine

Si da, analistii "e" si ai afiliati pe la diverse partide. Nu am urmarit eu traseele multora dintre ei, dar mare sila mi-a facut Cristoiu care a scuipat Base+PDL ani de zile pe la antene, apoi s-a mutat si a dat-o la intors...asa, de la o zi la alta.
Mai e si economistul ala, Serbanescu, dar macar pe ala l-am auzit spunind niste realitati referitoare la aspecte legate de economie, asa ca ii mai iert interpretarile politice de pe "linga", care si alea mai variaza dupa cum bate vintul si cine semneaza fluturasul de salariu.

dar nu, nici eu nu m-am uitat la stiri azi. De la simply si de pe forum am aflat de guvern. Acu mi-a zis Motanul de noul prim ministru, dar l-am scos din sarite (pe Motan...) intrebind "asta cine mai e..." Deci...sint pe dinafara



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pisigri, se spune ca incercarea, moarte n-are, asa ca, mai insist: necajeala are legatura cu intilneala? "Accept" si un "da" sau "nu", fara explicatii suplimentare.

Despre laptop, incarcatoare si alte "bunuri"

Despre noul prim-ministru, cind dormea Ian, deci fara sonor, eu intelesesem ca e fost ales Predoiu; acu' se uita Jambo la teveu' si am vazut si eu o...moaca necunoscuta pe post de prim-ministru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Am si eu o curiozitate pentru cine stie: analistii politici e neutri sau tine si ei cu cineva?
Mie imi pare ca nici dupa ei nu te poti...lua.


Clar tine si ei cu cineva! Dar macar are bun simt cand prezinta! Aia care are! Nici io nu am mai vizionat de mult televiziunile de stiri, ca astea... ie neutre pana in maduva fibrei! Da'ie unii analisti care asa de neutrii sunt de au mers pana acolo incat s-au pozat cu cadindatul... of! Editez, ca iar devin exagerat de off-toic si impotriva curentului!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

E drept ca la mine faza cu cuiul se cam aplica... Dar nu in cazul de fata! Am inteles perfect dezamagirea ta! Sper doar ca odata ajuns, desi nu ingenios, Moshul a fost macar... placut surprinzator!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute



Daca-i pe' asa, nu pot decit sa ma bucur. Mult.
Da, a fost o surpriza placut...surprinzatoare Risc sa spun ca nu mi-ar fi placut sa primesc...haine. de ex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Novus, poti sa rizi cit vrei dar sa-mi si raspunzi: se poate cumpara un peste in borcan fara furtunul ala pentru oxigen? Adica, na, de pututt stiu ca se poate dar as vrea sa nu moara pestele

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



Hello !!!

Iar am umblat lela

Da Inapreda, este o specie (sau poate mai multe) care nu are nevoie de nimic special plus ca traiesc si singuri, daca vrei intreb maine din nou, parca ceva cu happy se cheama

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Eu de ziua Adei deja am rezervat locul de joaca, fix de ziua ei de la ora 11 pt ca m-am lamurit ca ei se distreaza cel mai bine cand sunt odihniti iar dupa-masa nu garantam ca Ada e fresh de la 17 cand era ultima tura pt petrecere acolo

Seara o sa sarbatorim cu gasca acasa iar duminica in familie

Invit de pe acum toti ghioceii la Deva !! asiguram si cazare


Despre cazare, vorbiti cu mine, daaaa?




Exact la tine m-am gandit aseara !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Da, Novus, te rog; mi-ar placea sa semene cu pestishorul din Tom si Jerry; bol din ala am, lipseste pestele.

Mergi la inceput