Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***395***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Ia uite ilinca, gand la gand despre gaza si wk 11-13, o fi de bine :))

Danes nu a fost prima intalneala, ci la Moeciu de Sus, insa eu, din toate locatiile, pe asta am preferat-o, ca environ.. a nu, ca mediu [ca iar scriam gresit vreun englezism :)))]. Mi s-a parut ca intruneste multe chestii, si natura, si securitate pt copii, si non-pustiime, si distanta relativ egala pt toti, nici extrem de scump [nici iefitn, dar rezonabil], are si cai [cel putin pt v+t, si gaza mare :)], loc de joaca pt copii mici, masa buna.

Gata forum pt azi, trec la probleme de mate



Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Intilneala: io stiu daca venim sau nu, dupa ce stabiliti data si locul.

Cuscra, io n-am de ce ma "innamoli" cu Gaza care chiar nu imi e indiferenta

Intra cineva mai tirziu, dupa ce culcam copchiii? Ca sa stiu daca sa mai intru sau nu.

Sint chiar logata, poate primesc un pemeu'

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Pai cine se innamoleste cu oamenii indiferenti?:)))
Da' glumeam, oricum...da' no, la harmonia din club suntem numa cateva care ne-am mai impuns/incontrat direct si ziceam sa tragem niste lupte in namol sa stingem cu totul conflictul si sa epuizam orice potentiala energie negativa, intr-un mod sexi:))) Nu ma bagati in seama, delirez, is obosita:))) Imediat bag cornul in perna, numa cand ma gandesc ca tre sa ma trezesc pe la 6-6.30 imi vine sa urlu!


I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Draga Anca,

Nu faceam referire la "cutuma" ta de a cumpara cadouri "de rezetrva" cind am spus ca eu nu ma identific cu o astfel de actiune. So, sper ca nu te-ai ofuscat. Faptul ca tu cumperi, nu inseamna ca e rau, la fel cum faptul ca eu nu cumpar, nu e neaparat "de bine"; asa cum ai precizat, acest lucru pe tine te scoate "din rahat", so e bine ca ai gasit aceasta rezolvare. Eu am ALTA rezolvare, atita tot. Nu inseamna ca eu sint mai buna. Din acest punct de vedere, sintem diferite.

No, sper ca ai inteles ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si mie mi se pare ideal wkd 11-13 mai pt ca pot veni cele mai mult fete inclusiv cele din strainataturi Gaza si Chatonel, vremea o sa fie mai calda (sau asa ar trebui)si ghioceii trecuti toti de 3 ani

Plus ca azi Pisi m-a anuntat ca la sf lunii aprilie cel mai probabil pleaca in Germania vreo saptamana deci pica wkd ala pt noi

No se voteaza? sa ma pun pe treaba maine, maia mceva variante langa Sibiu mai rezonabile ca si pret

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, prima intalneala a fost la Roua Diminetii din Moeciu, din punctul meu de vedere cea mai naspa locatie dar na, eram la inceput de drum

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Votati data!!
A se numara votul meu definitiv: 11-13 mai, desi urasc 13-le
Astept cu nerabdare si ofertele mai rezonabile ca pretz, da' tot in minunata zona a Sibiului.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolaeTu chiar ti-ai imaginat ca eu cumpar cadouri de rezerva prin ianuarie, de ex, si incep, pe parcurusl anului sa le imprastii, cum le-o veni sorocul? Adica... dupa toata povestea mea cu cumpararea cadoului pt Ilinca [si chiar cu insemnatatea gestului/gandurilor versus niste cifre din calendar, ca tot adusesi vorba de critica mea de atunci], atat ai retinut din mine??????? Pai asa, cred ca Ilinca ar fi primit prima cadoul DC, ca am prin casa, mai mereu, de rezerva, cam asa: Legendele Olimpului, Narnia, set metalic de asamblat un tractor [cu suruburi si piulitze], set palete de ping-pong, set badmington etc. Parca o si vad pe Ilinca stand zi si noapte sa insurubeze la tractorul metalic [:)))]Deci... sunt nuante si nuante.Poze cu noiVeronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori
No, cu atatea conflicte pe-aicea, nu ma pot abtine. Foarte subtil, anca, dar nu suficient de subtil pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Haoleu, in textul citat e ceva referire la tine, anamariame?...Atunci chiar ca e foarte subtil, cel putin pentru mine. Da' vad ca azi de nimic nu ma prind, nici de ce-azis pisigri, nici de "absconzisurile" din mesajele Ancai...chiar ar trebui sa merg la nani dupa cum am zis, dar Sophia e in forma, bate cu o lopata de plastic de ne-a capiat!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

11-13 este ok si pentru noi.

In armonie totala cu Ina si eu as prefera sa eradicam din fasa posibilele divergente si sa nu mai mergem pe ideea "mai bine tac, sa fie bine", fiindca am vazut deja ca nu functioneaza mecanismul asta. De exemplu, Pisigri, dupa observatia ta, mi-am recitit toate mesajele sa vad daca nu cumva te-am suparat eu cu ceva.


Anca, probabil indrazneala mea cu englezismul va bantui vesnic pe aici, dar insotita de emoticonuri diverse, ceea ce nu ma supara, arata ca-s o fiinta nuantata care poate fi perceputa nuantat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

La faza cu englezismul m-am simtit si eu, deci, Ana, impartim rosia.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput