Copil care nu mai vrea la gradinita :(

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si am luat-o de la capat...mai multe sedinte de terapie.....

Mi-a spus atunci,tinandu-ma de gulerul hainei,cu niste ochi mari si cu o gurita serioasa"sha nu ma mai duci niciodata acolo".Niciodata.


Astept niste sfaturi,dar pliate pe situatia Evei,nu generale.



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Vorbesc prostii poate, dar ma gandeam sa-i spui ca o duci la o scoala pentru copii mai mici, nu la gradinita, ca vad ca asociaza unele cuvinte, num de oameni cu nenorocirea de asta vara..
Este bine ca le cunoasteti pe doamnele de la gradi, plus ca banuiesc ca pt toamna o inscrii, pana atunci mai sunt vreo 7 luni, avansati cu terapia.. Oricum zic eu, sa nu-i mai pronunti cuv. gradinita...

Altceva nu mai imi vine in minte.... doar sa va urez multa sanatate si numai si numai bine! Sa treceti cu bine peste hop-ul asta

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Reactioneaza bine la cuvantul scoala...mergem la scoala..ma tem de momentul in care va vedea un decor similar cu cel de gradinita....ea stie cum e la clasa I am mai mers cu ea la o prietena invatatoare...
Ma tem de moment,de cum va reactiona...de....tot.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Te inteleg f bine
Cred ca doar trecerea timpului va estompa socul...
Parerea mea este o vreme sa nu-i mai spui de gradinita, sa mai uite
Oricum, consulta-te si cu psihologul cu care faceti terapie, ce sfaturi iti mai da.

Bafta multa si sanatate!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Eumada, daca educatoarele sunt prietene cu mama ta, de ce nu le inviti cit de des se poate la tine acasa? Asa se va obisnui Eva cu ele (fara sa ii poemenesti sau ele ca sunt educatoare de gradinita). Eventual cindva o lasi la mama ta, cu ele de fata. Ca sa se obisnuiasca treptat cu ele fara tine. Asta, bineinteles, trebuie sa coopereze si educatoarele, dar cine nu se lasa mituit cu un tort bun si o cafea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cu psihologul e prietena si il percepe ca pe un prieten dar refuza sa discute cu el cand vine vorba de gradinita....interactioneaza frumos cu copiii,e inebunita sa socializeze,e expansiva..dar.....cand vine vorba de ....se albeste,apoi se inroseste si incepe sa urle efectiv....si imi zice ca nu vrea,si plange..si sufera..........



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cel putin cu directoarea e obisnuita...se cunosc de mult.Numai ca,atunci cand o apuca pe Eva plansul,nu tine cont de nimic...nu stie decat sa planga si atat.Poate e prea mica...dar cum va reaction cand va vedea de fapt ca e tot ca acolo,in sensul de decor....?
Nu va crede ca am tradat-o ca i-am promis ca o apar si eu o las tot in acelasi mediu?

Pe bune,abia dupa ce am inscris-o acolo mi-am dat seama ce presupune.....si ma zbucium ca intr-un vis urat.Vreau doar sa fie in siguranta...sa deseneze .sa picteze sa faca puzzle sa se joace,poezii si cantece,stie...si ne ocupam eu,mama mea,am si o prietena educatoare care vine la noi(e educatoarea din spital).Nu astept asta de la o gradinita ci doar sa fie in siguranta...sa nu mi-o bage din nou in spital...
Ca un cucui sau muci sau vreo raceala...asta e......ca se poate bate cu alti copii....trebuie sa invete sa gestioneze situtiile..nu asta e teama mea cea mare.Si nici a ei.....

Ma iertati nu am chef sa supar si nici sa ma cert cu nimeni.



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput