Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(119)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

neata multumim de cafea

declar o noapte linistita mandra a dormit

RECLAMA ILEGALA -/concursuri/cel-mai-dragalas-copil-4/galerie?showpage=39#

VA ROG UN VOT POZA 6
SE POATE VOTA DE MAI MULTE ORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Buna dimi fetelor
si noi avem mucisori, toata familia, rand pe rand a facut de fapt am racit in casa, de la frig, ca dormeam cu usa deschisa sa l aud si m a tras frigul de pe hol. acum am pus centrala la o temp mai ridicata. oricum de scos afara nu l am scos, stam amandoi ferecati si papam provizii
puiu are multi muci albi si aposi si cand pun apa de mare/ser ies rauri-rauri. noaptea ii mai pun un puf cu pivalone ca se infunda si nu poate dormi deloc
in rest, n are febra sau alte simptome, se joaca e vesel in timpul zilei. voi ce ziceti, sa i mai dau ceva? ca mi e teama sa nu i coboare mucii in gat...uff
si sanatate puiului Dinorei si bebicilor raciti
in rest, ma pregatesc sa incerc sapt ce vine rulada cu somon si cea cu branza, fac planuri/listute pentru ziua mea care se apropie, ca si eu ma sarbatoresc in februarie
asa ca o sa fac o 'repetitie' generala culinara inainte de mot
multumesc fetelor de idei de papa
ma duc sa beau un ceai cald cu lamaie
un weekend fain va doresc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Merci fetelor de sfaturi...tocmai am facut un termin la doctor pt ora 16.30. Nu-mi place de Julius deloc....nu are febra, dar e moale shi nu vrea sa manince nimic, plus ca se trage de urechi shi are dureri de cap (simt eu). Doctora alaltaieri ne-a dat doar sirop pt tuse shi ceva homeopate pt. urechi, dar daca e mai rau shi nu ajuta homeopatele? Am zis ca mergem sa ne mai verifice o data, caci miine e totul inchis in afara de clinica pt copii, unde tre sa-ti astepti rindul 2-3 ore.

De desfundat nasucul, am in casa Olynth, dar ii pun doar noaptea...voi puneti shi ziua? De cite ori puneti voi in 24 de ore? E ok daca pun de 3-4 ori pe zi?

Of, va necajesc dis-de-dimineata cu problemele noastre.

maduta_bra pt sfat.
ailed...aorma de nemtia, ce mai
ioanales cind luati motul? Si ce feluri de papa mai faci? Noi tot acasa vom face, caci nu vom fi multi, dar sunt in pana de idei vis-a-vis de mincare...parca m-am saturat de una shi aceeashi, mai vreau ceva....altceva, dar nu shtiu ce . sa va faceti bine cu totii.
djlaura01ma bucur cind aud de nopti linishtite....parca imi revine si mie speranta.

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

djlaura, votat cred ca la concurs chiar daca ne lasa sa votam de mai multe ori nu se inregistreaza decat odata. Mie acum imi zice ca mai pot vota maine

ioanales, sanatate puiului si voua. Daca scoti bine mucisorii nu o sa coboare neaaparat in gat. Poti pune de mai multe ori pivalone in nasuc. Eu ii dadeam si de 3-4 ori puf in nasuc. Mai intai puneam apa de mare, asteptam putin, aspiram si apoi puneam pivalone. Faceam asta dimineata, inainte de masa de pranz si seara. Daca mai strangea mucisori si intre timp mai aspiram
Nasol cu frigul asta..si cica de luni vin iar gerurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ninge si la noi!de ieri.... ma ingrozeste vremea asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Maduta dupa ultimul tau mesaj, imi dau seama ca trebuia sa insist mai mult cu aspiratul....n-am shtiut...aici nimeni nu te invata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

madutza multumim de cafea
pai se putea sa nu gusti tu deloc, deloc....si de pe deget si tot ai gustat

djlaura nici eu nu inteleg de ce apare asa, aseara atatea au aparut, 133. te mai votam si azi poate, poate castiga buburuza ta dulce

cami da, poate si de aia doarme atat noaptea, se odihneste si ziua. ziua de obicei, are 2 somnicuri de cate 1-2 ore. dar sunt zile cand are numai un somnic.

iony chiar ca este bine ca acum doarme si nu-i mai arde de joaca noaptea

ailed si la voi ninge? numai la noi nu dar ma dispera vantul asta.

ionales si dinora multa sanatate va doresc si mai ales la bebei

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata si de la noi,

Sanatate puiutilor bolnavi de Dinora si Ioanales.
Este aiurea rau cu mucisorii,si eu ma panichez si parca nu mai ies la liman.Era ok sa incerci remediile homeopate scrise de Miki,dar inteleg ca acolo este greu cu medicamentatia...Nebulizator aveti???Cred ac si asta ar ajuta..(si eu tot aman momentul achizitiei,desi stiu ca am nevoie...)

Madutza...felicitari pt ambitie!!Tu esti un exemplu ca se poate!!Nici nu indraznesc sa mai scriu pe aici ca nu sunt in stare sa dau 4 kg jos cand vad cate ai dat tu!!!Pai asa cum ai zis,daca as vrea m-as apuca de regim si as lasa naiba poftele..Cred ca m-am culcat asa pe-o ureche!!!Si ma tot gandesc ca voi slabi cand merg la munca.. de la stres,de la drum...

Aseara am fost la pediatru si a incercat sa il decaloteze pe David si nu a reusit.Mi-a zis sa ii dau eu la baie cu tetraciclina si sa trag acolo,dar mie imi este teama..Voi cum ati procedat mai fetelor???Eu nu am curaj...Mi-a mai explicat o mamica de pe forum,dar sincer imi este teama sa fortez nota..Daca rup ceva pe acolo???Daca face hemoragie???

-Mi-a zis sa ii dau Vitamina D3 in loc de Vigantol.Voi ati schimbat vigantolul???
- sa scot mesele de noapte ca este destul de pufos si sa incerc cu ceai.Aseara am dat ceai in loc de o masa si a fost ok.Nu a mai papat decat o masa de lapte.Sa vedem daca si diseara am succes si apoi incerc sa o inlocuiesc si pe cea care a mai ramas tot cu ceai.
-pt dintisori mi-a zis sa masez gingia cu panadol.Asta ca sfat poate va ajuta si pe voi.In afara de Calgel sa dau si cu Panadol.
-sa ii dau sa bea mai multe lichide pt fontanela...Ce legatura are??
Nu am mai apucat sa intreb caci David se zbatea si nu statea sa il imbrac..





Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dinora tie iti multumim de cafea am gresit, am zis ca madutza a dat-o dar am vazut acum ca tu.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput