Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(119)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy anastasia ta nu doarme noaptea mai mult de 10 ore ca doarme in timpul zilei
asa era si antonia mea
da petra baga noaptea 12-13 ore
si ziua maxim 1 ora in ultima vreme
deciiiiiiiiiiii
stiu ca acum ar trebui sa doarma cam 14 ore pe zi

iony am inteles
pupoici
vei vedea ca cu trecerea timpului te vei organiza altfel
si se va culca si sara mai devreme
si se va trezi mai pe zi
asa era si antonia pana sa o educe PETRA
sa se scoale pe la 6 sau 7 dimineata
si acu la 8 maxim 10 e in pat
deci se poate si altfel
doar ca eu nu ma induram sa o scol
da petra ce stie ea
ahahahha
ea trezeste pe toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Cami, deci ar trebui sa-i fac o fratioara Sarei ca sa se regleze cu programul
Sara pana la ora aia ce poate face decat joaca, chiote,ture de patut,vorbeste si se cearta cu fiecare jucarie in parteare o gramada de treaba si cand te uiti la ea zici ca abia ce s-a trezit
oricum eu sunt multumita ca dupa ce adoarme nu se mai trezeste ca altadata iar la joaca
se mai foieste, daca se trezeste ii dau un pic de apita si suzi apoi adoarme linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Mai fetelor, eu cind vad cit de tirziu adorm puii vostri ma intreb daca gresesc eu undeva? Julius e la 19.00, max 20.00 in pat deja...ieri de exemplu n-a rezistat decit pina la 18.40....la aceasta ora visa deja :)...pina dimineata la 6.00, 7.00...ziua doarme o ora, max. una jumate, o singura data. Pina dimineata insa se trezeshte pt papa de 2-3 ori.

Eu ma indrept spre patut...e devreme inca, dar sunt obosita rau. Noapte buna shi pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Dinora, Daria mea are acelasi program ca Julius. Si stiu mai mullti pitici de aici care se culca la aceasi ora. Deci fiecare copil cu programul lui.
Am inceput mesajul, dar mi-a atras atentia un film la tv si am uitat ce voiam sa va mai zic

Mary, mami, multumesc ca m-ai luminat si pe mine! Asa e, Daria face 10 luni ca Anda! M-am ametit cu fluturasii astia care fac 1 an in curand.

Ma bag la somnic!
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu cred ca Strumph a plecat la Manchester

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, eu i-am dat 2,5 ml de aerius Andrei ca tot ii curge nasul si a facu si o alergie de la mandarina.. dupa o feliutza s-a urticat rau pe zona genitala, picior, etc...am vb cu pediatra din ro si a zis ca e oki...
nb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Neata... Sunt cu ochii in gura inca. Sper sa ma ajute cafeluta. nemteasca tuturor.

M-am trezit cu gitul cit Europa...m-a ajuns shi pe mine raceala copchilului. Fetelor, copilul meu are azi muci muuulti...shi nu mai shtiu cum sa lupt cu ei... I-am pus apa salina shi i-am aspirat cu batista bebelushului (adusa de nasica lui Julius din RO)...ce mai pot face? Stau in git shi horcaie Julius de numa.

Vorbeati ieri de kivi...eu nu i-am dat inca lui Julius...parca mi-e cam frica, dar am sa incerc ca e baiat mare deja. In fix 3 saptamani taiem motul :) !

va pupic si mai revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

dinora multumim de cafea La mucisori nu gasesti sa-i pui picaturi gen Pivalone sau Vibrocil care sa desfunde? puiul mic

roxy, am facut praji si nu am gustat deloc, deloc , cand am pus in farfurii m-am murdarit pe un deget si l-am lins In rest apa si am spart cateva seminte dar putine

strumph, au aratat-o pe regina la tv, avea o basma pe cap ca la noi la tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza! Buna cafea! mmmmm ce aroma!Dinora!
Mai ce sa-ti zic, pune-i ceva in nas, pivalone, pic oculare cu Tobradex, dar daca nu le ai in casa.... stiu ca nu ti e da fara reteta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza Mada!Si bravo!!
Si pe mine m-a apucat foamea aseara si am mancat mandarina

Mergi la inceput