Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(118)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deea, pup, si aparatul de abdomene ce face? si scarile din casa...
si Andra si-o pune la fel pe suzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Daria felicitari pt dintuc..Irinuca se pare ca si noi suntem in grafic cu 2 dintuci caci acus facem 11 luni
si mie mi se pare ca ii cresc cam greu ....are doar 2 jos si parca parca iar gingia rosie si umflata dar tot jos

Alexina si la mine gerul e mai amplificat ca in oras e si diferntza de -4grade de la noi pana la billa insa centrala nu mi s-a oprit niciodata si nici inghetata la teava nu e..chiar m-am dus sa vad

Viss abia astept sa intru sa vad nazdravanii..imi imaginez ce fac ei...pe mine anna deja ma oboseste maxim cand e

treaza

Off Lalely cu dr. asta nu mai stim cum s-o mai dam...si eu vreu la un consult cu A ca nu stiu si eu cum e frontanela etc..dar tot la pediatru trebuie sa merg ca aia de fam.e pe langa...sa ne zici ce ti-a zis
nu stiu daca ai citit dar stii ca am facut amandinele atunci si de ziua soacramii am facut si tort de amandina

Catank si eu dau kivi de mult la fata....ii scot samburii, dar uneoi am mai vazut si cate unul prin kk
chiar nu m-am gandit ca nu e bine

iar scriu pe graba ,iar nu mai stiu ce mai aveam de zis....mai bine ma duc la poze si cu ocazia asta fac si un control la domnisoara doctoritza ,ca m-am programat de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

deea, pup, si aparatul de abdomene ce face? si scarile din casa...
si Andra si-o pune la fel pe suzi

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

pe aparatul de abdomene se odihneste ligheanul cu care amcarat marti niste rufe la uscat.....sunt o FULGAAAAA stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Buna fetelor...
incep cu ce ma doare ca sa continui cu celelalte :)... Mi-e bolnav copilul....racit, ce mai...pe asa vreme nu shtiu unde mi l-am racit?! Cu mucii, nasul infundat shi celelalte ne descurcam, dar ma dispera tusea nasoala pe care o are. Acuma doarme amiaza shi se trezeshte din 5 in 5 minute si da din el....dupa tuse plinge, cerd ca-l doare in pieptut. Am fost cu el la medic ieri shi ne-a prescris ceva...dar cred ca e prea devreme sa vad rezultate. Puteti, va rog, sa ma ajutati cu un sfat...ce ash putea sa-i fac in casa ca sa-i mai raresc din crizele astea de tuse...mai ales noaptea, caci tare se chinuie mititelu mamei .

Colac peste pupaza ii mai da un dinte...al treilea shi mai sufera shi din cauza asta, off!!!

Vb despre slabit...eu mai am cam 3 kg de dat jos pina a ajunge la kilele de pina la sarcina, dar ar mai fi de unde si alte 4 de dat jos, la cei 160 cm ai mei. Eu nu vreau mai putin de 50 kg. Deci total am 7 kile macrita...cine le vrea ?

Piine de casa, a fost o vreme cind faceam des...prima am copto la 13 ani (pe cuvint), dar acuma n-am vlaga pentru chestii asa complicate. Am mai zis shi mai zic...eu nu shtiu cum reushiti voi shi cu doi copilasi unele sa faceti atitea prin casa..eu nu reushesc aproape nimic decit mincare simpla (20 min) shi curat.

Strumpf, merci ca intrebi de noi...tare draguta Am scris mai sus pe scurt ce mai facem...

Sper sa reusesc sa mai scriu azi. Merci anticipat pentru raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

auzi deea, sti ce faceam eu dupa sarcina cu Maria... cand eram la cura, treceam pe langa chioscul cu merdenele si ziceam merdenea sau burta plata?, inghiteam in sec de 2 ori si treceam mai departe....
stiu ca poti, tb doar sa vrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

dinora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui dinora77

Buna fetelor...
incep cu ce ma doare ca sa continui cu celelalte :)... Mi-e bolnav copilul....racit, ce mai...pe asa vreme nu shtiu unde mi l-am racit?! Cu mucii, nasul infundat shi celelalte ne descurcam, dar ma dispera tusea nasoala pe care o are. Acuma doarme amiaza shi se trezeshte din 5 in 5 minute si da din el....dupa tuse plinge, cerd ca-l doare in pieptut. Am fost cu el la medic ieri shi ne-a prescris ceva...dar cred ca e prea devreme sa vad rezultate. Puteti, va rog, sa ma ajutati cu un sfat...ce ash putea sa-i fac in casa ca sa-i mai raresc din crizele astea de tuse...mai ales noaptea, caci tare se chinuie mititelu mamei .

Colac peste pupaza ii mai da un dinte...al treilea shi mai sufera shi din cauza asta, off!!!

Vb despre slabit...eu mai am cam 3 kg de dat jos pina a ajunge la kilele de pina la sarcina, dar ar mai fi de unde si alte 4 de dat jos, la cei 160 cm ai mei. Eu nu vreau mai putin de 50 kg. Deci total am 7 kile macrita...cine le vrea ?

Piine de casa, a fost o vreme cind faceam des...prima am copto la 13 ani (pe cuvint), dar acuma n-am vlaga pentru chestii asa complicate. Am mai zis shi mai zic...eu nu shtiu cum reushiti voi shi cu doi copilasi unele sa faceti atitea prin casa..eu nu reushesc aproape nimic decit mincare simpla (20 min) shi curat.

Strumpf, merci ca intrebi de noi...tare draguta Am scris mai sus pe scurt ce mai facem...

Sper sa reusesc sa mai scriu azi. Merci anticipat pentru raspunsuri

Dino, mami fericita de Julius 25.02.2011




Mami, nu stiu daca se gaseste la voi, dar e un unguent numit PULMEX BABY si e f bun,il ungi pe pieptut.La Rares a fost f bun. si multa sanatate

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

dinora, poti sa-i ridici salteaua astfel incat sa doarma pe ea putin ridicat sau ii pui o perna..
altceva nu stiu decat siropele care nu stiu daca se gasesc la voi..ce va dat pt tuse ? stii cumva substanta activa ?
mai exista si ceai de cimbrisor..sau mai de la tara, fa ceai din ceapa ( foile acelea galbene sunt bune, dar poti rupe ceapa asa intreaga cu foi in 4 prin presare si o pui in ibric ) si nuci sparte putin si fierbi la foc mic pana scade..e cam amar, dar pui in seringa cate putin si ii dai din ora in ora..dupa o zi cica se vad imbunatatiri ..sper sa functioneze si sa ai materia prima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

bolnaviorul neamtz!
off nu stiu ce ai putea sa-i dai....poate un aerius ,un ketof seara astea calmeaza...dar acum eustiu daca tu le poti lua fara reteta si ce mi-a mai recomandat mie alergoloaga la S. cei drept ea era si mai mare a fost o pastila de peritol....ca si ea mititica la fel tusea fix la 5minute o criza de tuse cu gemete si cand am sunat-o si mi--a zis de pastila asta cum i-am dat cum s-a calmat

poti folosi si unguentul de ti la zis Andreea...si mai e unul parca vikvaporub..sunt mentolate
inta tu ar terbui sa fii ff atenta nu la tuse cat la mucisori ca ei se strang in gat..tusea e chiar buna daca e sa o gandim logic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ailed- uneorica sa nu fiu ipocrita, sa zic, ca nu ma gandesc la ea deloc. dar dc ma lasa in pace, eu nu am nimic cu ea- sa-si traiasca batranetile linistita!dc ma lasa in pace de tot, nu sunt sigura, dar ptr ca i-am zis ca aud tot ce vb la tel si cu vecinele- bucataria nu e izolata fonic de camera ei, da tv mai tare acum cand are ceva de spus- si eu sunt multumita, nu mai aud, nu mai fac ulcer gastric, nu mai am ce sa-i reprosez,nici laur nu mai vrea sa o asculte- ii zice nesemnificativ, cand ea vrea sa-i barfeasca ceva a zis ca incepe fraza cu- sa nu imi zici ca e nesemnificativ!!!! asa ca, noi 2/4 suntem linistiti, si asta e tot ce conteaza

Mergi la inceput