Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(118)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mary eu i-am raspuns ca l as fi dat si pe el bonus pt 1 mil de dolari
cred ca aici pb a fost ca tipei ia placut


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



da, si eu i-am zis sotului asa

eee...gluma, gluma dar daca ar fi reala treaba....ce-ai mai face? daca ti-ar oferi unul 1 mil dolari....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss bebicii au jucarii noi se pare, asa-i? ce balamuc este la tine acolo, jucarii peste tot, ei umbla peste tot, trag de sertare....cred si eu ca nu mai ai timp de nimic. sunt asa scumpi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary aha, am inteles cu painea. cred ca toti baga aditivi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mary eu i-am raspuns ca l as fi dat si pe el bonus pt 1 mil de dolari
cred ca aici pb a fost ca tipei ia placut




da, si eu i-am zis sotului asa

eee...gluma, gluma dar daca ar fi reala treaba....ce-ai mai face? daca ti-ar oferi unul 1 mil dolari....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




am merge la pachet cu toti :))))))))))))))
eu tot nu inteleg finalul.....raman impreuna sau nu?? ea si sotul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-cand ma gandesc ca dupa ce ies din dus treb sa merg cu papucii prin zapada,si mai ales in pijama cu halat pe la -15 grade,si maine as putea avea baia colo,dupa colt...mmm..nu peste 5 ani,sau 10,maine..m-as consulta cu sotul meu,..roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza!!!!
gata v-am citit
legat de suzi si noi avem 2 bucati..firme diferite si mi se pare asa haiosa ca pe cea de la avent o foloseste invers..nu am inteles de ce dar pune scobitura aceea in jos la barba nu la nas
dar mie nu imi e frica ca nu voi scapa de ele...la S a venit pisi si a facut kk pe ea....adica am udat-o si am inmuitat-o in borcanul cu boia de ardei dulce..puff ce urata era ca desi mi-a cerut sa i-o spal nu a mai vrut sa o mai bage-n gura si apoi vreo 2s cu cine se intalnea zicea..pisi kk bibicasi era ff dezamagita

legat de somn si mese vai cand va citesc ar trebui sa multiumesc lui DD...pAI am cea mai cumintica fata separe
de mica adoarme singura..o pun in patut si gata
are inca 2 somnuri pe zi..dimi cum se face 11maxim 11.30 devine marita..urc ii pun suzi in gura o intind in patut si plec....acum cand am urcat-o nu a stat intinsa se ridicase ..dar nu m-am intors la ea ,ca stoiu ca se mai joaca cu cate o jucarie sau cu paturica si apoi adoarme
la 16-16.30 urmatoare tura de somn...la fel se cere singura...o pun in patut si gata....si de cele mai multe ori se trezeste si se joaca singura nu plange
sera pana-n 22 e culcata
aseara a adormit de la 20.30....nici nu am mai spalat-o...o pusesem in patut si am iesit din camera cu niste rufe .m-am luat cu treaba-n baie si cand intru ea dormea cu fundul in sus

lapte bea 210ml apa +7cupelp dimineata....in fiecare dimineatza plange fara sa deschida okii la 6.20..bea lp si doarme intre 8.30-9.45....depinde trezirea si daca face kk

seara bea 240ml apa+8cupe de lp...dar in 2 transe..adica cca170 si adoarme si la maxim 1h dupa ce a adormit ii dau si restul de lp
sunt nopti in care se mai foieste si ea ...dar ii dau suzi si gata...sau seara fac ceai si culmea ca in noaptea aia nu se mai trezeste

eu chiar daca ar plange si s-ar trezi des nu i-as da lp noaptea....cu S mergeam la consultatii la prof gherghina si daca ea nu manca lp ,disperata l-am intrebat daca nu ar fi bine sa ii dau noaptea in somn
la care el s-a uitat pe desupra ochelarilor la mine si foarte serios m-a intrebat''dumneata te trezesti pe la 2 noaptea si servesti o ciorba ,pe la 4 o friptura '' eu serioasa a, nuuu....''pai si cu copilul asta ce ai mamico, vrei sa-i distrugi stomacul??/
stomacul noaptea digera si apoi se odihneste si el.....si asa si e...el ma invatase sa-i dau ceai sau chiar apa chiara la fiecare trezie cateva lingurite....si imi zisese ca in maxim 2-3s nu are sa se mai trezeasca...dar la S nu a fost cazul ca dormea tun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy- nu au jucarii noi- de sf. ion au primit hainute- bluzite, pijamale, si legouri- dar sunt prea mici ptr lego inca- au primit 2 saculeti de lego, de la persoane diferite, dc le adunam, umplem cameradc calci pe o bucatica, pe care n-o vezi- ti-aduci aminte de toti cei pe care nu-i iubesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Hello,Hello...

Gata,am reusit sa citesc tot din urma!!!
De 2 zile ma chinui..am zis sa nu intru asa fara teme facute...
Si cum am avut zile racoroase ati vorbit ceva nu gluma...

Si noi am fost in asentimentul lui Viss,,caci suntem colege de suferinta pe aici.Am fost la eco la medicul care ii face eco si lui Sergiu de Viss..am vrut sa mai cerem o parere!!!
Suntem la fel ca antenatal ,asa ca la noi nu a aparut nimic nou.
Bineinteles operatia este inevitabila si cred ca tot prin mai va fi ca si la Viss.Pe noi ne-a chemat in aprilie la control,dar cum eu incep serviciul probabil voi merge la sfarsitul lunii sau inceputul lunii mai!!!Mi-e groaza...sincer va spun!!!

In rest am umlat si eu pe la medici pt ca mi-a aparut ceva la mana,un chist zice reumatologul..am extremitatea umflata asa..Am fost la consult,apoi la radiografie,iar saptamana viitoare merg iarasi cu radiografia sa vad ce zice doctoressa...Zicea ceva de fizioterapie,asta mi-ar mai trebui acum!!!

Cum tati este in concediu,am profitat si am fost si la dentist sa plombez o masea care ma deranja.Ce sa mai am fost pusa pe "revizie"

Astazi dupa-amiaza merg cu David la un control pediatric caci asa tare ma enerveaza mediul meu de familie.Nu zice nimic decat ma trimite la pediatrii specializati.Nu vrea sa isi dea cu parerea daca mai dau Fe sau nu atata timp cat David este pe LP,nu zicenimic de calciu avand in vedere ca are probleme cu rinichii..ma dispera!!!
Viss tu dai Calciu lui Sergiu???

Felicit si eu pe Yasmi si Alexina pt casute!!!Cred ca este superb sa aveti spatiu,sa nu mai fi intre 4 pereti ca la apartament.Eu una am avut casa la mama,dar prefer apartamentul pt curatenie si cheltuieli.LA casa stateam o saptamana sa fac curatenie cat de cat..

Strumf multumim ca ai intrebat de noi (asa cum intrebi tu de toata lumea..).Ne-am intors de la munte dar suntem inca amortiti sa zicem...

Madutza felicitari pt mica doctoressa.Superba.,.atata pot sa zic!!!

Irinuca,felicitari pt dintisor!!Si noua ne-a aparut al treilea si l-a chinuit groaznic!!!

Miki,un pupic mare si special!!!Simult curaj si putere pt ca acum vine 20...marea intoarcere..

Alina06 si Pisuc!!!Aveti grija de voi si de bebelusi mici din burtica.Mi-e dor si mie de burtica..

Roxy,Simonacip,Lparpala,Alehiam,Bluenight

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-roxy- nu au jucarii noi- de sf. ion au primit hainute- bluzite, pijamale, si legouri- dar sunt prea mici ptr lego inca- au primit 2 saculeti de lego, de la persoane diferite, dc le adunam, umplem cameradc calci pe o bucatica, pe care n-o vezi- ti-aduci aminte de toti cei pe care nu-i iubesti

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


sa inteleg ca sughite soacra-ta la greu, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

fetelor banii nu aduc fericirea
Bravos Mada!!!! si ca tot te au intrebat fetele ce faci cu hainele..pai fetelor ni le trimite mie ca eu tot zic ca ma apuc de regim si nu o mai fac..meeu gasesc scuze
saptama trecuta ca nu am proviziile necesare si tot gandindu ma la dieta parca intrasem si in panica si cecredeti ca am facut o NEGRESA...vad ca si voi ati executat-o
si pt cine intreba reteta eu nu am facut-o de pe reteta pe care o aveam ci de pe reteta de negrese de la spatele plicului de cacao dr. oetker....moama ce buna a iesit si mai econoama ca a mea....si mi-a iesit o tava din acea cu pereti detasabili de 28cm...as fi vrut-o si cu ceva prin ea..o stafida un rahat ,o duda vb aia dar nu-i plac lui sttefy si am imbracat-o si intr-o glazura de praji de la lidliar..sunteti niste ispite
ar trebui numai cu mada sa mai vb

Mergi la inceput