Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(118)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ati vazut aseara'propunere indecenta" cu demi more??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata
azi ma pun pe treaba ca sigur nu mai e sarbatoare, nu ?

cu suzi, eu credeam ca n-o sa scap veci de ea la vlad..ai mei amandoi au fost fun suzeta, ii linistea enorm si mie imi dadea o pauza binevenita de stat la titi..pt mine suzeta a fost o minune
asa, revenind, cu vlad credeam ca ne prinde majoratul si el tot cu suzi in gura..nu stia sa adoarma altfel, bine el nu stia de fel si era singura sansa sa-l fac sa doarma putin..ma treceau toate apele numai cand ma gandeam ca trebuie sa i-o scot
si cand sa ne mutam aici de la ai mei, cand el avea aproape 2 anisori, s-a facut ca una a pierdut-o el la mama in casa, am rasturnat casa la vremea respectiva si n-am gasit-o iar a doua a rupt-o singur in dinti ca asa rodea la ele cu o placere.. si uite asa seara la nani i-o dadeam pe cea care o mai aveam, adica pe cea rupta, se uita la ea, tragea de 2 ori si nu-i placea, stia ca el a rupt-o..si se culca
si uite asa a renuntat puiul la suzi cea draga, inca o mai avem pe cea rupta si din cand in cand isi aduce aminte de prima lui iubire si o mai cere..dar asa natural s-au intamplat lucrurile si el asa impacat a renuntat la ele ca am zis ca a fost o minune..
de aceea am decis ca la andra nici ca ma mai stresez, i-o las pana la 2 ani si pe urma vedem..poate vine un cutu in familie si va avea nevoie de suzi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ati vazut aseara'propunere indecenta" cu demi more??


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


nope!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

a vazut filmul?? nu neaparat aseara, ca e vechi... am adomrit si mor de curiozitate care a fost finalul...tre sa dau un search pe google

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui catank

in afra de curajoasa bb_yasmi a mai dat cineva kivi la bb. Partea fara seminte....ar fi o?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







eu am dat, de ceva vreme..

mami de 2 prichindei
si eu am dat dar fara seminte am taiat feliute de pe margine si facea miammm miamm

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Mai fetelor nu mai poate omul sa va Prinda din urma!

Avem si noi o veste mare pt noi, mica pt omenire: avem primul dintisor!
Stanga jos. Il urmaream de vreo luna si m-a pacalit de cateva ori, dar azi l-am prins si mi-a zgariat degetul
Nu l-am prins si in poza :( Imi aduc aminte si acum poza cu primul dintisor al lui Luchi! Cred ca a fost primul iepuras dintre fluturasi
Deja incepeam sa-mi fac probleme. Ca doctorul ne-a spus ca pana la 11 luni trebuie sa-i iasa un dintisor si la 11 luni fara 1sapt a iesit

Ma dispera Daria cu mesele de noapte Uneori, ca in unele seri mi se pare draguta ca e asa o fomista...noaptea! Dar este foarte obositor pt mine.
Se culca la 8 si bea 170ml. Se trezeste la ora 3 si mananca 200 ml si apoi la 5 si papa 130ml. La 6.30-7.00 da trezirea.Prima masa e cu fructe; i le dau pe la 8.30, ca mi se pare prea mult laptic. Deci in 9 ore de noapte, ea bea 500ml lapte. E normal asa?

As vrea sa micsorez cantitatea de lapte de la 3 (cand bea cel mai mult), poate renunta la masa aia. Ce spuneti?
Mai e vreun bebe care mananca noaptea asa de mult?
Si bineinteles mai sunt foielile, daca nu strigatele, pt suzy. Desi avem vreo 3 prin pat, plus un ursulet care are cusuta o suzy de o labuta ( ca sa o gasesc mai repede)
Noi in continuare suntem pro co-sleeping.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)

IRINUCA MAMI DARIA LA FEL CA ANDA FACE 10 LUNITE NU 11 NU?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vezi catank ca nu sunt singura "curajoasa" de pe aici.... poate doar cu gura cea mai mare :)))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

suzeta mea "au mancat-o rechinii la mare", de fapt era tetina, ca alea cica imi placeau... si tin minte ca mai mare(2 ani jumate) oftam cand vedeam pionii la sah la em de la tv... in capul meu credeam ca sunt tetine

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

la capitolul kiwi sunt cea mai "fricoasa" lui cristi i-am dat prima data la 1.5 ani si a avut dieree 10 zile ..de atunci nu am mai vrut sa vad kiwi in fata ochilor ...il urasc ca mi-a facut baiatul sa sufere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- am pus si eu ceva poze de zilele astea, majoritatea de azi la joaca, in urma cu 10 minute.am avzut poze noi superbe ale :, andra de miki,bluenight,alina,spiridusha, yvyana, ..aveam restante.ma duc sa-i adorm apoi ma intorcai mei folosesc suzi pe post de antistres, anti-tinut gura deschisa cand iesim afara,deci-anti aer receadorm cu ea, apoi o pierd prin pat, si o caut eu cu lanterna, acum am achizitionat in sfarsit 2 de fiecaresi dc se trezesc adorm mangaiati, si cu suzi in gura. la sonia-plus pernuta preferata langa fata

Mergi la inceput