Strugurasii (09-10 2011) se bat cu zapada!!**29**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

buna seara,

asa cum am zis suntem aici si va citim zilnic,si dimineata si seara.nu am pierdut nici o postare.

noi suntem bine:joia viitoare facem 5 luni, ieri aveam 6.310 kg,balosim si noi la greu, suntem vioi, radem , cantam la orga, ne rasucim pe toate partile,am uitat de perioada de colici cu totul.

ultima masa o luam la 21, 22, maxim 23 si ne trezim dimineata la 6 jumate, sapte cel tarziu.deci nu ne putem plange.foarte veseli .

avem si noi problema cu inecatul cu vant si pentru ca locuim inafara orasului la curte, am cam renuntat sa il scot .urla de cand il imbrac pana intram inapoi in casa.

asteptam caldurile.

ps:am primit ceva informatii ca urmeaza ceva ninsori "ca in '54" si sa ne facem provizii pentru o saptamana.intentionez sa ma mut in bucuresti la hotel pentru perioada urmatoare pentru a fi aproape de un spital doamne fereste, sau de orice civilizatie:).

am inceput diversificarea cu suc de morcov, cu mar si para, le-am primit f bine, si de 2 zile mancam si piure din morcov, mar si para.ne place f mult.

de azi pediatru recomandase sa incepem si supa.astept sa treasca viscolul si incep cand ne vom intoarce in cuibusorul nostru.sunt un pic speriata de gandul de a pleca de acasa cu un bebelus(aici avem tot ce ne trebuie), insa decat sa ma ia arafat cu elicopterul mai bine ma cazez singura la civilizatie.acum la ultima ninsoare a fost f dificil.

va pup pe toate si toti bebe-ii.am postat ca am vazut ca va e dor de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Irinush, felicitari pentru printisor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, spuneai la un moment dat ca atunci cand pui caciulita e jale. La fel e si la noi. Cand ii pun caciulita e nasol tare, dar pana nu iesim afara continua jalea :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetele!

Sincer nu stiu cum reusiti sa scrieti atat! Sunteti superwomen!

Asadar: multumim de grija si de urari, sper si eu sa fim bine si maine!

Jade - chiar ma gandeam la tine cand am fost acolo. Sa rezum: ma asteptam sa fie vreo clinica, ceva super profi...cand colo un apartamane de bloc, inghsuit, e drept f curat, o simpla camera cu un pat si...doctorul! hahahhaha. Pret: 180 ron/ 10 min...destul de scump as zice, poate si de asta ma asteptam sa fie vreo clinica. In fine. Partea buna vine acum ( si cea mai importanta) dr: foarte ok, tinerel , atent, si-a spus poezia frumos, a verificat-o ( destul) de atent si ne-a zis ce v-am zis si voua. In plus, mi s-a parut ( putin) suspect faptul ca a zis ca indiferent daca e rezultatul bun la eco sa venim la vreo 2 sedinte de kineto sa invat miscari corecte de masaj. Daca sunt contracost ( asa cum ma astept) ma face sa gandesc ca vrea sa mai faca niste bani, avand in vedere ca sotia dansului este la kineto. Asta e in mintea mea, oi fi eu paranoia...ramane de vazut. Asta este insa logica mea.


In alta ordine de idei, sper ca T este mult mai bine cu raceala

Racheel - voiam sa iti spun ca ai o fetita foarte frumu!

Hayat - am copiat retetele date de tine. Va multumesc din suflet ca sunt pe cale sa devin o gospodina datorita voua! . Ai inceput diversificarea lui Razvanel?

Zubi - sa ii fie de bine marutul lui Ayu!

Lali - voiam sa iti spun ceva, insa am uitat

Va pupam cu drag pe toate!

Kora B - ce bucurie sa te revad, macar si virtual!

( da, iar sunt pe fuga )

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

lena eu n am mai vazut pana acum scutecele refolosibile
si am avut o surpriza super placuta vazandu le pe ale tale
mi se par atat de simpatice , mai ales pt fetite , super !
sa le kakaliti sanatoase

irinush ce ma bucur ca sunteti bine si ca te bucuri si tu in sfarsit de bb fara nori negri deasupra capului
greu a fost...dar uite ca a trecut si deja am uitat , nu ?
rusinica in schimb , ca ai scris doar cand ai fost strigata la catalog
mai bagat la idei cu ninsoarea , sa ma duc sa mi fac provizii de lapte ?

nanna woowww 180 ron ? valeuuu , da ce i face nene de banii astia
cu siguranta ca sedintele de kineto sunt contra cost , doar trebuie sa traiasca si nevasta sa , nu ?
T este mai bine , da , multumim de intrebare
inca tuseste si haraie , dar e mult mai bine

_


de T 5+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Irinush.. ce ma bucur sa stiu ca sunteti bine? si cum va mutati toata familia sau numai voi 2?

Nanna.. mese... nu esti tu paranoia sunt medicii. umani....

Lena... faza frumoasa e ca ea nu face scandal numai cand nu are chef de afara, cand are chef mai nou nu ca nu plange si protesteaaza dar chiar plange sa o scot.. noroc ca i-am invatat plansul..azi am stat 1 h afara ... a dormit in casa ochii cat cepele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

toata familia.normal.chiar va sfatuiesc sa va faceti provizii.sotul meu acum se intoarce de la cumparaturi.am cumparat toata farmacia si cred ca nici la selgros nu am lasat mare lucru in urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Multumim Jade

Sei, ati fost afara? Noi nu am mai iesit de vineri si nici nu mai ies pana nu mai scade temperatura.

Cata apa consumati fetele?

ati vazut la stiri k azi cica a fost un consum record de gaz nici nu vreau sa ma gandesc la factura
Il trimit si eu maine pe sot la cumparaturi !!!

Sambata tb sa vina o prietena din Piatra Neamt si una din Bucuresti, dar am vazut k iar vin ninsori si viscol...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinush4u

toata familia.normal.chiar va sfatuiesc sa va faceti provizii.sotul meu acum se intoarce de la cumparaturi.am cumparat toata farmacia si cred ca nici la selgros nu am lasat mare lucru in urma.

Irinush4u ,denisa 02.05.2004 -regina familiei si razvan 09.09.2011-printul cel mic


pai daca el nu a mai lasat nimic noi de unde sa cumparam ce trebuie ?
Eu sunt optimista .. numai centrala sa nu se strice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Multumim Jade

Sei, ati fost afara? Noi nu am mai iesit de vineri si nici nu mai ies pana nu mai scade temperatura.

Cata apa consumati fetele?

ati vazut la stiri k azi cica a fost un consum record de gaz nici nu vreau sa ma gandesc la factura
Il trimit si eu maine pe sot la cumparaturi !!!

Sambata tb sa vina o prietena din Piatra Neamt si una din Bucuresti, dar am vazut k iar vin ninsori si viscol...


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Lena noi iesim zilnic... p la 12 cand e nau caldut.. o imbrac bine bine .. sper sa nu ma dau cu capu de pereti ca va raci, insa nici in casa nu pot sa o tin pt ca nu e ok pt ea, cand a fost ceata nu am scos-o o sapt si a inceput sa fie paliduta, acu e rose in obraji .. si nici nu doarme.. am incercat faza cu aerisitu ult insa nu tine..



Mergi la inceput