Fluturasi LMA Alexandru, David Alexandru !(117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Da, Delia, asa am mai auzit si eu... Sa vedem. Pe Luca l-am simtit pe la 18 saptamani putin, apoi de pe la 22 la greu!

Hmmm, va anunt eu!
Daca e baiat, stiu deja numele! Daca e fetita, am o lista!!!


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 14+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Da, Delia, asa am mai auzit si eu... Sa vedem. Pe Luca l-am simtit pe la 18 saptamani putin, apoi de pe la 22 la greu!

Hmmm, va anunt eu!
Daca e baiat, stiu deja numele! Daca e fetita, am o lista!!!


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 14+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

eu pe Maria am simtit-o la 20 desaptamani, pe ingeras la 16 si pe Andra la 13 saptamani , ca n-avea stare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am venit de afara cu nasurile rosii de frig dar am stat la soare. Anastasia a adormit in brate la buni, a stat ea ce-a stat, se uita colo, colo la zapada, la leagan si deodata poc ii cad ochisorii in gurita. am venit cu ea sus si am pus-o in patut. de la aerul asta m-a luat si pe mine o toropeala...

catank asa, asa si unde-i tortul? ia sa-l vad

madutza ce frumos ai modificat prima pagina, ce emotii m-au luat....bebeii nostrii fac un anisor

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Da, Delia, asa am mai auzit si eu... Sa vedem. Pe Luca l-am simtit pe la 18 saptamani putin, apoi de pe la 22 la greu!

Hmmm, va anunt eu!
Daca e baiat, stiu deja numele! Daca e fetita, am o lista!!!


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 14+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


Si care ar fi si de baietel si de fetita?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

am venit de afara cu nasurile rosii de frig dar am stat la soare. Anastasia a adormit in brate la buni, a stat ea ce-a stat, se uita colo, colo la zapada, la leagan si deodata poc ii cad ochisorii in gurita. am venit cu ea sus si am pus-o in patut. de la aerul asta m-a luat si pe mine o toropeala...

catank asa, asa si unde-i tortul? ia sa-l vad

madutza ce frumos ai modificat prima pagina, ce emotii m-au luat....bebeii nostrii fac un anisor

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




rox afara nu am iesit inca, dadea I semne de somn mai devreme dar m-a pacalit....pe la 12.30 a adormit, abia astept sa iesim afara..dar doarme cam 2 ore juma...daca nu 3. Oricum, m-a palit si pe mine un somn....
Tort vrei? hmmmm nu-mi trebe mult, acum il execut dama ''ma superi'' Multam, oricum ai fost simpa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Alexina am uitat mami sa te felicit pentru casuta. Cand va mutati? Abia astept poze, sa i le arat si sotului(sa mai visam si noi oleaca;)))

Declar o noapte nedormita, cu prunc marait, vrut doar tzitzi. Acum doarme. Scriu putin ca face zgomot tastatura si sa nu il trezesc.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

alehiam, bluenight, alina06 frumosi copii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Alexina am uitat mami sa te felicit pentru casuta. Cand va mutati? Abia astept poze, sa i le arat si sotului(sa mai visam si noi oleaca;)))

Declar o noapte nedormita, cu prunc marait, vrut doar tzitzi. Acum doarme. Scriu putin ca face zgomot tastatura si sa nu il trezesc.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela



cati dintisori are? o mai fi unu pe drum?! Dormi si tu langa el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bluenight ai un puiut tare dulce si frumos, cu ochisori albastrii

yvy cat de dulce este Larisa, mai ales in poza aceea din baie, la pielicica goala pe unde se mai baga si ea...ce le-o place sa se bage peste tot si pe sub toate cele....


alina06 ce tare-i poza cu wc-ul tare scump este si Luca, cotrobaie si el....
chiar vroiam sa te intreb...cum il speli acum pe Luca la chiuveta, cu burtica...nu ti-e greu? mie si asa mi-e greu, ma gandesc ca daca as fi gravi, creste burtica, cum o mai iau, ca acum tot pe burta o sprijin cand o iau s-o spal, se face tot mai grea.

strumphitza si eu pup buburuza mereu, mereu dar afara nu, ca ma dau cu ruj in casa sa te tii

viss ma bucur ca iesi, foarte bine ca ai prietene mamici, iesiti cu bebeii....
sper ca a fost bine la dr. ma rog, bine...nu stiu daca este chiar de bine cu operatia dar na, sper ca v-a dat vesti bune in legatura cu asta, sa fie cat mai usor si cu rezultate bune. inca n-am citit daca ai scris ceva legatde asta.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

persi te mai motezi si prin casa? sa stii ca si eu cateodata. ma apuca un chef asa de-mi fac masti, ma tund, imi fac freze de proba, machiaj de proba....am si eu niste damblale cateodata....

alehiam cat de dulce este buburuza ta mergatoare cand ii vad cu mersul ala leganat, asa scumpi sunt... ce bine merge. si chiar ca semanati, foarte tare

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput