Pufi de 2010 (61) - LMA David ,Raul si Alexandra!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Revin si eu maine(maine seara) cu raspunsuri ; acum sunt franta si varza; ultimele saptamani au fost f dificile, probabil ca le vad eu asa si imi ingreunez eu mai mult situatia gandind asa

p.s. Alexa mie imi place mult ultimul mesaj al tau si eu sunt de parere ca in tot raul e un bine(pe care nu il ntelegem la momentul respectiv)

O seara frumoasa, va pup



Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

LA MULTI ANI, DANIEL!


Sa cresti mare,
sanatos si norocos si sa-ti bucuri parintii!



BF

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



subscriu si eu! La multi ani!ptr mami 1000 de



din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:




La Multi Ani, Daniel!

La Multi Ani, Adrian Theodor!


Sa cresteti mari, sanatosi, norocosi, si sa aduceti numai bucurii familiilor voastre!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Buna dimineata...vrea cineva o ? Sau e prea devreme....


Simply...ai grija de tine, mami!

Ale1212xa....tare frumos ai spus! Sigur acest shut undeva, va fi un pas inainte!

BF...sorry de perioada aglomerata! Sa-ti tihneasca sarbatoarea puiului de astazi!

Tomaca...Felicitari pentru super-bilantul de 2 ani al lui Tudor! Sa fie vaccinul fara reactii! Super amuzant mail-ul!

Lorex...multa sanatate Bobitei frumoase! Fierea ta ce mai face, e mai bine?

Ana...sper ca nu dau cu batzul in balta.....ma bag si eu, ca musca....Tomaca parca i-a dat lui Tudor "Multivitamine si minerale" de la secom(childlife).....asta ii dau si eu lui iris, cand o mai apuca refuzurile de papa....

Ruxita....ii intimidezi, zici?! Pai....eu zic ca e super! Cu papa de la gradi.....daca Kay nu se satura....banuiesc ca poti discuta acolo, cu cineva, sa-i dea un supliment, contra cost, desigur.

Alexutzzza.......greu cu programul si copilul, cu gradi, bona si bunici, distante, birjarit masini, vreme rea.... Tot intr-o situatie de gen sunt si eu...Programul meu la birou este 8-17, cu o ora pauza de masa. Bona mea face naveta de la 70km, si ajunge pe la 8.15, iar de plecat...pana acum pleca pe la 16.50....acum s-a scos o cursa de maxi-taxi, si pleaca pe la 16.20, cu ultimul maxi. Pana acum a functionat asa, pentru ca eu lucrez doar o jumatate de norma, pana face iris 2 ani, urmand ca din 23 februarie sa incep lucrul full time. Acum compensez cumva...ajung pe la 9 la birou, si stau pana pe la ora 14. Din 23 februarie....chiar nu stiu ce voi face....nici eu nu sunt genul care pleaca la program, daramite inaintea lui, offf...ma sufoc cand ma gandesc, in asa panica intru....Certamente nu pot lucra 9-16, cum ar trebui, daca ar fi sa urmez programul bonei.....Caut solutii....Bunicii nu sunt de solicitat...iris are la 16-16.30 masa, somn.....ei nu s-ar descurca....Bonei i-am oferit cazare in buzau, sa vina luni dimi, si sa plece vineri seara, dar ezita...Din aceasta dilema...nu stiu cum o sa iesim.


Nyny, Alicredo, Atlantique, Dece, Mire....

O zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz




La Multi Ani, Daniel!

La Multi Ani, Adrian Theodor!


Sa cresteti mari, sanatosi, norocosi, si sa aduceti numai bucurii familiilor voastre!






Sorina, mami de Diana si Iris


subscriu cu drag


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:


n-am mai intrat in ultimele 2-3 zile desi pe forum sunt prezenta
eu sunt in ultimul timp ca un leu in cusca,trebuie sa aleg daca sa o dau sau nu pe Daria la clasa pregatitoare.Nu stiu cat sunteti la curent cu aceasta maaaare idiotenie de-a lui Funeriu dar va asigur ca va puteti declara fericite ca nu aveti copii nascuti in 2006
am asistat pana acum de pe margine la neputinta parintilor pusi peste noapte in fata unor schimbari majore legate de examene ,prgrame si in general legate de invatament
dar sincer nu credeam ca voi trece si eu prin asta cu copii mei
ma rog la Dumnezeu sa ma ajute sa aleg ce-i mai bine pt ea.Am atatea argumente si pro si contra,acu ma hotarasc intr-un fel apoi ma razgandesc iar
dar vorba lui Badea traim in Romania si asta ne mananca tot timpul
e clar ca invatatul l-am legat iar de gard,chiar daca ma apuc in cap mi se invart ca intr-un carusel nebunesc aceleasi intrebari fara raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

si eu la cafea

revin mai incolo...am o durere de masea de ieri de nu mai pot...cred ca trebuie sa ajung la stomatolog...nu se mai poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Ai mai am o problema.....
ma simt super la job, imi place, oamenii sunt deschisi, sociabili, lumea saritoare etc DAR traiesc intr0un stres continuu si mai am un pic si mor precum soarecele de stres din cauza ...rusinii

Nu stiu cum sa explic...
La noi progr e de 9 ore (8 ore plus pauza de masa). In fct de ora la care vii, asa si pleci, dar din cauza distantei si din cauz aca treb sa mai si trec sa las copilu si apoi sa plec repede sa iau copilu eu stau la job cam sub 9 ore, adica mai ajung si la 9 si 10 si mai plec si la 18 fara 10...se mai intampla, dar mi-e rusineeeeee! Nu am plecat niciodata la sfarsitul programului de la munca....In consultanta plecam numai dupa 7-8 de la job, acuma ma simt ca si cum as chiuli de la scoala. E adevarat ca pe vremea cand plecam la 8-9 -10 de la birou o si frecam aiurea pe mess sau pe telefoane personale, pe la tigari pe culoare etc si ca acum nu mess, nu forum, nu telefoane nu nimic, ci muncesc 100% productiva si eficienta ca sa-mi "spal pacatele" dar tot ma simt f f f guilty ca plec la program....
E normal?
Adica...nu stiu, lumea ar trebui sa inteleaga ca am un copil, o responsabilitate si ca asta e, trebuie sa plec la 6 ca altfel ramane singur la gradi? Sper sa nu ma priveasca aiurea ca iete na! si ce daca am copil cu ce-s mai cu motz decat ei ca sa plec ?

Oricum incerc tot posibilu sa stau mai mult cand trebuie, dar acum cu vremea asta e si destul de aiurea sa il ia ai mei si sa mearga cu el pe jos si cu busu destul de mult pe minus atatea grade....
sorry ca va impui capu cu problemele mele de cinstiinta....


Mamica de copil neastamparat Yannis




Relax! Astea sunt sechele din consultanta.
In industrie lumea pleaca la fix fara a avea mustrari de constiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

mai, ma scuzati, dar n-am timp, va pup pe toate, fara exceptie!

tomaca, ce a primit tudor de a inceput sa manance? felicitari pentru bilantul f frumos.....noi 10 kg si un pic la 90 de cm......imagineaza-ti.....parca i-ai dat vitamine, nu? ce anume?



_
mama lui Stefan, pui scump si 12+ piersicuta cu coditze



I-am dat si multiminerale de la first chield cum zicea Sorina, dar am urmat timp de o luna o reteta care sa-i regleze tranzitul pentru ca era si constipat si posibil sa-l fi durut si burta (am mai banuit eu ca niste struguri mancati cu coaja l-au cam intors sau a fost o pura coincidenta).

Debridad - 4 ml / de 3 ori pe zi - 1 luna
Probiotice - 1 plic / zi - 1 luna
Sanyzime (sau cam asa ceva) - niste enzime care zic eu ca la-u ajutat - 5 ml / 3 ori pe zi - 2 saptamani
Si o lactoza (nu retin numele acum) - 5 ml / zi sau de 2 ori pe zi la nevoie - maxim 2 saptamani

In timpul asta i-am mai dat si vitaminele acelea de la first child (pana la urma in apa ca nu mai voia sa le guste), desi mi s-au prescris unele de la Pikovit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

guess what? copilul meu e mort de foame!!! de cand a intrat in casa molfaie tot ce prinde, o felie de cascaval, una de paine... deci instinctul de mama mi-a zis bine ca ce le dau la gradi nu e suficient... ii hranesc la 12-13 de pranz, apoi pe la 4 le dau o tartinuta cu ceva... nici nu ma mai mira ca primul drum pe care il face e la frigider!!!

tomaca, frumos bilant! btw, cat mai costa vaccinurile? ala de hepatita de ex? si despre ce razboi vorbiti voi acolo? economic, informatic? ca sunt in ceata...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





aproape 100 lei

Mergi la inceput