Pufi de 2010 (61) - LMA David ,Raul si Alexandra!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Dece, Nyny si noi bibe de lapte pe la 5 dar nu mereu, il cere mai ales cand nu prea mananca ziua. Daca mananca numa lapte, cere si mai mult noaptea.

Tomaca felicitari pentru mesaje, ai reusit sa faci lumea sa scrie . Felicitari pentru vestile bune de la dr si ...sa stapaniti sanatosi Vaccinul! fara incidente! Pai o sa vorbesc cu ai mei
Vi4i cand ma intalnisem eu cu ea in Atena facea tratamentul si era f bine, nu av ea nici o probl de la el, dar asta era acum aproape un an. Stiu ca o suna dr. ca de ce nu suna sa spuna cum se simte si se ingrozea cand auzea ca merge la servici etc etc

Rux felicitari ptr progresele lui Kay si bafta mare cu machiatul!

Atiq felicitari pentru steluta!

BF sa stii ca nici eu nu am avut nici un fel de timp de nimic, jobul nou si ma sinteam cu musca pe caciula rau sa nu fiu akl la timp, sotul plecat, eu singura cu Yannis, casa si drumurile pe cap, plus ca trebuia sa si caut cadou ptr Yannis din partea alor mei, ninsoare vijelie , gheatza , nameti, dar i-am comandat un tort de la cofetarie si in ziua cu viscol am mers pe jos pana acolo sa-l iau sa il duc la gradi (sunt 100 de metri de la gradi la cofetarie dar mi s-au parut un km pe ninsoarea aia abundenta si viscolu de afara! Nu e prea tarziu, poti sa iei orice tort si sa il duci acolo, inca e prea mic sa ii trebuiasca neaparat tort cu figurine etc, un tort simplu sa se bucure cu copii de el.
CEl putin Yannis are prieteni buni si dragi la gradi si am vrut sa fac treaba asta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Ai mai am o problema.....
ma simt super la job, imi place, oamenii sunt deschisi, sociabili, lumea saritoare etc DAR traiesc intr0un stres continuu si mai am un pic si mor precum soarecele de stres din cauza ...rusinii

Nu stiu cum sa explic...
La noi progr e de 9 ore (8 ore plus pauza de masa). In fct de ora la care vii, asa si pleci, dar din cauza distantei si din cauz aca treb sa mai si trec sa las copilu si apoi sa plec repede sa iau copilu eu stau la job cam sub 9 ore, adica mai ajung si la 9 si 10 si mai plec si la 18 fara 10...se mai intampla, dar mi-e rusineeeeee! Nu am plecat niciodata la sfarsitul programului de la munca....In consultanta plecam numai dupa 7-8 de la job, acuma ma simt ca si cum as chiuli de la scoala. E adevarat ca pe vremea cand plecam la 8-9 -10 de la birou o si frecam aiurea pe mess sau pe telefoane personale, pe la tigari pe culoare etc si ca acum nu mess, nu forum, nu telefoane nu nimic, ci muncesc 100% productiva si eficienta ca sa-mi "spal pacatele" dar tot ma simt f f f guilty ca plec la program....
E normal?
Adica...nu stiu, lumea ar trebui sa inteleaga ca am un copil, o responsabilitate si ca asta e, trebuie sa plec la 6 ca altfel ramane singur la gradi? Sper sa nu ma priveasca aiurea ca iete na! si ce daca am copil cu ce-s mai cu motz decat ei ca sa plec ?

Oricum incerc tot posibilu sa stau mai mult cand trebuie, dar acum cu vremea asta e si destul de aiurea sa il ia ai mei si sa mearga cu el pe jos si cu busu destul de mult pe minus atatea grade....
sorry ca va impui capu cu problemele mele de cinstiinta....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Si a propos de job Ale asa cum zic fetele, sunt convinsa ca tot raul spre bine, mai ales ca iei si salar, ai timp sa cauti, cu siguranta vei gasi ceva nou care sa te antreneze si motiveze mai mult decat fostu job!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Alexutzza, fata cu bun simt ce esti. Nu te mai consuma atata pt zece minute avolo...bunul simt dauneaza grav sanatatii, ai uitat? Parca mai ieri spuneai ceva despre asta! :)
Ai copil si trb sa te accepte. deocamdata el e cel mai important si dc cumva te ia cineva la intrebari le spui ca incerci sa gasesti pe cineva care sa se ocupe de luatul lui yannis de la gradi in locul tau dar inca nu ai gasit! :-*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

In alta ordine de idei mi se pare ca te cam neglijezi cu odihna. esti prea stresata. ai grija te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Atiq, nu am pietre la vez.biliara. e doar lenesa si am mancat niste fasole cu ciolan de porc

felicitari pt stelutza!

Chiar vroiam sa ti spun azi ce vorbareata esti si ce repede te-ai integrat in grup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

buna seara fetele

am adormit si eu Dragosu si am intrat oleaca pe forum

multumesc pentru sustinere...nu sunt demoralizata...ca ma tot intreaba apropiatii...un pic dezamagita da, ca incepusem sa ne punem si noi oleaca pe picioare...
dar in general cand mi s-a intamplat o chestie naspa pe care nu am inteles-o pe moment am realizat dupa un timp ca era chiar ce aveam nevoie...va povesteam ca am incercat sa il inscriu pe Dragos la o alta cresa initial si m-au dus cu zaharelul pana in saptamana cand trebuia sa inceapa...m-am suparat tare...planul era ca ne mutam in zona..la 5 minute de acea cresa...ca sa descopar apoi ca mutarea nu mai era posibila...asa ca daca reuseam la acea cresa trebuia sa fac naveta cu Dragos zilnic cu autobuzul...asa acum sunt la 7 minute de casa..si asta e doar un exemplu...iun general consider ca daca se intampla ceva ce nu inteleg trebui sa astept oleaca si totul devine clar

hai ca am dat-o in aiureli..intrasem sa va multumesc de sustinere...

ma bag la un serial pana vine sotul de la servici

o seara linistita va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Nu sunt aiureli Alexa, faci f bine ca gandesti asa!


Ruxita, se vede treaba ca nu ai nevoie de machiaj! Daca te mai si fardezi intr un stil placut vei avansa in scurt timp! :P


va las..bobi iar are febra..
N buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

LA MULTI ANI, DANIEL!


Sa cresti mare,
sanatos si norocos si sa-ti bucuri parintii!



BF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multi ani Daniel

Sa cresti mare, sanatos si mereu sa fii fericit

BF Sa va traiasca minunea si sa fiti mereu o familie fericita


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput