Pufi de 2010 (61) - LMA David ,Raul si Alexandra!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Va pup ca trebuie sa se trezeazca puiul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

guess what? copilul meu e mort de foame!!! de cand a intrat in casa molfaie tot ce prinde, o felie de cascaval, una de paine... deci instinctul de mama mi-a zis bine ca ce le dau la gradi nu e suficient... ii hranesc la 12-13 de pranz, apoi pe la 4 le dau o tartinuta cu ceva... nici nu ma mai mira ca primul drum pe care il face e la frigider!!!

tomaca, frumos bilant! btw, cat mai costa vaccinurile? ala de hepatita de ex? si despre ce razboi vorbiti voi acolo? economic, informatic? ca sunt in ceata...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

am gasit postarea despre baieti si razboaie... o fi multiple cauze pt care se nasc baieti... cum ar fi ca mai multi parinti isi doresc baieti si fetitele sunt avortate de ex. in tarile asiatice... si mi se par mai plauzibile epidemiile decat razboaiel nu stiu de ce (ca optimista ce mi-s, dar tot nu vad legatura), oricum atat razboaiele cat si epidemiile ne afecteaza in mod egal (de ex. in cazul unor atacuri nucleare)...

ok, si repede 3 ganduri pozitive!
Imi place sa merg la servici... imi place sa merg sa-l iau pe pitic de la gradi, abia astept si abia astept sa vina salariile promise ca sa-mi inoiesc garderoba... sa-mi iau si cosmeticale... si poate niste incaltari noi... si am mai observat ca niste tipi de la mine la servici se simt intimidati de prezenta mea, se jeneaza sa vorbeasca, vorbesc cu juma de gura, s.a.m.d. si altcineva prefera sa coboare de la etaj pentru a-mi da raspunsuri la mailurile mele...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

poftim o alta explicatie:
radiatiile nucleare favorizeaza nasterea baietilor si s-au inregistrat astfel de cresteri 64 -75 si dupa anii 86... si se vor mai naste dupa fukushima...
acum ma gandesc la o speculatie... natura regleaza astfel explozia demografica... mai putine femei, mai putine cupluri formate, mai putine familii, mai putine nasteri...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

mai, ma scuzati, dar n-am timp, va pup pe toate, fara exceptie!

tomaca, ce a primit tudor de a inceput sa manance? felicitari pentru bilantul f frumos.....noi 10 kg si un pic la 90 de cm......imagineaza-ti.....parca i-ai dat vitamine, nu? ce anume?



_
mama lui Stefan, pui scump si 12+ piersicuta cu coditze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

am gasit postarea despre baieti si razboaie... o fi multiple cauze pt care se nasc baieti... cum ar fi ca mai multi parinti isi doresc baieti si fetitele sunt avortate de ex. in tarile asiatice... si mi se par mai plauzibile epidemiile decat razboaiel nu stiu de ce (ca optimista ce mi-s, dar tot nu vad legatura), oricum atat razboaiele cat si epidemiile ne afecteaza in mod egal (de ex. in cazul unor atacuri nucleare)...

ok, si repede 3 ganduri pozitive!
Imi place sa merg la servici... imi place sa merg sa-l iau pe pitic de la gradi, abia astept si abia astept sa vina salariile promise ca sa-mi inoiesc garderoba... sa-mi iau si cosmeticale... si poate niste incaltari noi... si am mai observat ca niste tipi de la mine la servici se simt intimidati de prezenta mea, se jeneaza sa vorbeasca, vorbesc cu juma de gura, s.a.m.d. si altcineva prefera sa coboare de la etaj pentru a-mi da raspunsuri la mailurile mele...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Imi place ca tu te documentezi cand afli ceva! Eu auzisem de chestia cu razboiul si am luat-o ca atare, mai ales ca pe toata lumea din jurul meu nastea baieti.

Iar cu cele trei lucruri pozitive.... zici ca intimidezi, coboara in loc sa dea un mail....cred ca nu ai nevoie de machiaj
Ruxita! Face bine la moral munca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

guess what? copilul meu e mort de foame!!! de cand a intrat in casa molfaie tot ce prinde, o felie de cascaval, una de paine... deci instinctul de mama mi-a zis bine ca ce le dau la gradi nu e suficient... ii hranesc la 12-13 de pranz, apoi pe la 4 le dau o tartinuta cu ceva... nici nu ma mai mira ca primul drum pe care il face e la frigider!!!

tomaca, frumos bilant! btw, cat mai costa vaccinurile? ala de hepatita de ex? si despre ce razboi vorbiti voi acolo? economic, informatic? ca sunt in ceata...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)






Mie mi se pare ok meniul, Alex nu cred ca mananca mai mult de atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Uraaaaa, am si eu o steluta mica, mica!
mie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Uraaaaa, am si eu o steluta mica, mica!
mie!


Felicitari pentru steluta, Atlantique!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Si apropos de jobs, am deschis un post de procurement assistant. Daca stiti pe cineva interesat, trimiteti un email. Trebuie studii superioare economice, multa bunavoita sa invete si sa munceasca si sa fie proactiv (si cu atentia distributiva). In rest ne ocupam noi.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





si noua ne trebuie cam acelasi profil dar pe implementator ERP .

Mergi la inceput