Pufi de 2010 (61) - LMA David ,Raul si Alexandra!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Ieri am fost la doctor pentru consult de 2 ani si vaccin hepatita A. Arata bine, n-are nevoie de nimic mai ales ca acum mananca (i-a facut bine reteta de dinainte de Craciun), e drept selectiv, dar mananca (fara piureuri). Are 92 cm si 14 kg.

Lui Tudor i-a placut f tare ca sunt multe jucarii la Medicover, a mers alegand in cabinet (probabil ca a crezut ca mergem la jucarii noi ), dar cand a vazut ca inchidem usa.....Si-a adus aminte si s-a pus pe plans, mai ales ca era 17.30 si nu mai mancase de la 12. A cerut insa pixul doctoritei si s-a linistit, s-a pus pe ras si desenat. Evident pana la faza cu dezbracatul si vaccin.
Ne-a prescris niste analize generale, dar abia peste o luna ma duc sa le fac, sa nu iasa modificate.
Altfel, pana la rapel adica max 1 an de zile de acum incolo, n-avem ce cauta la cabinet.
(Ma rog mai trebuie analize inainte de gradi, dar tot just checking)

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





Si noi avem programare la pediatru pt evaluare la 2 ani, dar nu vreau (inca) sa ii fac vaccinul impotriva Hep A. .....
Am citit mai multe ref la vaccinuri si incep sa ezit in a face alte si alte vaccinuri....
Ceea ce e sigur e ca rapelul de la ROR nu il voi face. Sigur, sigur.
Hep A...eu nu am facut vaccin si nici nu m-am imbolnavit. Igiena e principala.
Mai vedem....mai citim....

Al meu are 90cm si 13.7kg. Ca am acasa pe perete copac din ala cu cm si al meu copil dupa ce se trezeste din somn (nu intotdeauna, dar l-am vazut de vreo 2 ori) se duce la copac si isi pune o mana pe cap sa vada el daca a mai crescut....ca bunica ii zice ca daca bea lapte si doarme va creste mare-mare.

Am atat de multa treaba incat nu am timp de raspuns pe forum. Really. Nu va suparati pe mine.
Stiu ca maine e ziua lu'fi-miu, m-au intrebat de la gradi daca vreau sa ii fac ceva la gradi, dar efectiv nu am avut timp nici sa ma gandesc la asta.
of.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

doar ce am pierdut un km de mesaj...
asa ca o sa trimit mesaje scurte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Dece, si eu sunt cam la fel si cred ca voi fi o soacra acraaa, acraaa....

Ruxita 3 la 1? Am inteles!

Kay, frumoasa atitudine!

Lorex, ai grija cu fierea, nu sunt pietre, nu?

Imi place f mult cum procedezi tu cu Bobita; si eu ii mai spun lui A ca este bun, deshtept etc....acum sa vedem ce se imprima in subconstient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Ieri am fost la doctor pentru consult de 2 ani si vaccin hepatita A. Arata bine, n-are nevoie de nimic mai ales ca acum mananca (i-a facut bine reteta de dinainte de Craciun), e drept selectiv, dar mananca (fara piureuri). Are 92 cm si 14 kg.

Lui Tudor i-a placut f tare ca sunt multe jucarii la Medicover, a mers alegand in cabinet (probabil ca a crezut ca mergem la jucarii noi ), dar cand a vazut ca inchidem usa.....Si-a adus aminte si s-a pus pe plans, mai ales ca era 17.30 si nu mai mancase de la 12. A cerut insa pixul doctoritei si s-a linistit, s-a pus pe ras si desenat. Evident pana la faza cu dezbracatul si vaccin.
Ne-a prescris niste analize generale, dar abia peste o luna ma duc sa le fac, sa nu iasa modificate.
Altfel, pana la rapel adica max 1 an de zile de acum incolo, n-avem ce cauta la cabinet.
(Ma rog mai trebuie analize inainte de gradi, dar tot just checking)




Si noi avem programare la pediatru pt evaluare la 2 ani, dar nu vreau (inca) sa ii fac vaccinul impotriva Hep A. .....
Am citit mai multe ref la vaccinuri si incep sa ezit in a face alte si alte vaccinuri....
Ceea ce e sigur e ca rapelul de la ROR nu il voi face. Sigur, sigur.
Hep A...eu nu am facut vaccin si nici nu m-am imbolnavit. Igiena e principala.
Mai vedem....mai citim....

Al meu are 90cm si 13.7kg. Ca am acasa pe perete copac din ala cu cm si al meu copil dupa ce se trezeste din somn (nu intotdeauna, dar l-am vazut de vreo 2 ori) se duce la copac si isi pune o mana pe cap sa vada el daca a mai crescut....ca bunica ii zice ca daca bea lapte si doarme va creste mare-mare.

Am atat de multa treaba incat nu am timp de raspuns pe forum. Really. Nu va suparati pe mine.
Stiu ca maine e ziua lu'fi-miu, m-au intrebat de la gradi daca vreau sa ii fac ceva la gradi, dar efectiv nu am avut timp nici sa ma gandesc la asta.
of.



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


sa stii ca si eu am stat in dubiu, dar m-a convins prietena mea, hematoloaga de profesie, ca riscurile sunt mai mari daca nu (ea l-a facut fetitei ei inainte de a intra in colectivitate; pe acesta si rotarix). Nici eu nu am facut pe vremea mea, dar si circulatia virusilor era alta. Si doar cu igiena e greu. E suficient sa mearga la un teatru, circ, parc si gata.
Pana la urma toate bolile presupuse a fi generate de vaccinuri sunt doar speculatii. S-a recunoscut ca nu e nimic dovedit stiintific. Unii si-au si retras articole scrise prin anii 90 (puneau autismul pe seama unor vaccinuri, am citit niste articole circulate prin US), dar panica s-a instalat deja.

Cert e ca inainte de vaccinuri ne omorau pe capete bacteriile, virusii si stafilococii, acum au aparut alte ganganii sau ce-or mai fi. 100% nu scapam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

doar ce am pierdut un km de mesaj...
asa ca o sa trimit mesaje scurte


dar macar ti-ai schimbat poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Buna fetele!

Da" ati avut ceva de treaba azi....
Abia am recuperat, sa vad daca reusesc sa raspund la tot.




Normal, daca am avut eu chef de vorba. Spam la greu
De fapt am mult de lucru si azi am facut ceva care m-a zgariat pe nervi si din cand in cand trebuia sa ies din starea de tensiune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Simply, cat a durat party in pijama?

Alexa, imi pare tare rau de veste! Poate este spre bine si iti vei gasi ceva mult mai bun!

Tomaca, si eu stiam de chestia cu razboiul, dar sper ca pana cand vor fi ei mari sa devenim noi mai destepti si sa rezolvam divergentele pe cale diplomatica
Oricum, mi-am propus sa mai fac si o fata ca sa echilibrez balanta.
La multi ani pentru ziua de ieri!
92 cm si 14 kg?? Super!
Vaccin optional, nu?
Mie mi-a zis doctorita ca discutam de vaccinuri cand va intra in colectivitate. Eu i-am facut doar Varilrix optional, in rest doar schema obligatorie.

Lorex, incearca sa schimbi samponul si daca nu merge poti sa ii dai cu ulei de bb si sa ii perii bine, bine parul ca sa se hidrateze scalpul. Stiu ca asa spuneau ca trec cojitele cand erau mici, dar ce-i drept atunci nici nu aveau atata par.

Sorina, Nyny, Alicredo, Alexutzzza, Miremia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

Simply, cat a durat party in pijama?

Tomaca, si eu stiam de chestia cu razboiul, dar sper ca pana cand vor fi ei mari sa devenim noi mai destepti si sa rezolvam divergentele pe cale diplomatica
Oricum, mi-am propus sa mai fac si o fata ca sa echilibrez balanta.
La multi ani pentru ziua de ieri!
92 cm si 14 kg?? Super!
Vaccin optional, nu?
Mie mi-a zis doctorita ca discutam de vaccinuri cand va intra in colectivitate. Eu i-am facut doar Varilrix optional, in rest doar schema obligatorie.



Da, schema optionala. Si-l pregatesc pentru colectivitate caci peste 2 luni merge la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui atlantique

doar ce am pierdut un km de mesaj...
asa ca o sa trimit mesaje scurte


dar macar ti-ai schimbat poza

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un








M-am chinuit mult sa o schimb si pana la urma s-a schimbat singura... Si am 2 si la un moment dat am vazut ca a aparut si cealalta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

BF, sa treci repede peste perioada grea!

Mergi la inceput