Pufi de 2010 (61) - LMA David ,Raul si Alexandra!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Tomaca, ti-am trimis un PM, daca ai timp si cand ai timp


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Tomaca, ti-am trimis un PM, daca ai timp si cand ai timp


Simply,mami de fetita frumusica




Mai intai am vazut PM si apoi aici. Ti-am raspuns. Cu mobilizare buna se poate in orice varianta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Buna dimi,

Tomaca, imi era dor de postarile tale, ma binedispun!
bine, aia cu baietii si razboaiele, face exceptie
si eu sper ca lumea sa se schimbe pana atunci...cel putin asa ne promit clarvazatorii si cei cu capacitati paranormale, cica din 2100 va fi pace pe pamant, singura amenintare fiind cea a scufundarii scoartei terestre datorita incalzirii globale!

Da? Neobisnuit pentru un contabil. Poate ma reprofilez.

Pe vivi o am pe fb si stiu ca e acasa acum, adica in rep.moldova.
tratamentul l-a intrerupt dar nu mai stiu de ce, cred ca nu dadea roade!

Of! PProbabil nu l-a suportat, a fost prea agresiv. Este un tratament foarte dificil, cu multe efecte secundare. I-o fi afectat hemoglobina rau.

La multi ai pt ziua de ieri! (habar n-am avut ca-i sarbatoare)
Da, sa ma vezi tu cand si-o da seama ca poate sa serbeze zile fara numar ....



[


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Dece te-am auzit ca ai spus ca sunt slaba. Sa nu mai zici ca ma lenevesc cu noua dieta. Acum ca am mancat si torturile lui Tudoru, pot sa incep iar sa mananc mai de dieta. Daca saptamana asta reusesc sa ma tin de combinatii ma declar multumita. Dupa aceea trec si la cantitati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Neatza!

tomaca n-am inteles de ce sa ma albastresc... de la numarul de mesaje postate?

machiajul inca nu iese... fiica-mea mi-a zis ca ma imbatraneste... si am zis ca tre sa incerc altceva pt zona cearcanelor... poate un fond de ten, poate un anticearcan, poate un corector, poate o crema de dezumflat pungi de sub ochi... still in progress...

de Kayusica... azi a fost prima zi cand n-a plans la gradi!!! a plans acasa cand a venit momentul imbracarii, dar s-a resemnat usor, si-a cautat carticele de mers la gradi, purcelusul si a fost in mare cooperant...

si am vorbit si cu educatoarea si mi-a zis ca e o problema vorbitul, ca prefera sa nu verbalizeze, desi cand e fortat de imprejurari mai zice... si au invatat sapt trecuta mijloacele de transport si n-a vrut sa repete cum fac masinile, dar cand se juca de unul singur din ce a retinut balmajea pe-acolo... de repetat nu vrea sa repete, dar cand vrea el se mai exprima...

si l-a impins un copil, a cazut in fund, si edu ii era teama ca o sa inceapa sa planga, dar reactia lui a fost surprinzatoare - a inceput sa rada!

si-mi mai place la copilul meu ca nu se intristeaza cand i se strica vreo jucarie si nici nu vrea s-o aruncam la gunoi... continua sa se joace cu ea, oricat de stricata ar fi... din Mickey i-a ramas doar capul si se joaca in continuare cu acel cap... politistului ii mai cade capul din cand in cand si e invalid de razboi fara un picior, dar n-a vrut sa-l dam la gunoi, l-a scos din punga si s-a jucat cu el frumos in continuare...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Da, la stelute ma refeream. Dar vad ca te-ai oprit din avant. Mai ai putin.

Felicitari pentru Kay. Si mi se pare ok atitudinea lui. Pai poate femeile acelea nu spun lucruri destul de interesante pentru el si atunci de ce sa se amestece in vorba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

ok, ce-a patzit vi4i??? despre ce tratament este vorba???

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





tratament pentru hepatita C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Si apropos de jobs, am deschis un post de procurement assistant. Daca stiti pe cineva interesat, trimiteti un email. Trebuie studii superioare economice, multa bunavoita sa invete si sa munceasca si sa fie proactiv (si cu atentia distributiva). In rest ne ocupam noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

ok, ce-a patzit vi4i??? despre ce tratament este vorba???

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





tratament pentru hepatita C

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un





e grele cu hepatita C... ii urez multa sanatate! pe calea eterului...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Ieri am fost la doctor pentru consult de 2 ani si vaccin hepatita A. Arata bine, n-are nevoie de nimic mai ales ca acum mananca (i-a facut bine reteta de dinainte de Craciun), e drept selectiv, dar mananca (fara piureuri). Are 92 cm si 14 kg.

Lui Tudor i-a placut f tare ca sunt multe jucarii la Medicover, a mers alegand in cabinet (probabil ca a crezut ca mergem la jucarii noi ), dar cand a vazut ca inchidem usa.....Si-a adus aminte si s-a pus pe plans, mai ales ca era 17.30 si nu mai mancase de la 12. A cerut insa pixul doctoritei si s-a linistit, s-a pus pe ras si desenat. Evident pana la faza cu dezbracatul si vaccin.
Ne-a prescris niste analize generale, dar abia peste o luna ma duc sa le fac, sa nu iasa modificate.
Altfel, pana la rapel adica max 1 an de zile de acum incolo, n-avem ce cauta la cabinet.
(Ma rog mai trebuie analize inainte de gradi, dar tot just checking)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Buna fetele!

Da" ati avut ceva de treaba azi....
Abia am recuperat, sa vad daca reusesc sa raspund la tot.

Mergi la inceput