FIV in Ungaria 151

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Mda...te inteleg...si eu trebuie sa returnez banii pentru FIV-ul din decembrie ....
Dar macar incerca natural, ca nu se stie :-)
tu ai trompele ok?


Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar

Ioana,dupa cum am zis ..nu fac nimic..astept o luminare la neuron si mai tb sa returnez banii imprumutati pt FIV-ul din noiembrie ...nu stiu ce am ,dar ma simt muuult mai linistita ca nu tb sa iau o decizie ....in viitorul apropiat...de parca toamna e ffff departe..oricum nu am prea multe optiuni:ovo donate/adoptie..dar nu sunt hotarata pt nimic


[quote]citat din mesajul lui ioana3110

Lylyyyyy ce ma bucur sa te "vad"!!! Ce maci faci dragutzo? CE decizii noi pentru 2012?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Adino!!! esti criminala! Mor de ras!
:-))))))))))))))))))))
simpatic trib ai acolo!

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

ola, cikas,

back to town de la un botez la sibiu, unde am lesinat de frig, tulai doamne!
samiro, adica cum adica nu sunt prietena cu tine? r u crazy or what? fusei absenta si intrai pt o crestina de pe-aici, ca lesin de emotie pt ea.
pe mine nu ma kemi la gratar ca io sunt inclusa by default, asa-i?balesc la ceafa samireza.si papazu la fel. cum sta treaba cu pantoafele?
irene, !

imiMS, pt candida daca bagi gynofort esti rezolvata intr-o noapte, il pui seara si dimineata esti tutta curata.

adya, io crez ca e cu okisori.
corinuka, esti sexy mother fucker!valoarea frumoasa de beta!
lori, sa dispara hematomu, lua-l-ar garla!

baaaaaaaaaai, vaz ca nu numai ca ne dam kilotii jos p-acilea, dar se mai si spala lucrurile in comun, de-aia imi place mie la topicu' asta cel mai mult, intimitatea e mai mare ca la orele de varf in traficul bucurestean!
lyly, cand ai nevoie de reteta?

raportez trib disciplinat, Ioakim renuntat complet la banana, Ana isi dezvolta vocabularul: pipi, apa, mama, caca, ap (=cap), oci (=ochi], ote (=ia uite), da, nu. celorlalte sunete surround nu le-am depistat traducerea inca.
fug la nani!tin pumnii la punctii si la beta-uri!

Adi, mami de ana si ioachim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

hai ca io am raspuns pe parcursul cititului :-)
Samirutzo, pai cum crezi tu ca poti sa vorbesti in plus aici pe forum? Eu cred ca daca tu dispari de aici, moare si topicul! Acuma serios! Eu mai intru ca mi-e drag de voi si ma gandesc ca poate mai ajut cu un sfat fetele in focuri, cat oi mai putea.... dar tu!! doamna doctor!!! ca stii mai multe ca ei despre FIV, ai indoieli ca ai fi mai mult decat binevenita aici?
Si uite ca am sarit si io intalneala ca nu am stiut de ea daca tu nu bagi nasu p-aci!
Ia sa vad io unde e clubul asta cu babele fiv-oase?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup fetelor

adino,adicatelea eu nu sunt in lista ta de prieteni...acolo unde scrie sub poza de profil cati prieteni ai

ioana,fii serioasa...cum sa moara topicul fara mine???
si cimitirele sunt pline de oameni de neinlocuit...asa ca o sa mearga foarte bine si fara mine topicul asta!!!
hai ca azi am umor negru in mine...cred ca de la geru' asta oribil mi se trage ca nu suport frigul si in perioada asta sunt terminata.

altfel...fireste ca o sa mai scriu din cand in cand pe aici...deocamdata sunt inca "suparata" pe PK pentru ca-pe romaneste, nu vrea sa faca cum vreau eu si imi e tare greu sa accept treaba asta ca,in nefericire, asa sunt obisnuita...sa faca toata lumea cum spun eu...da uite ca aici mi s-a infundat si mi-e greu sa inghit galusca.

numai bine tuturor



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danylini spune:

salutari gagicutele, toate bune si frumoase?

greta fac galerie sa vi cu un beta mare, tin pumni!!!

Qiao, Tu, cand faci beta?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Multumesc danylini. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

Buna fetelor.
PK mi-a "recoltat" azi 5 ovocite, desi se astepta la mai multe; oricum, mai bine mai putine si bune decat multe si vai de ele. La primul fiv am avut 11 ovocite, s-au fertilizat 10, am transferat 3 embrioni care nu s-au prins si restul i-am lasat la blastocist dar nu au evoluat cum trebuie, deci nu am avut nici ce congela.
Asa ca ar fi bine daca acum as putea sa transfer 2 si inca 2 macar sa ii congelez. Dar mai intai sa vedem cati embrioni se formeaza si cum se prezinta.
Gretta si Qiao: va tin pumnii sa iasa beta mare.
Corinuka: sarcina usoara si bebe la termen si sanatos!

_
3 IA si un 1 FIV nereusite in tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Irene...eu zic ca e o veste buna!!!! Cum zici tu, calitatea conteaza...degeaba sunt multi si slabi!!!
Tinem pumnii sa fie cu noroc si la tine!!! Nu are cum sa fie altfel, caci anul asta l-am inceput in forta, numai cu vesti bune si muuult optimism!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

pupici gagici!
gretta tinem pumnii, sa fie beta mare!!!!
qiao, asemenea!
irene felicitari pentru ovo! s-aveti embrionasi sanatosi!
pupici la fetele in focuri, burtici si mamici!

eu m-am programat la primul eco pe 7 februarie!
va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

irene sa fie de calitate toate si sa ai parte de embrionasi puternici !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput