FIV in Ungaria 151

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna dimineata fetelor...e un frig aici de crapa pietrele

Adipapazi...iti multumesc ptr raspuns! Gynofortul acesta e ovul ceva? Doar unul trebuie sa folosesc? Sa fac de capul meu sau e necesar sa merg la dr? Pffffffffff...nu prea m-as duce, ca eu sincer nu mai am incredere in medicii de pe aici...Dar nici n-as vrea ca din cauza asta sa amanam FIV...

Fetelor...AMH asta in cat timp e gata d'le???Pai pe site scrie 10 zile, mie mi-au zis 2 saptamani...si ieri, in ziua 15 inca nu era gata...Si din cauza asta nu mi-au dat nici restul rezultatelor...offff, ca tare incet se misca treburile pe la noi

Gretta, Quiao...cum stati cu simptomele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soroc80 spune:

ImiMS, si noi am avut o problema asemanatoare cu o infectie urinara la sot. Te sfatuiesc sa-i dai un mail lui Zadori si iti va spune ce sa faci: ori iti da doza de tratament ori te trimite la un ginecolog sa rezolvi problema inainte de FIV.
In legatura cu AMH-ul eu l-am facut la Synevo dar am inteles ca nu se prelucreaza analiza in tara, ci se trimite in Germania, de aceea dureaza atat de mult. Mie mi-au zis 10 zile si rezultatul a venit in ziua 9. Poate ar trebui sa suni sa intrebi ce se intampla. Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Soroc80...iti multumesc din suflet ptr raspuns!

I-am scris in dimineata aceasta la Zadori...sa vedem acum daca-mi si raspunde...Ca data trecuta mi-a raspuns destul de greu!

Ieri am fost la laborator sa ridic analizele si mi-au zis ca AMH inca nu e gata, dar zilele astea va iesi.Acum...stau si astept, ca nu prea am de ales!

Gretta...tu mai trebuie sa mergi la Zadori? Ma gandeam ca...daca cumva mai mergi la el...sau vb cu el...sa intrebi si de mine...cu Candida asta...cum e mai bine sa fac...Asta desigur daca nu cer prea mult...si daca nu-mi raspunde zilele urmatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soroc80 spune:

ImiMS, daca nu-ti raspunde insista. Eu asa faceam: scriam azi, daca pana maine nu-mi raspundea ii dadeam din nou mail, daca iar nu raspundea atunci a treia zi cu siguranta raspundea. Depinde cum il prinzi. Incearca dupa ora 13-14. Atunci e deja la consultatii si e mai lejer, nu e ca dimineata cand are punctii si transferuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Soroc80...mersi ptr sfat...asa o sa fac!
Si eu in general insist...ultima data i-am trimis saptamanal acelasi mail...pana mi-a raspuns! Era si cu sarbatorile de iarna...deci pe undeva l-am inteles.
Dar imi era teama sa nu fiu mult prea insistenta...desi mi-a zis si el cand am fost acolo, sa ma tin scai de el si sa insist...daca vad ca nu-i de gasit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

imiMS: maine imi fac Bcg-ul! Tine-mi pumnii am mari emotii. In legatura cu mail-ul catre Zadori te ajut daca vrei. Dar te sfatuiesc sa il trimiti tu ptr ca el e foarte ordonat si are toate mesajele pe care i le trimitem, noi pacientele. Deci el tine o evidenta clara si atunci nu e bine sa ii scriu eu despre mine si in acelasi mesaj despre tine ca va pierde din informatiile tale la un viitor contact. De ex. toata sapt trecuta am vorbit cu el prin intermediul mail-lui si nu mi-am mai scris nici numele ca deja stia de cazul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Gretta...bafta multa mami!!!! Eu iti tin pumnii si ma rog zilnic ca si-ti vezi visul cu ochii!!! Ptr mine fiecare test pozitiv obtinut de cineva ma convinge tot mai mult ca trebuie sa merg pe acest drum inainte!!!

In ceea ce priveste mailul...da...i-am scris! Si sper sa si raspunda cat mai repede!!!
Am crezut ca poate mai ai drum la Szeged si intrebi acolo ptr mine...nicidecum in mail...Dar,ai dreptate,stiu ca le are toate centralizate....e mai bine sa comunic direct eu cu el!!!

Multumesc si tie ptr sfat....si sa vii cu vesti bune...te roooooog!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

imiMS, pr candida albicans este suficient gynofortul. este un dispozitiv in forma de pix cu piston, il potrivesti la dodoasca si apesi pistonul, itra o crema in dansa si te culci. pune si tampon in noaptea aia, se mai scurge din unsoare. trece garantat. nu amana nimeni un fiv pt candida. la cata candida se face in sarcini...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

imiMS:Esti extraordinara! Iti multumesc din tot sufletul. Doamne ajuta!!! Sa stii ca mi-ai inseninat ziua. Astazi incep prima zi de lucru dupa o sapt de stat in pat si parca am acum mai mult chef de a ma duce la servici. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Adipapazi...multumesc din suflet de sfat...Vad ce-mi zice si dr...si o sa-mi cumpar daca zici ca e asa bun! E bine daca nu e periculoasa!!!

Gretta...ma bucur daca am reusit sa contribui macar putin la "ridicarea moralului"! Optimismul inseamna mult in asemenea cazuri...si eu cred din suflet ca toate meritam sa ne vedem visul cu ochii o data si o data!!!

Spor la munca!!! Si maine te asteptam cu vesti bune!!!!!!

Mergi la inceput