Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ireth

multumim pentru urari, le intoarcem si noi inzecit!

6 luni - 7,.31 kg, 68 cm (+/- 0.5 ca nu sta la masurat, da din picioare ca animalul).

iepurila a facut ieri febra de doua ori, nu mult, maxim 38.5;


Oana, mami de strumf Casian Octav (29.07.2011)




Oana am ras tare , cica ,, da din picioare ca animalul" hahahahaha....macar zi si tu ca animalutul :))))))))

Cum mai sta cu febra?
Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

Dar tu Ilida? ti-a trecut ? cum te mai simti?

fericita de Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !



Rodi draga, trebuie sa-i spui ca te simti neglijata, trebuie sa vb calm si sa spui exact care sunt temerile tale. Acuma sper sa ai si cu cine vb ca sunt barbati care nu coopereaza.....in fine..
Nu ai de ce sa ai ganduri tampite, tu esti tanara si frumoasa, bebe este un dulce, sunteti impliniti, nu ai nici un motiv sa crezi prostii despre sot. El sigur va iubeste mult si chiar nu e cazut si nu are motiv sa aiba alte preocupari.....Parerea mea.
Faptul ca esti izolata......indata creste puiul si veti mai iesi....mai ai si tu putina rabdare.....

Puppupup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Nuuuuuu, ...Fetelor, ssa nu o lasam pe Feli sa plece de aici, pe cine o sa mai cititm noi asa frumos? Daca plecam asa pe rand va fi f trist...:((((((
trebuie sa votam sa NU plece Felicia....
Draga noastra, nu cred ca exista un motiv atat de ireversibil care sa te faca sa ne parasesti de aici.....
Nu pleca Felicia...
Nu pleca Felicia...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:


Multumim pt urari !
Uram si noi la multi ani si la multe lunite Pt Arianna, Casian,Matei,Nectaria !

La multi ani Ana de Lissa!

Felicia . Macar pe FB sper sa te mai vad; acolo suntem doar noi !

Ramona, felicitari pt grasunel ! Maine poimaine iti zice pediatra sa-i dai sarmale lui Iustin

Oana-Ireth si Petru mai are crize cand plange si vrea doar plimbat si vrea sa suga doar plimbat si...tot asa. Dar a facut asa in general inainte sa-i apara dintisorii, apoi s-a linistit.
Febra de la ce a facut? Cum este acum?

Roberta te inteleg perfect.Eu cred ca m-am sabaticit de tot. Cateodata nici din casa nu-mi vine sa ies

Hai, ca o sa treceti si peste asta!

Noi azi la 7 luni , raportam ~ 9.800 kg si ~ 71 cm . Este fix cat Anastasia la 1 an (fara 3 cm ). I-a spart si dintisorul nr. 3 toata gingia si sotul se amuza si zice ca parcaare guma de mestecat lipita pe gingie

la toata lumea!




Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

MULTUMESC dragele mele. Gliana, stiu ca ai dreptate si de obicei discutam orice problema , insa treaba asta am tot spus-o de cateva ori si dupa cateva zile reveneam la aceeasi monotonie de parca nici nu vorbisem si acum parca nici nu mai am chef sa ii mai spun pt ca am impresia ca ma asculta doar pe moment si apoi ii iese pe cealalta ureche... stiu ca ma iubeste dar..ceva nu e in regula , nu stiu ce dar simt ceva...sper sa fie din cauza izolarii si sa nu descopar altceva pt ca mi-am promis ca nu voi mai ierta nciodata tradarea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

ramona , Ireth , Ana felicitari pt bebelusii sanatosi , unii mai voinici ca altii , pup pe toti si sa cresteti mari!!
La multi ani bebelusilor nascuti azi si Anusca de betty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

babyblue abia acum recuperez cap precedent ... sorry de intaziere
gasesti aici http://www.lacopii.ro/puericultura-mica/cadita-copii.html?gclid=CJOx65bQ9a0CFYK9zAodwAJZrg
da o cautare dupa scaun baie bebelusi si tot gasesti pe diferite site-uri, eu il am mostenire de la dani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

La multi ani!!!!!!!!!din partea noastra sarbatoritilor de azi sanatate si mult noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

MULTUMESC dragele mele. Gliana, stiu ca ai dreptate si de obicei discutam orice problema , insa treaba asta am tot spus-o de cateva ori si dupa cateva zile reveneam la aceeasi monotonie de parca nici nu vorbisem si acum parca nici nu mai am chef sa ii mai spun pt ca am impresia ca ma asculta doar pe moment si apoi ii iese pe cealalta ureche... stiu ca ma iubeste dar..ceva nu e in regula , nu stiu ce dar simt ceva...sper sa fie din cauza izolarii si sa nu descopar altceva pt ca mi-am promis ca nu voi mai ierta nciodata tradarea..
fericita de Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !


Nu cred ca trebuie sa te gandesti aatttaaat de departe.
Sa sti ca asa e cand ai bb mic....izolare, nu ai timp de tine. noptile nedormite.....toate trec si pt ca cea mai import este comunicarea...sa o faceti mereu si mereu, chiar daca ti se pare ca nu aude, sau uita repede.Uita daca nu-i amintesti.....
Aminteste-i mereu ca ai nevoie de atentia lui, de liniste si siguranta......
Eu o fac mereu cand este cazut....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fecian

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Salutare
Imi pare rau ca nu am putut scrie de cateva zile dar am avut o saptamana fff incarcata la servici, Natalia avut vreo 2 nopti in care s-a trezit di ora in ora si de vreo 2 zile ma incearca si o raceala, ieri mi-a fost mai rau, parca s-au adunat toate in saptamana asta.
Natalia este foarte activa toata ziua da din maini si din picioare, peste zi adoarme de cele mai multe ori in brate la mine si sunt zile cand sunt extenuata, parca nu mai am timp de nimic.
Va pe toate.




Anca chiar nu trebuie sa scrii in fiecare zi, si mai ales nu trebuie sa te scuzi ca nu ai scris de n zile saptamani. Aici esti binevenita oricand.


Felicia, mamica de 2 comori: (Gabriel) si (Ana-Maria)
viitorul suna bine, cu Ana si Gabriel


Where there is a WILL there is a WAY!

multi Felicia

Mergi la inceput