Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Cum se mai simt fetele bolnavioare (Roberta, Andreea_tc...) ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Pupici dulci sarbatoritilor si mici si putin mai mari (Ana) Sa fiti norocosi si sanatosi.



Floricele pt mamici randunici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Cum se mai simt fetele bolnavioare (Roberta, Andreea_tc...) ?


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"



Multumesc de intrebare. Nu am mai vomat slava Domnului , dar , am avut zile si mai bune , ca sa nu zic altfel.... Acum mai nou ma simt foarte neglijata de sotz , incep sa am niste idei dubioase , care nu le-am avut niciodata , cred ca sunt pe pragul unei depresii, insa ma impotrivesc sa cad in capcana , gandul ca mai e un pic si vine mama ma salveaza... pe mine m-a demoralizat tare statul acasa , adica inteleg ca stau acasa pt copilul meu insa problema e ca sunt izolata total.. nu am contact cu nimeni , sunt zile , de fapt sptamani la rand cand nu ies decat in curte cu Bitzu si atat , stau intr-o zona mai periferica si izolata... mai degraba vad avioane zburand decat masini pe strada, nu ma viziteaza decat sora-mea si nu erg decat la biserica si la ea . simt ca traiesc pe sub pamant , noroc ca am netul la dispozitie .. sunt geloasa pe sotul meu ca pleaca la servici , ca are contact cu lumea , ca nu e blocat 24din 24 in casa si colac peste pupaza parca suntem f reci de la un timp...sper sa nu fie o criza matrimoniala . iertati-ma ca din nou va plictisesc cu fleacurile mele , dar efectiv nu am cui sa spun ... cand il sun pe sot nu are timp sa-mi raspunda , sora-mea la fel ... poate ca intoarcerea la servici imi va face si bine , nu numai neplaceri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Dar tu Ilida? ti-a trecut ? cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Rodica, ! Ma bucur ca te simti mai bine fizic, si imi pare rau ca esti putin deprimata...sper sa se rezolve toate asa cum iti doresti... Hugs de la mine...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Rodica, ! Ma bucur ca te simti mai bine fizic, si imi pare rau ca esti putin deprimata...sper sa se rezolve toate asa cum iti doresti... Hugs de la mine...





Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)

mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

rodica, eu sper sa uiti de gandurile astea triste si sa nu fie decat o stare proasta generata de faptul ca stai f mult singura (ma refer ca adulti, ca esti cu bitzu). te imbratisez cu drag!

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

noi ne am vaccinat azi.
avem 7.600 kg (eu il cantarisem imbracat lejer, dar se pare ca tot erau grame in plus) si 68.5 cm.

inutil sa va mai zic ca pediatra mi a recom sa bag urgent carnea, ca sa aiba cat mai multe proteine pe zi si dc se poate, intr o sapt si branza calcica si oul si supa de legume. cat mai repede. ca s-a ingrozit ca mancam doar mere si banana.
si dc face crampe, sa i dau debridat si infacol si sa i dau bataie cu diversificarea ca la 8 luni avem de bagat iaurt si la 10, smantana si tot asa.



_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Felicia--este inutil sa-ti spun cat imi esti de draga,ca te-am cunoscut aici,dar am inceput sa te indragesc de pe FB si ca regret enorm ca nu vei mai scrie si aici!Postarile tale de pe DC au fost intotdeauna atat de sensibile,de frumoase ,iar pe mine m-au incantat intotdeauna.De multe ori m-am regasit in ele si te -am admirat si te admir pt devotamentul pentru copii tai!
Iti respect decizia,desi nu-mi dau seama cine te-a suparat,si -ti doresc o viata minunata alturi de puisori tai si ....ne vedem pe FB!
Ramona-felicitari pentru parametri!Bine ca a-ti scapat si de vaccinul asta
Rodica-sper sa iesi din butoi si sa te regasesc asa cum te-am cunoscut
Ilida-multa sanatate si voua si pupici pentru Tudor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

multumim pentru urari, le intoarcem si noi inzecit!

6 luni - 7,.31 kg, 68 cm (+/- 0.5 ca nu sta la masurat, da din picioare ca animalul). eu zic ca nu e rau. a, si am bifat si noi intoarcerea pe partea dreapta azi (cu greu!)

iepurila a facut ieri febra de doua ori, nu mult, maxim 38.5; si mai nou se trezeste plangand. nu vrea sa suga, nu vrea sa manance, vrea doar in brate (cateodata si atunci plange). sper ca e de la dinti.

ramona am incercat eu ieri branzica calcica si e mare mare fan. mananca de rupe! de fapt in general mananca bine, doar la masa de legume stramba din nas.

Mergi la inceput