Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  In floarea copilariei (4-12 ani)

Albinute & bondari de '07 (4)

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 19
Siuta
Siuta

636 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSiuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Siuta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Intru pe repede inainte sa urez La multi ani lui Tudor si Sophiei dar si lui Mihai si Andrei ! Sa cresteti mari, frumosi si destepti si sa aveti o super petrecere de ziua voastra !
Iar voua doamnelor, va doresc o primavara minunata !

Andreea, mamica de albinuta Anastasia si ursulet Toma
Mergi la inceput
stefimic
stefimic

1137 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luistefimic Adauga semn de carte la raspuns Trimite stefimic un Mesaj Privat  Reply with Quote
LA MULTI ANI! MIHAI si ANDREI!

Sa fiti bucuria parintilor vostri impreuna cu surioara voastra!

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Un bebelus in casa este un adevarat izvor de bucurie.(Martin Farquhar Tupper)
Mergi la inceput
loradin
loradin

448 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna seara,

LA MULTI ANI TUTUTOR ALBINUTELOR SI BONDARILOR CARE SI-AU SERBAT ZIUA DE NASTERE! SANATATE SI MULTE BUCURII ALATURI DE CEI DRAGI VOUA!!!!!

Acum si despre noi.....

Ana ....e asa cum o stiati dar in varianta mai maricica.Isi iubeste la nebunie fratele dar nu se lasa mai prejos daca trebuie sa aplice vreo corectie. Nu stiu daca tine de zodie insa este introvertita si tare tare capoasa. Ma uit la ei dimineata(stiti voi ,cand sunt asa pufosi si miros frumos...a somn....)si i-as baga in burta la loc...pe amandoi...si uite asa...sa-i car dupa mine....Am mari regrete ca i-am facut asa tarziu.....
Incerc sa-i educ frumos desi viata ma contrazice si parca-mi spune...nu asa....vor fi mancati....
La gradi are doua educatoare,una plictisita si una care consuma. Este adevarat ca nu in clasa insa dimineata duhneste.Am intrebat-o pe Ana daca se ridica vreodata de pe scaun si mi-a zis"doar cand isi ia cescuta de cafea" Minunat nu?

Tudor....ehe...distractie...intr-o dimineata m-a intrebat "mami de ce am putza ca un morcov" Hi HI HI i-am raspuns"fiindca esti barbat adevarat"
Sau :mami te og(rog) sa-mi dai bibeonul(biberonul) ca ma duc sa ma cuc(culc) singur ....sunt babat(barbat)
Stiti cum o intreaba pe Ana dimineata?
"Ana ,te duci la gagarita(gradinita)"
In fiecare noapte aproape vine peste mine in pat.Cu perna,maimuta,oita si nu in ultimul rand cu o paturica pe care o miroase pana adoarme.Le-am facut dormitoare separate ca sa alerg de la unul la altul,sa nu mai am barbat....am gandit-o prost in privinta asta...Pe de alta parte cand ii aliniez ,ii bag pe fiecare in camera lui....deci...mai am si avantaje.

Despre mine.....nimic noi....ii ridic si ma bucur de ei caci sunt tot ce am eu mai de pret! Ei ma fac sa rad,sa plang si sa simt ca traiesc(bine,si soata dar pica pe locul 3)

Va pup si incerc sa mai intru....

Sa sarbatoriti frumos !!!!!!

INGERASUL MEU DRAG
Mergi la inceput

diana_jors

2034 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui diana_jors  Trimite mesaj yahoo luidiana_jors Adauga semn de carte la raspuns Trimite diana_jors un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mihai si Andrei

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
Alerg www.42pentruosansa.ro" target="_blank">42 pentru o sansa
"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)
Mergi la inceput
martutza
martutza

1009 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite martutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani cu sanatate,noroc,bucurii si fericire copilasilor aniversati pe
01.03 ELias si Simon (scuze ca il trecusem doar pe Simon)
02.03 Teodor Daniel
03.03 Andrei si Mihai si Briana Elisabeta.
Sa fiti ocrotiti

Loradin asa te vreau.....imi place mult ce povestesti de copiii tai....si zi asa.. barbatii o au "ca un morcov"

Elyanne sper ca ati petrecut frumos nu cu medicamente

MADY ce mai face Razvi? Dar "gogshelul" ala mic?

Anaalina ....pe saracia asta numai pupi tu roshii...
si ...fie vorba intre noi....multe am ajuns sa facem lucruri pe care ziceam ca nu le vom face sau nu facem lucruri pe care ne-am propus sa le facem...si totul dictat de copii...in functie de ei am invatat si noi sa reactionam,sa fim mame,ne-am adaptat.Eu de ex...am ajuns sa-i dau Danonino si poate va amintiti ce incrancenata eram si cum scriam cu rosu ca "Danonino e o porcarie"...SI LISTA POATE CONTINUA.

Alex de Diana jors...FELICITARI...mult succes si curaj la scoala.

Felicitari si celorlalti bondarei ...care or fi ei ...BAFTA LA SCOALA.

Merg la o tzigara,apoi culc mandra,apoi culc barbatul si apoi ma bag la vizionat filme....
Victor al meu vine maine ca azi a fost la tuns cu masa mare apoi la shopping sa-i cumpere cizmulitze de cauciuc si era prea obosit sa vina si acasa .Il astept cu niste emotzii ce n-ati vazut.Dragul meu pui de om mai are putin si face 5 ani.I-am cumparat "roata olarului" pentru ca asta isi dorea "sa-ti fac tie mami vaza adevarata pentru flori adevarate"

seara minunata,noapte buna si activitati erotice

ne mai "auzim"

Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)

Editat de - martutza on 03/03/2012 21:15:11
Mergi la inceput

Kitty

1522 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Kitty  Trimite mesaj yahoo luiKitty Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kitty un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mihai si Andrei

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=76030397" target="_blank">my idea of heaven
Mergi la inceput
absoluta
absoluta

1101 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite absoluta un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani sanatosi , voiosi si frumosi !!!!!!!!
Au trecut 5 ani ...... nu-mi vine sa cred.
Eu deja am inceput sa plang pe furis cand o vad pe Timeea cat a crescut.
Ziua ei o sa o facem la un loc de joaca si este innebunita deja ca vine ziua ei. Se entuziasmeaza la maxim cand spune la cineva ca o sa fie ziua ei pe 16 Martie.
De ziua ei vrea aproape tot catalogul cu jucarii de la Imaginarium.
Este foarte cocheta , si vrea numai rochite care se invart :))
Aaaaa si mai vrea si 6 fratiori, 3 fetite si 3 baietei
Mergi la inceput
stefimic
stefimic

1137 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luistefimic Adauga semn de carte la raspuns Trimite stefimic un Mesaj Privat  Reply with Quote
LA MULTI ANI! ANDREEA si MIHAELA!

Sa traiti sa infloriti mamicutelor, sa fiti sanatoase, sa va bucurati de zambetele celor mici!

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Un bebelus in casa este un adevarat izvor de bucurie.(Martin Farquhar Tupper)
Mergi la inceput

Kitty

1522 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Kitty  Trimite mesaj yahoo luiKitty Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kitty un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani Andreea si Mihaela!
Timeea
Martha Ioana

Sper sa am timp sa revin sa pun o gramada de intrebari, ca sunt data peste cap cu clasa 0. Vreau sa stiu ce albinute, bondarei s-au inscris ...si mai ales de ce au ales parintii sa-i inscrie atat de devreme?

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=76030397" target="_blank">my idea of heaven
Mergi la inceput
radcarmen
radcarmen

907 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui radcarmen  Trimite mesaj yahoo luiradcarmen Adauga semn de carte la raspuns Trimite radcarmen un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi, multi ani sanatosi si fericiti pentru toti puisorii si mamicile care si-au aniversat ziua de nastere zilele acestea!!!

Carmenfr iti doresc multa putere si sa te ocoleasca necazurile!

Martutza, ne pentru micuta bolnava!

Noi suntem relativ ok, tot slabanog Vlad si f energic.
Va pupam cu drag si va dorim petreceri reusite!

Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-3 ani
Mergi la inceput
Pag. din 19 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com