Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  In floarea copilariei (4-12 ani)

Albinute & bondari de '07 (4)

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 19
martutza
martutza

1009 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite martutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
LA MULTI ANI! MARIA TEODORA, NORA IOANA SI MARIA ALEXANDRA! SA AVETI NOROC,SANATATE SI VESELIE.

Kitty cica sambata vine primavara mea cu ochi albastrii

Fetelor din Buc stiti un logoped bun? Va rog dati-mi si mie sfaturi legate de asta si recomandari pentru sorelina mea (pentru fata ei )mersic

Laura ai mai scris tu odata si ai promis ca revi si nu te-ai tinut de promisiune...vezi sa faci si acum la fel ...

Krissy bine ai revenit.frumos povestesti de viata cu copiii tai

Carmen oricare ar fi sursa necazurile multumeste-i lui Dumnezeu ca ai avut puterea sa treci peste si ca o ai pe Teodora langa tine,frumoasa si sanatoasa. si te imbratisez ..macar virtual...sa te uite necazurile de acum incolo.

Victor la aproape 5 ani are 112cm si 19kg (cam de un an si ceva sta tot la 19-19.5 ),e silfid desi mananca de rupe,e fan legume si fructe crude sau deshidratate si jeleuri ,e vorbaret si cam smiorcait de cand numai e doar el in centrul atentiei...dar speram sa ne descurcam si cu asta si sa redevina el.

o zi buna si multa sanatate.plec la Vic sa-i duc fructe uscate ca am primit ieri comanda.apropo pt doritoare sa stiti ca sunt cu muuuult mai ieftine decat in magazine si sunt f bune si in termen.pe driedfruits.ro.pt cele din Buc daca vreti ne putem combina la comenzi sa luam peste 5 mil si sa nu platim transport.tinem legatura...acum tre sa consolez mitza ca nu vreau sa o las la comp sa bata in tastatura si maraiesi tranteste usa de perete.Are nist eapucaturi de-mi vine sa o bat ...dar asta e alt apoveste...pentru maine ...

O zi minunata

http://www.youtube.com/watch?v=R8p3AtfWl1U&feature=related

preferatul meu cu drag si dor pentru voi matcutzelor din stup..
....nush dak intru si maine...dak e cald planuiesc o vajaiala pe strazi sa miros pamantul dezghetat.

Vine primavaraaaaaaaaaaa!!!!!!!!

Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)
Mergi la inceput

madybulancea

1654 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimadybulancea Adauga semn de carte la raspuns Trimite madybulancea un Mesaj Privat  Reply with Quote
O PRIMAVARA FRUMOASA DRAGELE MELE!SA AVETI NUMAI BUCURII SI SA ZAMBITI MEREU!
LA MULTI ANI SARBATORITILOR!AU TRECUT 5 ANI.....

Mami de Razvan si Rares
Mergi la inceput
anaalina
anaalina

567 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luianaalina Adauga semn de carte la raspuns Trimite anaalina un Mesaj Privat  Reply with Quote
O data cu venirea zilei de 1 Martie si a primaverii va doresc ca in fiecare zi sa infloreasca o floare in viata voastra.
Sa aveti o primavara minunata !

Anaalina , mami de Catalina Teodora(30.03.2007)siMihai Teodor(16.09.2010)
Mergi la inceput

diana_jors

2034 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui diana_jors  Trimite mesaj yahoo luidiana_jors Adauga semn de carte la raspuns Trimite diana_jors un Mesaj Privat  Reply with Quote
Hello,

n-am mai scris nici eu de ceva vreme pe-aici...

Pe scurt:

sarbatoritilor. Eu am fost atat de incrancenata in ale mele, incat nici nu mi-am dat seama ca au inceput aniversarile stupului

- o primavara frumoasa tuturor mamicilor!

- mamici care aveti pitici cu dificultati de vorbire - va sfatuiesc sa apelati fara retineri la logoped. Noi am facut-o, si imi pare extrem de bine. Trecand peste partea de vorbire, pe Alex l-a ajutat foarte mult si la increderea in el, la atitudine in general. Noi logopedia am facut-o in cadrul gradinitei, in programul gradinitei, s-a deplasat logopedul.

- Felicitari celor care au "promovat" evaluarea si au primit acordul pentru inscrierea la clasa pregatitoare (eu stiu de 3 bondari, poate sunt mai multi, poate e si vreo albinuta ). Om vedea ce-o fi, eu zic ca o sa fie bine cumva Eu inca nu ma stresez, noi oricum vrem sa il inscriem in Otopeni, nu la scoala arondata, si din cate stiu eu ar trebui sa iasa treaba ok in etapele 2, respectiv 4 de inscrieri toate la timpul lor

- Alex are cam 114 cm inaltime, dar nu stiu cata greutate. E tot slab ca un ogar, dar parca s-a mai latit/indesit in oase, deci s-ar putea sa aiba vreo 20 de kg, chiar daca e biscuite in dunga

- driedfruits - sunt ok, tocmai mi-a venit o comanda

- Kitty: ma bucur ca iti faci timp pentru ce iti place

- nu mai stiu ce mai vroiam sa zic. Poate imi amintesc mai incolo si revin

Sa aveti o primavara excelenta!

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
Alerg www.42pentruosansa.ro" target="_blank">42 pentru o sansa
"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)
Mergi la inceput
martutza
martutza

1009 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite martutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani cu sanatate,noroc si bucurii pentru LUCA,TUDOR STEFAN,SOPHIA si SIMON.Sa fiti veseli si sanatosi mereu.

Diana multumesc.

O primavara minunata,plina de iubire si veselie va doresc.

fug la nani cu mandra.

Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)
Mergi la inceput
carmenefr
carmenefr

1134 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
La multi ani, mamici si fetite mici, sa aveti o primavara frumoasa!

poze cu Teodora

povestea nasterii Teodorei aici

Carmen si Teodora Ioana ,8 martie 2007
Mergi la inceput
stefimic
stefimic

1137 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luistefimic Adauga semn de carte la raspuns Trimite stefimic un Mesaj Privat  Reply with Quote
LA MULTI ANI! TUDOR STEFAN si SOPHIA ANTONIA!

SA CRESTETI MARI, SANATOSI, VOIOSI SI NOROCOSI!
MAMICUTELOR SA VA TRAIASCA SARBATORITII, SA VA BUCURE VIATA NUMAI CU ZAMBETE!

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Un bebelus in casa este un adevarat izvor de bucurie.(Martin Farquhar Tupper)
Mergi la inceput
stefimic
stefimic

1137 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luistefimic Adauga semn de carte la raspuns Trimite stefimic un Mesaj Privat  Reply with Quote
LA MULTI ANI! SA AVETI O PRIMAVARA FRUMOASA SI INFLORITOARE!

Carmen sper sa rasara soarele si la tine oadata cu primavara.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Un bebelus in casa este un adevarat izvor de bucurie.(Martin Farquhar Tupper)
Mergi la inceput

Kitty

1522 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Kitty  Trimite mesaj yahoo luiKitty Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kitty un Mesaj Privat  Reply with Quote
SOPHIA ANTONIA
TUDOR STEFAN

Am multe de spus..si ma bucur ca scrieti, dar sunt atat de obosita ca nu pot mai mult acum, am avut o noapte cu somn de 4 ore, ca am facut martisoare, ultima tura.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=76030397" target="_blank">my idea of heaven
Mergi la inceput

elyanne

7087 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luielyanne Adauga semn de carte la raspuns Trimite elyanne un Mesaj Privat  Reply with Quote
Neata
Am intrat sa va citesc dimineata, la cafeluta... ca in vremurile bune

Am ceva restante la urari...

La muuuuulti ani, Maria Teodora !!!

La muuuuulti ani, Nora Ioana !!!

La muuuuulti ani, Tudor Stefan !!!

La muuuuulti ani, Sophia Antonia !!!

Altfe, ne pregatim de party... maine...
Baietii se lauda cu o viroza, cum spuneam ziele trecute. Am reusit sa ajungem si la pediatru sa ne dea tratament... Sper sa fie ok maine... asa par, dar dupa ce patanii avem legat de zilele de nastere si virozele... nu mai zic nimic pana nu-i vad cum se prezinta maine

mami de 3 Elena & Andrei & Mihai
Mergi la inceput
Pag. din 19 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com