Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(64)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Ce de bebici frumosi !!!!! Sa va traiasca, sunt minunati !
Salut mamicile si burticile!
Urez bun venit si noilor burtici ! Parerea mea, e ca trebuie sa fiti cat mai calme, mai linistite,sa ganditi pozitiv, ca sigur o sa reusiti sa aduceti pe lume copii cat mai aproape de termen.
Si eu am avut sangerari si pete maronii toata sarcina, dar sub supravegherea medicilor si a tratamentului urmat( amestec litic in spital timp de 2 sapt plus utrogestan si no-spa cand aveam contractii...)am reusit sa duc sarcina la 37 de saptamani. Acum am 2 nazdravani, care ma fac suuuuper fericita.
Deja se joaca singurei cu orele.... vin si ma trag de pantaloni cand le e foame si somnic.
Colicii le-au trecut pe la 4 luni, cu toate ca si eu am incercat toate variantele. Cel mai bine a mers la noi Debridat de 3 ori pe zi, i-a reglat si cu scaunelul ca se constipau, plus Gripe water baby, de 2 ori pe zi.
Sugubina, daca tot ai cunostinta aceea la Omron, nu vrei sa profiti de ea ??? As cumpara din timp un aparat de facut aerosoli, ca nu se stie niciodata cand ai nevoie de el. Daca ma poti ajuta, iti multumesc anticipat .
In rest noi suntem bine, din cand in cand mai avem mucisori, dar ne trec repede cu panadol si sirop Stodal, daca tusesc.
Va pupam, numai bine !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Ai PM cu info necesare. Cikas celelalte daca vreti orce produs Omron va pot ajuta sa il gasiti la pret f bun fata de farmacii direct de la importatoru direct (pt Buc il aduce direct acasa gratis)

Citat:
citat din mesajul lui mary1975

Ce de bebici frumosi !!!!! Sa va traiasca, sunt minunati !
Salut mamicile si burticile!
Urez bun venit si noilor burtici ! Parerea mea, e ca trebuie sa fiti cat mai calme, mai linistite,sa ganditi pozitiv, ca sigur o sa reusiti sa aduceti pe lume copii cat mai aproape de termen.
Si eu am avut sangerari si pete maronii toata sarcina, dar sub supravegherea medicilor si a tratamentului urmat( amestec litic in spital timp de 2 sapt plus utrogestan si no-spa cand aveam contractii...)am reusit sa duc sarcina la 37 de saptamani. Acum am 2 nazdravani, care ma fac suuuuper fericita.
Deja se joaca singurei cu orele.... vin si ma trag de pantaloni cand le e foame si somnic.
Colicii le-au trecut pe la 4 luni, cu toate ca si eu am incercat toate variantele. Cel mai bine a mers la noi Debridat de 3 ori pe zi, i-a reglat si cu scaunelul ca se constipau, plus Gripe water baby, de 2 ori pe zi.
Sugubina, daca tot ai cunostinta aceea la Omron, nu vrei sa profiti de ea ??? As cumpara din timp un aparat de facut aerosoli, ca nu se stie niciodata cand ai nevoie de el. Daca ma poti ajuta, iti multumesc anticipat .
In rest noi suntem bine, din cand in cand mai avem mucisori, dar ne trec repede cu panadol si sirop Stodal, daca tusesc.
Va pupam, numai bine !


Mami de 2 baietei Luca-Mihai si Ianis-Gabriel ( 18 martie )








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna seara!
Fetelor, explicati-mi si mie ce e cu aerosol-ul asta ca n-am facut decat o data in spital si sunt cam habarnista... Cum functioneaza, in ce conditii se foloseste, cat costa un aparat si de unde il procuri, va rog, scoateti-ma din indiferenta!
Sugubina ms pt comentariile la foto si fetelor care mi-ati dat like! Voi priviti cu nostalgie la bebeii nostri, noi cu curaj la ai vostri!
Picii mei dorm tot mai bine noaptea, adica papa la 12, 4 si 7, scancesc doar la foame, e tare bine, Doamne tine-i tot asa!

Poze noi la semnatura!

https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

Sugubina, as cam vrea si eu Omron:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna mamici cu pitici

m am hotarat sa vand caleasca si scoicile, ca ne cam impiedicam de ele, oricum nu le mai folosim, rar de tot il mai pun pe Razvan in scoica la nani 2, Robi nu mai sta nici batut

daca e vreo mamica interesata sa mi dea PM si ii trimit foto cu ele si cu caleasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

noi am inceput sa mergem incaltati cu niste botosei, gen adidas moale, din panza cu talpica de vinilin, apoi i am trecut la sandale cu talpa tare, iar acum merg in orice

le place la nebunie sa alerge in picioarele goale
seara cand ii schimb de nani, ii mai las in picioarele goale, sunt super incantati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Nu ai PM activat..activeaza-l si iti dau info. Sau da-mi mail pe sugubina (yahoo) si iti zic

Citat:
citat din mesajul lui 2apples

Sugubina, as cam vrea si eu Omron:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

viss, monas, si ioakimu danseaza, io zic sa le facem club de zumba!
anahadasa, alexa, uanzarful chids! sa fie sanatosi!
asa e, medicamentele de colici cica se dau alternativ. oricum, colicii vor trece cand vrea muschii lor, asta nu v-o spun ca sa va descurajez, ci ca sa nu credeti ca alte mame detin vreun secret si ca voi ati fi nepricepute, nuuuuuuuuuu! pur si simplu burticile lor nu sunt atat de mature cum le vrem noi. va tin pumnii!

la noi I a mers primul, a dansat primul, acum merge si cu spatele (moonwalk curat), mai nou plimba aspiratorul prin casa, in timp ce sistera abia de craciun si-a dat drumul. alearga ca doi titirezi si se bat pe orice, iar pe mine e calareala gelozioasa de se lasa cu palme si tras de par.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Neatza doamnelor, Nu am mai scris, dar v-am admirat din umbra pe voi si pe frumosii copii! Am o intrebare, desi stiu ca ati mai raspuns la ea de atatea ori: Cam la cate saptamani de sarcina ati nascut? ( aseara, am fost la consultatie si medicul care imi urmareste sarcina mi-a comunicat ca in perioada in care am eu dpn, adica 20 iulie, ar fi in concediu. De fapt, cam de pe data de 25 iunie ar intra. Stiu ca nu voi ajunge eu sa nasc la termen, dar macar sa imi fac un calcul. Chiar mi-a spus ca una dintre pacientele lui a nascut ieri la 33 de saptamani doua fetite de 2 kg fiecare. Sunt ingrijorata ca va intra in concediu, dar macar m-a anuntat si mi-a spus ca in cazul in care decid sa ma urmareasca in continuare ma va recomanda unui coleg in care are cea mai mare incredere. A doua intrebare: Ati avut vreuna dintre voi fibrom subseros? Tot aseara, la control, i-am spus ca la palpare se simte o umflatura. Stiam ca am un fibrom subseros de 5,6 mm, dar nu credeam ca se poate simti asa. Nu am dormit toata noaptea. Sunt chiauna, am o gramada de ganduri care ma coplesesc. Multumesc

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Buna dimineata!

Irip, eu am nascut in saptamana 37 (2830gr si 2530gr). Tu in ce saptamana esti?

Mergi la inceput