Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(64)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Multumesc tuturor pt primire si incurajari,aveti niste bebelusi minunati,sa va traiasca,sa va aduca bucurii si multa sanatate tuturor.
Alexa,m-am indragostit de comorile tale si ce bine seamana,asa mi-as dori si eu sa fie identici,nu conteaza sexul.
Amary merci pt primire.
Sugubina,ma bucur sa stiu ca au fost mamici cu sarcini ca a mea si ca au nascut copii sanatosi....noi ne dorim fetite,dar pe la 11 saptamani ni s-a zis ca-s baieteii si de atunci am inceput sa indragim si ideea de baietei.....oricum,de atunci si pana acum,nu a mai putut sa-mi zica sexul....pe 23 febr ma duc la morfologie fetala si sigur aflu,desi voi fi in 18 sapt si 2 zile.Mi s-a recomandat sa fac 2,la cabinete si dr diferiti pt a avea mai multe parerei,avand in vedere ca eu nu am facut nici dublu-triplu test,nici biopsie de placenta si nici amniocenteza,intrucat daca am avut probleme cu sarcina-iminenta de avort-am evitat orice pt a o pune in pericol.
Monas, de la FIV vin...primul Fiv facut si reusit,mi s-au transferat 3 embrioni,au reusit doar 2....mai am vreo 8 congelati.
Anahadasa bine v-am gasit si multumesc pt incurajari.
pt toate mamicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

anahadasa,felicitari pt familia numeroasa...sunt niste scumpi....sa-ti traiasca,sa fie sanatosi si cu mult noroc in viata.....
roxxy,minunate fetitele...sa va traiasca,numai sanatate si noroc le doresc.





15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

buna dimineata fetelor
aveti niste comori superbe
miruna..observ ca si tu esti o graviduta, viitoare mamica, sarcina ta e putin mai mare decat a mea...eu am 12 sapt fara o zi si sper sa ajungem cu bine la termen. Abia astept sa fac eco saptamana viitoare si duplu test sa vad ca este in regula
va pup, sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

yasmi,sarcina usoara si bafta la test,te asteptam cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Multumesc Miruna!
Alexa, nu m-am abtinut si am dat o gramada de like-uri! Sunt tare dulci, sa fie sanatose si sa va bucurati de fiecare moment trait impreuna!

Poze noi la semnatura!

https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yasmi81 spune:

miruna, multumesc la fel si tie, sarcina usoara si fara probleme
fetelor nu am ami satur privind pozele cu bebelusii vostri, cat de frumosi sunt
Ana ai o familie superba...4 copilasi frumosi, sa va traiasca si sa fiti sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

multumesc yasmi!
Puii mei au avut colici aseara si timp de 6 ore am stat cu ei in brate, tati cu unul, eu cu altul si abia pe la 12 asta-noapte s-au linistit... le-am dat sab simplex si baby water sirop, scriu pt mamicile care mai trec pe aici.. aaa, si din cauza mea au avut dureri saracutii, ca biata de mine am uitat ca ciupercile dauneaza si am mancat pizza ieri , mi-a fost pofta si-apoi am patimit toti de numa' cu pofta mea...Acuma sunt bine, s-au linistit si dorm ca ingerasii!


Poze noi la semnatura!

https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Dana, am experimentat si noi cateva nopti in care nu mai stiam ce sa le facem sa se linisteasca din plans si tipat. Si cate 6 ore continuu.
Am luat la rand toate picaturile care calmeaza colicii si din toate singurele care mi se pare ca functioneaza sunt Espumisan. Scot gazele mult mai usor.
Inclusiv Colief, la noi nu prea a dat rezultate.
Mi-a spus un prieten, farmacist, ca oricum ar trebui date intercalate ca altfel dezvolta imunitate si nu mai sunt asa eficiente.

Va doresc noapte linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
- am fost si noi in vizita in week-end,la o fetita de 1,5 luni si 4 kg. mie mi s-a parut asa micuta, de ii dadeam 2-3kgla anumite intrebari ale mamicii nu mai stiam sa raspundem, pur si simplu am uitat multe lucruri despre ei, noi 4 ca familie, de la inceputuri..parca s-a sters cu buretele.ma gandesc ca prezentul e asa plin, si treb sa ocupe spatiu, si de-aia se mai sterge din trecut o perioada frumoasa oricum.imi aduc aminte insa ca erau atat de mici, ca sustineam capusorul in causul palmei mele.acum sunt rare momentele cand ii pot tine la piept, se trag, se imping ca sa ajunga in picioruse, ca sa danseze pe loc, sau sa plece in deplasare la cercetat, deschis dulapuri, bagat pe sub scaune
- am vazut si eu pozele noilor bebici ai odiseei, si mi-am adus astfel aminte si de ai mei un pic. ce vremuriacum mi se pare ca a trecut asa repede..atunci dc ma intrebai, aveam alt raspunsoricum dupa 6 luni, sunt copii mari- incepe alta perioada..
- monas- ce mai fac ai tai? merg in picioruse? sonia e mare amatoare, tinuta de 2 maini, si incearca sa se echilibreze si tinuta de 1 mana. vine si ma ia de deget , ma trage s-o plimb. cand merge- alearga.sergiu in schimb face pasii mici, lenti..face 2-3 si danseaza pe loc de fericire- uite mai, ce a facut el, ceva extra. si iar face 2 pasi, iar danseazae neseriosnu prea i-am incaltat, ieri le-am pus adidasi, ei bine, am incercat la sergiu sandalute,cu catarama, cu lipici si glezna inalta, adidasi. ei cand se ridica in picioruse cu incaltarile dadea din picioare sa si le scoata, de zici ca era apucat de streche- dansa un fel de stepceva mai bine a tolerat adidasii,dar ii sunt cam ficsi- treb sa merg la cumparaturi, treb sa se invete sa mearga si incaltat, ca doar n-om merge in sosete pe vecie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna mamici,
Si eu am savurat pozele cu bebicii mici. Ce frumos:) si ce frumosi sunt!
Viss: si eu ma tot gandesc la treaba cu incaltatul ca ar cam trebui sa invete sa stea incaltati si ai mei. Fetele sunt mai harnicute; si Eva mea merge tinindu=se ea de cate un deget al nostru. Ba in pat si-a mai dat drumul catre noi si facea cate doi pasi. Fabian in schimb se bataie ca cetateanul turmentat daca il ducem as ade manute:). Ins chimb la pozne el e primul. Su furiseaza catre cabluri pe sub birou, nu stiu cum face dar trece pe sub scaun si pe sub premergator (puse ca pavaza pana la cabluri). E cam nazbatios. Acum facem si noi abia exercitii sa ne tinem biberonul singuri. E drept ca nu le-am dat eu mai devreme pt ca mai curge pe jos pana invata..
Mai nou umbla amandoi de-a busilea si aduna scamele de pe jos si le baga in gura.
Eva e mare dansatoare, mori de ras daca o vezi. Sta in genunchi si da din burta si din cap la orice melodie, chiar si la reclame.
Ne-am dat si cu saniile si spre sursprinderea mea au stat in ele. Fabian a facut si cunostinta cu zapada direct, pt ca s-a rasturnat sania.
Cam asta facem noi in asteptarea primaverii si a mersului in picioare.
Va pupam

Mergi la inceput