Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Estelle Silvia Eva Mary o cheama pe cea mai tanara printesa din lume :).

Pot sa ma simt mandra, un nume e al fetei mele mici si un altul al mamei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Viviana, la multi ani fericiti!

Mihaela: sa vezi acum ce de Estelle o sa apara, ca asa se formeaza trendurile de nume.

Mianna - esti mic copil: are 8 sezoane. Eu am vazut s8/ e13 zilele trecute si mi-a crapat calculatorul, ala nou, instalat de 2 saptamani care a si costat o groaza . Balaurul se dadea de ceausl mortii ca a crapat sursa si daca a ars tot?, eu ma tanguiam ca am ramas cu episodul vazut pe jumatate

Doctorul a zis ca am probleme cu bila - a sa o fi. Dar nu a mentionat: oare o fi aia de sus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

pe vplay, 8 sezoane, 16 episoade....nu-s la zi, recunosc, vad diseara ep 13...sper sa nu-mi carpe si mie ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ioana, daaaaa cica va fi explozie de Estella Mary in urmatorii ani.
Desi cand s-a nascut mama ei, printesa Victoria, nu a fost asa.

Noa bine ca e numai bila. E lenesa? Din astea mai patesc si eu...ami trece, am perioade bune, apoi iar incepe. Ma refer la bila de jos, aia de sus e mereu stricata .

Gata, merg acasa. Sa va mai zic ce simt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Raportul de vineri:
- maine avem, ca in fiecare saptamana hockey ...dar tot maine incepe si fi-mea, impotriva vointei ei, patinajul artistic. Am inscris-o entru ca clasa era in acelasi timp cu hockey-ul asa ca m-am gandit ca daca tot vine la patinuar, de ce sa nu dea si ea din picioare. Nu pare foarte incantata, dar cica daca ii cumpar rochie de aia de patinaj se duce ... ce tupeu de 6 ani ! ! ! I-am spus ca daca patineaza bine si ii iese o piruieta ii cumpar orice rochie doreste.
- tot maine trebuie sa mergem la magazinul de jucarii ca amandoi au facut 10 plusuri. Fi-mea nu stie ce vrea (ceea ce este cam scary) si fi-meu vrea trotineta.
- tot maine trebuie sa gatesc - nu stiu ce - ceva sa tina toata saptamana viitoare
- duminica are fi-meu iar meci si vreau sa ma duc la ski si TREBUIE sa ajung acasa pana in ora 20:00 ca incep Oscarurile - o sa ma uit cu fetita mea la rochiile de pe covorul rosu si apoi la spectacol, desi nu am vazut decat un singur film nominalizat : The Help.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Bine, va dau si eu raportul de vineri.

In cursul diminetii am fost cu Celcesforaie sa cumparam o clanta noua pentru usa de la intrare ca aia veche se stricase si eram pasibili de hoti.
Ne-am grabit sa ajungem acasa pana in 3 cand venea mitica de la scoala, care pleaca fara chei.
Apoi mititica a fost cu ta-su la ortoped pentru talonete. Nu a mai purtat de vreo 2 ani si calca prost si si-a strambat incaltamintea.

Pe la 17 repede, repede am insfacat tortul, lumanarile, o sticla de Ballantines si niste sticle de vin si am plecat la nepoata mea - aceea cu fetita si piciorul rupt.
Am comandat mancare chinezeasca.
Printre felii de tort si mancare am doftoricit-o pe aia mica care saraca a facut febra 39,5.
Ne-am intors acasa la 2 noaptea.
Am dormit cu grija pentru ca de la o fractura faci ceva febra, dar nu atat de mare si rebela la antitermice si azi dimineata am sunat-o si am trimis-o la urgenta - e ceva in neregula.

Acum astept sa ma sune.




Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Noa bine ca e numai bila. E lenesa? a][/url]


Cica nu... Ar fi fost o criza de bila... Acu ma tratez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Viviana, multa sanatate bebitei!

Poate a simtit ea o chimie intre nenea' ortopedul si talica si vrea sa va lipeasca ?

Eu ieri am alergat sa rectific o greseala a statului roman care ma 'costa' amanarea platii indemnizatiei cu 1 luna de zile Grozav, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

sa va spun ca eu abia azi am desfacut bradul? sau cel putin am scos globurile din el, ca minunea verde artificiala inca troneaza in colt asteptand sa-mi fac curaj sa-l strang. am curatat balconul si acum il aerisesc cu aerul asta de primavara. cand termin namila verde ma apuc sa ma pregatesc pentru o petrecere.

acum sunt in pauza de tigara - fireste, cu un alt episod din serial pus la incarcat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:



Viviana, La multi ani. sa traiesti fericita pana la adanci batraneti!

Ioana, sanatate multa. treci pe ierburi si ceaiuri.

cred ca vine primavara. e asa un aer placut afara. noi suntem bine, vacanta s-a terminat, de luni incep copii scoala.

Julia o fi nascut?

Lady, creste bebelina? cere cartea de matematica deja?

Mergi la inceput