Si pinguinilor le ceapa cu sare (12)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mersi Kari.

Bebita are viroza. Cica bantuie una nasoala pe aici.
I-au facut toate testele si hemoleucograma la rapid - 40 minute.
Nu are infectie cu vreo bacterie deci fara antibiotic.
I-a spus ca va mai face febra mare.
Ne-am linistit si rasuflam usurati.

Mi se rupe sufletul si imi vine sa si zambesc cand o vad tarandu-se ca un viermus prin casa.

Mianna mai tine-l putin si atarna martisoare in el.
Eu sunt fun Castle si Criminal minds.
Anatomia si dr. House - sunt la zi cu ele.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Anatomya - nu vi se pare ca apar personaje din neant asa, cand e nevoie de ele, si apoi cam dispar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Anatomya - nu vi se pare ca apar personaje din neant asa, cand e nevoie de ele, si apoi cam dispar?

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




Isi dau seama ca au fraudat sistemul si ii dau afara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

poi de ce mianna??? pui martiosre cum zice si vivi, dupa oua de Paste.
si eu ma intreb cum e Julia?! a nascut?! sunt bine....de fapt TREBUIE sa fie bine, obligatoriu
vivi...multa sanatate bebitei'
kari...si aici a fost foarte frumos azi, dar cel mai frumos e ca incep sa se topeasca muntii de zapada, peste tot, daca pana acum era zapada, acum e apa....strazile incep sa arate ca dupa bombardament, ca pieton tre sa iti iei costum de cauciuc...fizic e nitel spre imposibil sa ajungi inapoi acasa nestropit de vreo masina....deci sprazile is gaurite, pline de apa....si cica vremea se raceste, apa se va transforma in gheata....sexy, vom avea un imens patinuar....si asa ma plangeam ca ditamai Iasul nu are un patinuar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Super! Emanouela, vin si eu la patinoar, e una dintre pasiunile mele, daca tot va laudati cu asa unul mare!

Viviana, multa sanatate micutei!

Mihaela, nici macar nu dau explicatii cand se fofileaza cate unul nou pe acolo. Adica, 'pai Cutarica a fost aici din sezonul 2, dar nu ati urmarit dvs cu atentie'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Despre ce personaje vorbiti, mey? SI eu sunt la zi cu anatomia, nu ma bag si la altele ca e boala grea. Multe zile si nopti pierdute efectiv urmarind cate 5-6 episoade la rand cand ma uitam la medium. Si am plans la sfarsit de mi-a saltat camasa pe mine. Am mai ramas cu microbul asta de anatomia lui grey ca imi place de dr. sloan si vreau sa vad daca se combina inapoi cu little grey.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Androix: anestezistul negru si asistentul sexos mulatru apar ca din oala. Idem pentru Mc Dreamy replacement, desi toti 3 cica lucrau in spital - nu au fost prezentati ca noi achizitii. Toti colegii lui little Grey dispar ca fumul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai sunt personaje secundare si de-aia. Nu au cum sa-i bage pe toti ca altfel ar fi ca in Y&R de ar trebui sa se intample totul in timp real si zau ca n-am rabdare CUmva legat de asta e si faptul care pe mine ma calca pe nervi: anume ca firele actiunii sunt luate pe rand asa usurel. Acum e idila Mirandei cu anestezistul si/sau asistentul, acum e idila lui Sloan cu Little Grey, acum problemele in casnicie ale Christinei cu barbatu-so ei tot asa. In episodul 14 se misca ceva cu Sloan si little grey, dar e putin de tot si probabil vor mai trece inca 3-4 episoade pana revin astia asupra lor. Mai baga cate un episod tematic cum a fost what if? si tot asa. Hai ca m-am enervat! Astia lungesc pelteaua

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Androix, pai cum altfel sa ajunga la sezonul 8 decat lungind pelteaua?

Secundare secundare, dar macar asa, o replica sa fi avut cu 3-4 episoade inainte sa intre in scena cu-adevaratelea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

sunteti sadice, realizati asta, da? tocmai mi-ati povestit in 3 posturi urmatoarele 5 sezoane cand io inca-s la faza in care little Grey inca-l mai iubeste pe McDreamy (bine, inainte de a va citi pe voi nu-mi trecea prin cap sa-l pun si pe "inca", fiindca de-abia ce-a ajuns sa-l iubeasca-n tihna la jumatatea sezonului 3 unde-s io)

si daca va mira aparitia si disparitia personajelor nu pot decat sa va intreb daca v-ati uitat la "tanar si nelinistit" pe vreeeemuri, cand eram mai tanara si cu mult timp liber, il urmaream. la un moment dat prietenul meu de-atunci, vrand-nevrand, a vazut si el cateva episoade si a inceput sa-mi ceara detalii si lamuriri. dupa care a concluzionat scurt ca aia schimba partenerii intre ei. ceea ce-i adevarat chiar si acum (mama inca-l urmareste, si cand vine pe la mine mai prind si eu cu coada ochiului cate-un episod). doar ca pe vremuri se invarteau intr-o singura generatie, acum vad cupluri din generatii diferite

Mergi la inceput