Scolari de Iulie - August 2004 * 90

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Ca sa nu mai mentionez ca ma bucur ca nu mai am asa multe field trips ca-mi ieseau ochii pe drumurile patriei cum dracu sa vina orisicare investitor din lumea asta la noi, daca ai niste costuri de transport de te-ndoaie?? Evident ca trebuie sa dea niste salarii atat de mici incat sa acopere si pierderile cu transportul.
Sa-mi amintesc ca faceam teste pe teren la Moinesti Zemes cand s-au blocat drumurile din cauza de viitura? Ma si gandeam, sa plec acasa, sa mai stau, sa plec, sa mai stau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Andriesai mare dreptate....eu am vazut atatea chestii urate in tramvaiele si autobuzele in Iasi ca nu as avea curajul sa o las singura pe Maria sa circule in mijloacele de transport in comun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

eu deja ma gandeam sa gasesc o taximetrista pt cand va fi copilu` fara bona peste fro` 3 ani ... brrr...


starea vremii: dimineata -7, acum e soare, frig si uscat
nuvreauzapada,nuvreauzapada,nuvreauzapada...

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

...brrr... la mine acasa erau -18 grade dimineata...

Si Matei a luat tot 95 de puncte la Euclid, a gresit aiurea o intrebare, dar eu tot mandra sunt de el :)

Andrea, daca au participat la concurs la colegiul Eminescu, sunt rezultatele partiale pe site-ul liceului, da cautare dupa "rezultate Euclid" chiar pe pagina lor.

Eu am azi sedinta cu parintii, cred ca apelez la calmante :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

si Luca a luat tot 95 de puncte si ne-am suparat pe el...i-am explicat ca daca 22 de copii din scoala lui au putut lua 100 de puncte si el ar fi putut! A gresit o singura intrebare si aia una usoara ,ca cea de logica a facut-o!daca ar fi gresit la cea grea nu ma necajam asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Roberta multumesc mult!

Felicitari tuturor participantilor!

Acum am verificat si eu, Stefi are 100 de puncte.

Nici eu nu cred ca o voi lasa pe Stefi prea curand singura la scoala. Din acest motiv am ales scoala care este chiar langa soacra mea, cand va invata de dupa-amiaza sa o lasam la ea si sa se duca singura sau sa vina singura. Si tot acolo il vom inscrie si pe Matei.

Daria, eu mai vreau zapada, ca la noi e putina si as vrea sa se mai dea cu sania in iarna aceasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
azi am inghetat oficial ingrozitor - -15 grade si bineinteles vant. si-s mama rea ca nu m-am invrednicit sa iau copilului manusi groase de fas - azi l-am dus la scoala cu ale mele. deci azi - la cumparaturi.
o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

vad ca gerul e ger peste tot, aici e uscat, nici un fulg inca:( Soare cu dinti din belsug si ger de numa`

nu las copilul la scoala singur desi stie drumul, mi se pare periculos din cauza a tot felul de indivizi sau caini se mai misuna pe strazi la orice ora.

felicitari tuturor puilor pt rezultatele la concursuri, eu zic ca s-au descurcat minunat,

in caz ca aveti o criza de inspiratie, am facut duminica o prajitura cu dovleac delicioasa. reteta e super din cauza aluatului care e mega friendly, il puteti folosi la orice umpluturi va trec prin imaginatie

http://mihaelaliarusu.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...noi avem -20 de grade,da' macar nu bate vantul...Roxi cum ai putut sa lasi cupilu fara manusi....a mea de cand a fulguit un pic nu iese din casa fara manusile de schior
Andrea felicitari pentru Stefaniasi insanatosire grabnica lui Matei...ma bucur ca si voi ganditi la fel in legatura cu siguranta cupilului...io saptamanal imi iau portia de morala ca de ce nu las cupilu singur si mai platesc bona,ca-i mare de acum
Kim hai mei nu fiti suparati pe Luka,pana la urma din greseli invata la urmatorul va fi mai atent!
hai pupicei si o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

-11 noaptea, -7 dimineata, soare si friggg :-)
si raportam ca giulik a ajuns la saturatie, din 22 decembrie parca s a lipit de laptop si ieri deja era scarbita
la scoala e ok, a zis doamna ca merge foarte bine la romana. nu vreau sa trag concluzii



_

Mergi la inceput