Scolari de Iulie - August 2004 * 90

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

va salutam si noi, aici e frig si soare.
am avut un weekend plin de relax si leneveala, ce bine eee
Adema
Lia, eu cu doamna as vorbi despre problemele din clasa si intr-adevar trebuie sa lucrezi cu Dan acasa. Mai ales la partea cu "paratul" cu care eu sunt fff de acord !

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci copilu avu dreptate, a luat 95 de puncte. io zic ca-i bine pentru prima oara. si mai stiu io unu destept care tot asa 95 a luat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Roxana s-au afisat rezultatele? Tocmai m-a sunat invatatoarea sa ma roage sa ma uit pe site si ma tot uit si nu vad nimic, unde sa ma uit?!

Eu in criza de timp, ca de obicei , azi cred ca ma duc dupa Stefi si ma intorc la birou, Matei cu otita (iar!!!) acasa cu bunica.

Stefi e incantata de scoala, de matematica, de concursuri, de doamna, nu pot fi mai fericita. Sambata a fost la petrecere la un coleg (preferatul ei, mamica lui m-a anuntat ca baiatul ei a rugat-o sa cumpere un inel sa-l daruiasca Stefaniei , noi ne distram, ei se joaca - sper eu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea, la noi s-au afisat la scoala. la voi nu?
pe net trebuie sa apara aici: http://www.concurs-euclid.ro/rezultate/participanti/etapa2
edit iar: vad ca le incarca in ordinea in care sunt afisati, ca deocamdata sunt doar 2-3 scoli afisate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Daria, cu faza "paratul" sunt ok pana la o anumita limita, adica sa te descurci cat de bine poti si sa nu ridici mana sa spui toate nimicurile, de genul "doamnaaaa, mi-a spus ca sunt un prost" dar daca ajungi ca si copil sa nu-ti mai poti desfasura treburile la ora doar pt ca un coleg e sacaitor, agitat, stresant, violent atunci eu zic ca e bine sa ceri ajutor doamnei care e responsabila de bunul mers al treburilor si de "litigiile" dintre copii. daca nu ea, cine sa-i disciplineze la scoala pe cei ce au nevoie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Am revenit si eu pe taramul nametilor - eu am plecat din tara fix miercuri dimineata cand a inceput in Buc vijgalaul... Si sotul meu (ca si al lui Andries) si-a petrecut weekendul la dat zapada, eu nu am scos copiii afara - ieri mi s-a parut un ger incredibil (nu mai zic de azi dimineata - erau -18 grade cand am plecat spre servici...) si inteleg ca nu am scapat de vremea asta... Nu mai zic ca joi scoala a fost inchisa - invatatoarea si cativa copii nu au putut ajunge la scoala...

In rest sunt super aglomerata la birou, toata luna februarie voi alerga prin tara, munca ca la balamuc, lectii acasa...deja m-am saturat...



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel
Gradina mea

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
azi mi s-a parut si mie ingrozitor de frig pentru ca prietenul nostru vantul e la locul lui. bleacks.
o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

-17 grade Celsius la ora 7:00 cand am plecat de acasa!! -15 grade cand am ajuns in oras si am reusit sa parchez in Pipera, dupa traseul scoala, gradi, birou, o ora si 20 de minute in trafic. O nebunie. Eu daca o sa emigrez vreodata, o sa fie din cauza drumurilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...si la noi este ger dar nu bate vantul si este soare asa ca-i acceptabil
Lia...io n-am zis sa-l prelucrezi acasa ca sa se bata cu colegii...a mea primeste pedeapsa si daca raspunde la violenta,din fericire la scoala are colegi ok si se joaca doar cu baietii
Felicitari constantzenilor pentru rezultate
Leeloo
Andries din cate stiu eu si-n marile capitale europene traficul este nashpad'aia majoritate circula cu mijloacele de transport in comun,metrou,etc
hai sa avem o zi exceptionala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Da, sunt de acord ca se circula civilizat cu mijloacele de transport in comun. Am fost in Londra, Paris, Vienna de multe ori si nu am simtit niciodata nevoia sa ma urc in taxi sau in masina mica, dimpotriva te poti misca mai bine cu metroul. Dar cand merg in Vienna si vad copii de 7 sau 8 ani cum merg singuri la scoala si de la scoala cu metroul si nu se ia nimeni de ei, cand nu ai frica de hoti si de talhari... pai noi vom ajunge acolo peste jumatate de secol!!
Eu nu am cum sa-mi trimit copilul singur la scoala desi daca as locui in Viena sigur ar merge singurel.
Am o fosta colega care locuieste acum in UK in Reading si nu are nici o problema cu transportul desi lucreaza in London.
Eu vreau un transport civilizat, nu loxus, dar civilizat.
Nu mai spun ca ma anervez de-a binelea.

Mergi la inceput