Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui BlackCat4evR

Poze Victoria... Sper sa mearga!

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.300530335820.189766.585875820&type=1

In love with life.


e frumusica tare Vivi!

Iubirile mele Matei Cristiansi Bogdan Gabriel

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Da, toti sunt, ai vazut ce bebei frumusei avem in odisee?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:



******
in al 9-lea cer ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wildorchid spune:

Buna fetele

Cred ca s-a mai discutat si pe FB,dar nu am mai gasit eu.
Bebitza mea e un pic de tot vanata in zona aceea dintre nasuc si gurita.Care o fi motivul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_let spune:

Cristi, multumesc de incurajari si sfaturi! Ai mare dreptate, ar tb sa ma bucur mai mult de aceasta perioada si sa ma ingrijorez mai putin, dar... Voi incerca.
Emma, vanataia este trecatoare sau permanenta? Te intreb pt ca si micuta mea pare a fi un pic vanata, dar numai dupa ce e hranita cu biberonul, dupa care ii trece. Probabil ca e din cauza faptului ca strange tetina prea mult... dar, repet, ei ii trece imediat. Nici nu stiu daca e vanataie sigur, e mai mult ca o lipsire de vascularizare.


Mami de Eva Ioana Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela82 spune:

Buna fetelor!!
Ehehee, ce repede trece timpul... Parca mai ieri erau emotiile nasterilor si acum se discuta de gangureli :). Frumos.
Si al meu gangureste intruna, dimineata mai ales, se trezeste tot un zambet .
Miercuri ii vom face vaccinul de 2 luni si tare mi-e mila de el ... Tare sper sa trecem cu bine si sa nu faca febra sau sa ii scada pofta de mancare...
Vreau si eu invitatie pentru grupul de pe facebook. Imi trimiteti va rog si mie invitatie?
Mi-e mai usor sa intru acolo sa vb...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

vreau si yo pe FB


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

rania,lia,luny cum se manifestau bebei vostri cand ati descoperit ca are reflux?

mami implinita de baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Citat:
citat din mesajul lui Wildorchid

Buna fetele

Cred ca s-a mai discutat si pe FB,dar nu am mai gasit eu.
Bebitza mea e un pic de tot vanata in zona aceea dintre nasuc si gurita.Care o fi motivul?

Emma, mami fericita de Ingrid Ioana


cand am fost sa fac eco la inima ptr bebe am intrebat si eu si mi-a spus ca poate sa fie de la circulatie. pediatrul mi-a zis ca nu e vanat sau ca mi se pare. o sa mai revin cu intrebarea asta data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

Buna fetele,
n-am mai scris de mult pe aici, azi am invoire de la bebe, stau sotu si mami cu ea, eu se presupune ca ar tb sa lucrez mai trag o linie..mai arunc un ochi pe FB, pe net, pe mess; pe net am cautat pareri despre Logest, asta mi-a dat doc acum, tb sa le incep la urmatorul CM
Mihaela, am vazut in urma ca intrebai de bebe prematur...a mea s-a nascut la fix 36 sapt, a vut 2,235kg si la fel s-a comportat, manca din 3 in 3 ore fix, apoi adormea leganata sau direct pe la sfarsitul biberonului si ziua si noaptea; cumintenia asta a continuat asa pana au inceput colicii, doc ne-a recomandat Bonisan, Infacol si Gripewater; cel mai bine a reactionat la Infacol dar dupa cateva zile isi pierdea din efect si atunci ii dam Bonisan 2 zile si apoi iar infacol(doc ne zisese cate 3 zile din fiecare)
Noi am programat botezul sapt viitoare, pe 4 februarie, la meteo acum zic ca o sa fie ger rau, -6...-12 gr, sper sa nu dezghetam muficu cu dalta ; nasilor le luam tot aspirator ca s-a ars cel vechi; maine planuim sedinta de probat hainute ca sa alegem tinuta de dus la biserica si sa probam si cele pe care le-a luat nasa pt venit de la biserica
Emma si muficu meu e mai mov cate odata intre nas si buze; era si dupa nastere asa putin mai mov si atunci ne-a zis ca si asta si faptul ca are deasupra funduletului o zona cu par mai negru e din cauza ca sunt eu bruneta, e mostenire genetica, in plus de la tata are mostenire sternul infundat.

Mergi la inceput