Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana84 spune:

buna!!!

mihaela bine ai venit!!!...stai linistita cu somnicul....e ok...toti dorm asa...sa fie sanatoasa si sa va bucure viata!!!

azi am facut si noi vaccinul de 2 luni...daca mai stateam o saptamana il faceam la 3 luni....vad ca pana acum este bine...i-am bagat jumatate de supozitor cu paracetamol comprese reci la locul vaccinului si cam atat...

lia si a mea tot pe humana ar este tot din cauza refluxului gastro-esofagian....vezi ca la kaufland humana ar este 37lei....ca si eu tot de la sensi blu luam pana mi-a zis o prietena sa ma duc la kaufland...
si vroiam sa te intreb mateiut al tau cati ml papa la o masa...a mea a inceput sa aiba mese si de 150ml...

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana84

buna!!!

mihaela bine ai venit!!!...stai linistita cu somnicul....e ok...toti dorm asa...sa fie sanatoasa si sa va bucure viata!!!

azi am facut si noi vaccinul de 2 luni...daca mai stateam o saptamana il faceam la 3 luni....vad ca pana acum este bine...i-am bagat jumatate de supozitor cu paracetamol comprese reci la locul vaccinului si cam atat...

lia si a mea tot pe humana ar este tot din cauza refluxului gastro-esofagian....vezi ca la kaufland humana ar este 37lei....ca si eu tot de la sensi blu luam pana mi-a zis o prietena sa ma duc la kaufland...
si vroiam sa te intreb mateiut al tau cati ml papa la o masa...a mea a inceput sa aiba mese si de 150ml...

va pup

Dana fericita de Diana Maria ( 3.11.2011 )
Iti multumim Doamne



sarutmana de pont
papa 120-150
depinde de dispozitie
mi-a mancat de cateva ori si 180


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana84 spune:

si a mea la masa de la 12 noaptea mananca 170-180 depinde ...dar nu mai mananca nimik toata noaptea si dupa aia prima masa o are la 7.30 dimi
daaa....la lapte este diferenta foarte mare intre kaufland si sensi blu...dar asa fac astia la farmacii pun adaosuri cat casa...va pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Poze Victoria... Sper sa mearga!

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.300530335820.189766.585875820&type=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_M spune:

Buna seara!
dianalaura , arleza , va multumesc pentru urari!
Matei al meu mi-a facut cadou o placintica de kk. Buna si aia, avand in vedere ca face la 3-4 zile. Si eu comoda cum sunt, l-am schimbat in mijlocul patului. Evident ca mi-a trantit un pipi cand i-am scos pampersul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_let spune:

Blackcat, am vazut pozele si vreau sa te felicit! Este superba micuta ta!!! Sa va traiasca si sa fie sanatoasa! Cate luni are?



Mami de Eva Ioana Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

fetelor al meu bebeu e foarte agitat deja se uita dupa mine prin casa ,se uita la jucarii daca i le arat, zice eh,eh aaa,A,au. se uita la televizor daca ma plimb cu el prin casa intoarce capul dupa tv,daca vb tacsu cu el ramane mirat si il studiaza mie mi se pare foarte precoce pentru 16 zile ale lui aaa si sa nu uit ca isi tine si capul cam 15-20 de secunde.

ziua nu prea doarme are ochii mari si daca stai de vb cu el e cel mai fericit ,iar cand doarme se trezeste tipand ca tresare rau din somn,iar seara doarme bine de cateva nopti.

mami implinita de baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush19_85 spune:

Mihaela, bine ai venit esti norocoasa ca doarme asa bine :) Citisem zilele trecute un articol care spunea ca bebelusii prematuri au 2 varste: una masurata in timpul de cand s-a nascut, iar cealalta in cel de cand trebuiau sa se nasca. Iar progresele lor trebuie corelate cu a doua varianta. Prin urmare e normal sa doarma asa mult... creste si recupereaza mititica

Loredana la multi ani, sa fii sanatoasa si sa te bucuri e baietelul tau si de familie!

Paula m-ai dat pe spate cu torturile tale noroc ca aveam un rest de ciocolata prin frigider, mi-am mai potolit putin pofta de dulce... Cand ai timp si chef, trimite-mi si mie retetele

Dana, sa dea Doamne Doamne sa treceti cu bine peste vaccin, sa nu iti faca febra si sa fie ok.

Si multumesc fetelor pt incurajarile cu privire la al doilea bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_let spune:

Multumesc alinush, asa mai citisem si eu.
Azi insa, ca si ieri(desi ieri mi-am zis, nu se poate, mi s-a parut mie), fetita mea mi-a zambit cand vb cu ea si se adreseaza si ea de la bun inceput cu eh, aaa. Plus ca face tot felul de mutrite, isi ridica sprancenele, nu mai spun ca rade in somn, plange cateodata tot in somn; cand o pun pe burta isi tine capul ridicat si il intoarce dintr-o parte in alta, cand o tin de subsori se impinge in picioruse...eu cred ca e totul normal pt varsta ei.
Va mai povestim ce progrese mai facem.
Va pupam!!!


Mami de Eva Ioana Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_let

Multumesc alinush, asa mai citisem si eu.
Azi insa, ca si ieri(desi ieri mi-am zis, nu se poate, mi s-a parut mie), fetita mea mi-a zambit cand vb cu ea si se adreseaza si ea de la bun inceput cu eh, aaa. Plus ca face tot felul de mutrite, isi ridica sprancenele, nu mai spun ca rade in somn, plange cateodata tot in somn; cand o pun pe burta isi tine capul ridicat si il intoarce dintr-o parte in alta, cand o tin de subsori se impinge in picioruse...eu cred ca e totul normal pt varsta ei.
Va mai povestim ce progrese mai facem.
Va pupam!!!


Mami de Eva Ioana Cristina


eu zic ca e mai mult decat in "carti". daca si medicii au spus ca e bine totul mai bine bucura-te de ea si nu te mai stresa. trec asa de repede momentele astea... (e normal sa fii stresata dar eu te indemn sa nu mai fii )


Mergi la inceput