Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Cu kilogramele in plus stau si eu bine spre foarte bine iar in ultimele doua saptamani, adica de la botez incolo, tot pun si pun si pun.
Problema mea este ca pana la botez m-am mai tinut in frau ca sa incap in costumasul destinat evenimentului dupa care am scapat ca vaca in porumb si m-am umflat constant punand aproape 2 kg.

Cred ca va trebui sa ma apuc din nou de regim. Necazul meu este ca nu am nicio idee cam ce regim sa tin. Nu vreau sa fie nici prea restrictiv dar nici sa nu aiba nici cea mai mica eficienta pt. mine care am un metabolism cam scazut.

Cristineescu fac si eu un apel. Fie-ti mila de un om cam disperat si trimite-mi si mie schema cu dieta ta daca tot zici ca ai slabit cu ea 4 kile. Cum problema mea este faptul ca mananc dezordonat si ff mult si ca regula ma atrag numai chestiile care ingrasa ma gandesc ca este bine sa am o schema dupa care sa ma tin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Mihaela - p Si eu am speranta ca odata si odata va veni primavara si nu voi mai face slalom printre nameti si nici nu voi mai merge prin zapada fleoscaita de pe trotuare. Ma gandesc ca daca voi merge mai mult pe jos mai slabesc si eu ceva.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Matza2 Noi nu ne-am apucat de Rotarix pt. ca ne limitam doar la vaccinul pe care ni-l recomanda pediatra si care se da la nivel national. Nu stiu daca este bine sau rau dar daca am apucat sa fac schema obligatorie si am pierdut startul cu Rotarixul nici nu m-am mai apucat de studiat sa vad daca sunt sau nu probleme cu el.

Ioana -iasi daca nu sunt prea indiscreta, te intreb si eu: cam ce proceduri faci pe la salonul de remodelare corporala? Eu am crezut ca aceste proceduri sunt nerecomandate in primele 6 luni de la nastere, asa ca nu mi-am batut capul. Cand am intrebat-o pe tipa de la salon mi-a recomandat sa mai stau putin sau sa fac vacuum sau termocuveta in orice alta zona decat abdomenul adica exact unde ar fi fost cea mai mare nevoie de remodelare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

ooka Azi este ziua ta de nastere!
La multi ani, sanatate si numai impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Simimarina la salon fac ceva de genu curenti la coapse,solduri si la abdomen(am nascut natural,in cazul cezarienei nu se pune abdomen)vacuum,poi fac impachetare la cald si apoi masaj anticelulitic.
Am luat vaucer(nu cred ca am scris corect,scuzele de rigoare)si am dat 100 de lei in loc de 500.
Oricum la 6 luni o sa ma apuc de fitnes si o sa mai fac astefel de inmachetari deoarece deja la a treia sedinta am dat 2 cm jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

ooka LA MULTI ANI!Multa sanatate si tot ceea ce-ti doresti tie si familiei tale,pupici lui bebe si multe bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Eu nu gasesc nici o solutie la cum a-si putea sa-i dau laptic si cu biberonul copilasului meu....astept sugesti.
va doresc o seara minunata si bebelusi linistiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

la multi ani, ooka!

o cafea pentru cine s-a trezit, eu nu am baut, dar am luat magne b6 si sper sa fiu mai bine...azi noapte am si dormit, dar dupa 2 nopti nedormite mai dureaza pana imi revin.

eu ca regim as incerca Montignac , dar sunt pofticioasa si nu stiu daca rezist fara dulciuri.m-am resemnat cu kg in plus, voi merge mult pe jos cand se imprimavareaza si poate merge si fara regim

ioana, nu am inteles intrebarea ta cu lapticul si biberonul, poate scrii mai multe ...

simina , mie imi place mult matematica, daca aveti nevoie de ajutor la probleme, cu mare drag




mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

ma bucur ca a inceput sa se mai scrie pe aici...

despre vaccinul rotarix, eu nu l-as face
si asa nici cele obligatorii nu stiu ce sa fac, era un topic despre vaccinuri si m-am ingrozit cand am citit ce scrie acolo.
homeopatii nu recomanda sa vaccinam copiii, pe maria am nascut-o in State cu o moasa ,acasa, si ea avea 3 copii , nici unul vaccinat, erau maricei deja si bine, sanatosi
am ajuns in tara si nu am rezistat presiunii celor din jur si i-am facut vaccinurile, desi cu intarziere, au fost destul de ok, dar de mancat nu au prea mancat dupa vaccinuri, desi inainte erau destul de mancacioase-amandoua
asa ca nu stiu ce sa zic
eu deocamdata doar aman, stefasnia a fost racita si oricum am motiv , trece botezul si ma informez mai serios



mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza2bby spune:

Buna dimineata,

Merci de cafea Mihaela ( am baut deja doua ness'uri decaf pana acum )
LA MULTI ANI! OOKA

cu scuzele de rigoare de intarziere

Kilograme....pffffffff m-am ingrasat 15 kg in sarcina, pana am ajuns acasa de la maternitate am dat jos 9 si de atunci.....tot asa am ramas + 6 kg
Mananc ca sparta, in viata mea nu am mancat atat si culmea mancare care n-o mancam inainte sa nasc nici daca ma picai cu ceara , muuuult duce,pizza,Mc...etc

Planuiesc sa ma duc la sala( chiar daca alaptez) ca regim....nu pot

In rest Mayutza mea e bine,cuminte are 6 kg la 12 saptamani, 7 mese pe zi , "vorbeste" mult (mai ales cu mine)
se incordeaza sa se ridice in fund, nu ii place in scoica ,iubeste baita......

Copii vostrii se intorc de pe o parte pe alta?
Ce "achizitii" mai au bebeii vostri?
Va vine si voua sa-i mancati?(de dulci ce sunt)


Va pup


Alina mamica fericita de Maya Alexandra

Mergi la inceput