Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

parea super ok dieta pana am vazut ca o zi se mananca doar fructe
fructele , din care mananc multe si in fiecare zi, ma fac sa imi fie foame
nu pot sa mananc de foame
si dimineata mananc destul de mult, bebe papa noaptea la 3 ore si dimineata sunt ametita rau daca nu mananc



mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_78 spune:

Buna fetelor.
Arleza cred ca ne-ai lovit cu kg-le.
Nu eram eu silfida nici inainte de sarcina. Chiar am ramas insarcinata pe cand tineam cura de slabire (disociata).
In sarcina am luat 15 kg, dar la mine a fost si mult lichid, plus ca acumulasem si apa multa, aveam niste glezne beton . Reusisem sa dau jos cam 12 kg, ramasesem cu 3 de dat jos ca sa ajung la greutatea de dinainte de sarcina, dar vad ca am inceput sa iau iar proportii.
Stiu si de la ce dulciurile ( ciocolata, inghetata, biscuiti) si placintele, ca mai nou m-am apucat de facut placinte ( cu mere, cu branza sarata, cu spanac si branza, nu conteaza :) ).
Poate ca o sa reusesc sa ma las de dulciuri si sa incep o cura de slabire. Dieta Rina suna interesant.
Cristineescu poate imi trimiti si mie retete.
Noi mai avem pana la botez, asa ca poate o sa reusesc ca pana atunci sa mai dau jos din kg-le acumulate.


34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

buna dimineata
o cafea? cineva???

mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Buna dimineata SIMIMARINA multumim pentru urari si felicitari pentru botez,daca a fost cod portocaliu sa dea dumnezeu sa fie si viata lui numai belsug.Ca sa dau si eu cu parerea mi se pare mult mai frumos daca pastram legatura aici pe acest forum,mi se are mult mai intim,pe facebook se intra mult prea in detaliu....
Am o intrebare: Am observat ca matei are firicele de ceara care curge din urechiusa ba stanga ba dreapta...la voi s-a intamplat asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matza2 spune:

neatza!
Mihaela, multumim pt cafea!

aveti informatii despre vaccinul rotarix?
il faceti / nu?
eu am cautat informatii si nu sunt prea incantata. suna a experiment...
rezumat gasiti aici:

http://www.ziare.com/articole/rotarix+vaccin+interzis+bebelusi

voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Buna ARLEZA bun subiect...din pacate si eu am luat 9 kg in sarcina si dupa ce am nascut am ajuns cu 90 de kg acasa si acum am 94kg asta e din cauza ca mananc ca o vacuta,am o pofta nebuna de a manca.Am incercat sa mananc ca si tine mai dietetic dar Matei a bocit intr-una ca nu avea burtica satula,am renuntat si mananc ca si inainte,nu as-i vrea ca dintr-o prostie sa pierd sanatatea curata pentru puisorul meu.
Acum merg la un salon de remodelare corporala ,deocamdata atat pot face,fitnes nu am voie sa fac ca pierd din consistenta laptelui...asa ca voi astepta pana la 6 luni ca sa ma pot apuca si de sala un pic.
Daca aveti idei de a slabi fara a pierde consistenta laptelui va rog sa postati.
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Neata Mihaela multumim de cafea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

salut!
ca dieta, la mine a mers cea a dr Mihaela Bilic, cred ca tot asa voi tine si acum, ptr ca e de fapt, o alimentatie sanatoasa si face asocieri corecte astfel incat sa nu te ingrasi..

Iubirile mele Matei Cristiansi Bogdan Gabriel

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlackCat4evR spune:

Salut, sambata ne-am botezat si noi, am fost de o vitejie fara seaman! Asa ca am mai scapat de-o grija, si pan' la turta dormim linistite.

Si eu m-am ingrasat mult DUPA nastere.... Luny, poate imi / ne dai detalii...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Ioana-Iasi Multumesc pentru urari! La fel si tie si alor tai!

Din pacate nu am reusit decat ieri sa citesc cate un pic din ce s-a postat fara insa sa reusesc sa am si eu o interventie cat de mica!

De miercurea trecuta si pana acum am tot avut mici - mari probleme de rezolvat, am avut ceva lucrari de finalizat, am lucrat cu baiatul iar in weekend am fost la sanius si am avut musafiri. Asa ca nu m-am apropiat de PC decat ca sa rezolv unele chestiuni.

Mihaela-p Sa stii ca si noi ne luptam cu problemele pe la mate! Baiatul meu cel mare este in clasa a IV-a si mai trebuie sa lucrez cu el atat pentru evaluarile de sfarsit de an cat si pentru lucrarile din cursul anului.


Mergi la inceput