Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

arleza, de unde ai luat bentita ce se vede in poza de profil? si eu ii caut si nu am timp de umblat prin magazine

mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

cristinescu, multumesc pentru idei si pentru reteta
o sa incerc sa o fac
saptamana viitoare avem botezul si nu stiu daca voi avea timp, dar poate dupa
fetelor care ati avut botezul bebeii vostrii au fost mai agitati inainte de botez?
a mea este si parca imi aduc aminte de la maria si maia ca au fost f agitate inainte de botez


mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

am gasit chestii dragute la miniblu, mai ales caciulite la reducere, la noi caciulitele au fost mereu un big issue, i-am luat azi doua , pt 6-9 luni si sunt mici si trebuie sa le schimb

aveau si ceva hainute, chiar cateva cu 50%reducere


mai sunt ceva reduceri in pitesti?la z nu am ajuns...

mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleLi spune:

hello, eu le-am pus gand rau kg ca nu vor sa plece de bunavoie asa ca de maine incepem regimul, m-am hotarat...of of of ...deci azi in Cora mi-am luat branza de vaci dietetica, sunca de pui dietetica, o tona de portocale si pufuleti ca sa tina loc de ceva bun, mazare si rosii decojite pt o ciorbita chioara, apa in loc de pepsi si piept de pui pt gratarel cu salata sau varza murata ca tot am pus 2 butoaie mari la pivnita si mai e un pic si vine martie; eu in ziua nasterii aveam 89 iar acasa am ajuns cu 84 si n-am mai scazut deloc;
mihaela, eu chiar m-am uitat azi in Cora la bentite, erau o gramada de modele si culori, cred ca erau la reducere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

din pacate in cora nu ajung, trebuie sa caut in pitesti, dar multumesc de pont



mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Arleza, cu slabitul/ingrasatul depinde si de organism, si de ce mananci si de cum le asociezi si de cata miscare faci eu una rup mancarea si mai ales, dulciurile!! am pus si eu putin, insa dupa 3 luni de alaptat, voi manca altfel, mai controlat in asocieri adica. Gineco a mea mi-a spus in primele 3 luni sa mananc atat cat simt si ce vreau, asa ca profit! apoi... vedem cum naiba renunt la dulce, paine, sau le diminuez drastic! si mai sper si la cevasport, din primavara..

Iubirile mele Matei Cristiansi Bogdan Gabriel

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Slabitul deci

Eu am inceput dieta Rina - am gasit pe net 2 carti in format electronic cu retetele pe zile (90 de zile) + inca 90 de zile de mentinere. Am reusit sa dau jos 4 kg dar am renuntat la dulciuri, of mama, si mai usor cu painea.

Asa ca astapt sa intrati la cura - oricare ar fi aia - si sa ne sustinem aici reciproc.

Productia de laptik nu a scazut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anita_a spune:

Eu am pus 20kg in sarcina, dupa 2 sapt de la nastere slabisem 17. Am ramas cu 3 care tot stau acolo de 3 luni. La mine nu depinde productia de lapte de cat mananc ci mai ales de cat de multe lichide beau si cat de mult ma odihnesc. O sa imi fac mai multe ciorbe si nu o sa mai manac dulciuri. sper sa se intample ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

buna dimineata
cum e dieta rina? poti sa ne povestesti un pic despre ce mananci tu? e greu de tinut?
cu dulciurile chiar e problema, de la lipsa de somn ajuta mult sa faci fata zilei, stiu ca nu sunt bune, incerc chiar sa nu mai cumpar, dar apoi ma ia o pofta...si imi place si painea
incerc macar sa pap paine neagra sau intermediara

eu iar nu am dormit azi noapte,sunt zoombi....poate e sapt de dinaintea botezului...ce o fii cu ea? ca ea dormea noptile, apoi a racit si nu olasau mucisorii,acum ce o mai fii?

pup, sa aveti o zi super

mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

ooooo, Anita, pai e lejer cu 3 kg. Ai putea sa le lasi acolo daca te incap hainele.

Eu vreau sa dau jos 10

Dieta Rina are la baza alimentatia disociata si e cam asa in principiu: o zi proteine (carne, branza, oua, peste)+ legume
o zi amidon (cartof, mazare, fasole, orez, soia, linte) + legume
o zi carbohidrati (paine, faina, paste) + legume
o zi vitamine (numai fructe si legume proaspete)

in fiecare zi pana la pranz ai doar fructe si cafea/ceai

Pt fiecare zi ai reteta de mancare. Daca vrei iti trimit documentele dar da-mi adresa de e-mail.



Mergi la inceput