Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Sanatate multa tuturor!

Noi am avut o viroza care a dus la pneumonie, marti am iesit din spital si ne refacem. Eva e bine, eu sunt mai dusa cu capul si acum ma sperii din orice. Si azi am dat o fuga la pediatru cu ea ca sa mi-o mai verifice.

In rest e bine, vorbeste si rade toata ziua, e o scumpa. Si e tare cumintica, dar e cam certata cu somnul.

Felicitari tuturor micilor crestini, sa va ocroteasca Doamne Doamne!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush19_85 spune:

Anna, multa sanatate puiului tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Buna dimineata! Ne primiti si pe noi?
Sunt mama unui bebelus de 4 luni, Felix Andrei, nascut pe 30.10.2011. Felix ar fi trebuit sa fie un brumarel dar nu a mai avut rabdare si a vrut sa apara mai devreme cu 10 zile fata de termenul fixat.
Am nascut prin cezariana si m-am refacut destul de repede.
Mai am un baietel de 10 ani si deocamdata sunt in concediu de maternitate. Cum bebelusul meu nu este inca destul de activ iar afara este frig si ninge, am avut, in sfarsit, timp sa ma alatur voua.
Va urmaresc de cand am ramas gravida si va cunosc destul de bine (dupa postari)
Sper sa reusesc sa fiu mai activa decat pana acum mai ales ca, dupa cum vad, forumul nu mai este atat de activ cum era pe vremuri, lucru normal din moment ce mamicile sunt foarte ocupate cu bebelusii lor.

In speranta ca nu v-am plictisit prea tare, va urez multa sanatate voua si puiutilor vostri.

PS Sunt nascuta pe 10 august iar daca mai sunt necesare alte date le voi oferi cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Am uitat sa le felicit pe Andreea78 si Georgia79
La multi ani, sanatate pentru voi si puiutii vostri si tot ce va doriti sa se implineasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Bine ai venit simimarina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Bine ai venit, simimarina!

Alinush, multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_78 spune:


Bine ne-am regasit in noul capitol din viata noastra.
Nu prea am reusit sa scriu mai nimic, dar am reusit sa citesc, mai ales ca nu prea e activitate. Probabil ca fetele s-au mutat pe facebook.
Bine ai venit simimarina. Si multumesc pentru urari.
La multi ani Georgia79.
Arleza si Annamulta sanatate puilor vostrii. Sper ca le-a trecut sau ca sunt mult mai bine.
Acum sa dam detalii despre bebel.
Crestem. Lunea trecuta, cand am fost la vaccin si la controlul de 2 lunite aveam 6050 gr si 57,5 cm. Papam numai lapte de la mami si acum incepem sa vorbim . Mami se hlizeste si scoate limba la bebe si bebe o imita .
Nu ne place ca din cauza vremii nu mai iesim la plimbarica si cred ca ne lipseste.
Am incercat sa ne facem un program cat de cat si reusim sa dormim si la pranz . Ultima masa de seara e dupa baita, in jur de 10 seara si apoi ne trezim in jur de 4. Mai avem si nopti in care ne trezim la 3 sau 5 sau 6(si asta s-a intamplat doar o singura data, dar mami asa ar vrea sa se trezeasca bebe ).


34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Andreea, da ce grasunel ai tu acolo Eva mea are aceiasi lungime dar cu un kg si ceva mai putin. Bravo si pt somnul bun!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_78 spune:

Anna multumim.Suntem mai bucalati cei drept.

34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

salut fetele!

Am reusit si eu sa intru sa vad ce mai ziceti si sa va zic de noi. Sofia e bine creste, la 2 luni avea 5.200 gr si 56 cm. Din pacate s-a pricopsit cu o dermatita seboree, posibil atopica. Are pete si cruste pe obraji, in cap si pe fund si soldul drept. Din cauza iritatiei nu a primit inca vaccinul, iar acum e sub tratament cu prednison, romergan si crema nidoflor. Is cam puternice medicametele si cu tot felul de efecte secundare, dar rezultatele sunt vizibile. S-a curatat aproape de tot in doar 2 zile de tratament. Sper sa nu fie o conditie permanenta, si sa scapam definitiv.

In rest e o scumpa, gangureste de zor, si de fiecare data dupa ce stranuta zica "acu", asa ma distreaza... E mai vesela si mai vorbareata ca Miruna, si sta si singura treaza, si nu plange asa mult ca surioara ei.

E si ea crestina, am botezat-o pe 28, a dormit toata slujba, s-a trezit in apa si a plans putin la imbracat, apoi somn devoie din nou. La botez a fost doar familia apropiata (parintii fratii si nasa).

Va las si niste poze cu minumile mele: https://picasaweb.google.com/117764373938215691706/ImaginiBlogger?authkey=Gv1sRgCLjVstuF16fSpwE#
Sper sa se descida. Fug acum, ca asta mica se chinuie sa-si bage pumnul intreg in gura si se enerveaza ca nu poate...


Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011)

Mergi la inceput