Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui arleza

Salutare mamici si bebelusi! Noi astazi facem 3 luni,suntem mari deja,avem 6 kg si 60 cm,suntem tare frumoasa si gonganim toata ziua.De dormit doarme 16 ore din 24,noaptea doarme cu mine in pat,ca in patut nu ii place si e cumintica in rest.Mananca numai lapte de la mami si vad ca ii e bine pt ca a crescut tare frumos. Va pup!

fericita de Sara Elena


fetita mare Sara! bravo, mami, ai facut treaba buna, te felicit, sunt mandra de tine!

Iubirile mele Matei Cristiansi Bogdan Gabriel

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Haideti fetelor la o !
Ma bucur ca brumareii cresc frumos care mai de care. Si Calinul meu doarme si in pat si in patut. De obicei se trezeste de vreo 2 ori pe noapte sa manance, pe la 2-3 (depinde la cat a mancat seara) si pe la 4-5. De plans nu plange de foame, il aud ca se fataie si s-a trezit, ii dau sa manance rapid si apoi adoarme imediat. de asta si se trezeste cam la 2 ore dupa masa, ca nu a mancat suficient, il doboara somnul. Acum are 59 de cm si 5.100 kg (cu aproximatie). Luni va avea 8 saptamani, dar doar pe 12 face 2 luni, ca na, si decembrie si ianuarie fiind de 31 de zile, s-au decalat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

Buna dimineata fetelor!Ar merge tare o cafea ca sunt cheauna de somn,azi noapte a facut Sara febra si tare m-am speriat,cred ca din nou a luat raceala de la mine.Eu sunt racita cobza de vreo 3 zile si nu stiu ce as mai putea lua in afara de paracetamol si homeopate ca stiu ca nu se poate ca alaptez.O sa intreb si pediatra astazi ca vine acasa sa vada fetita si poate imi da si mie ceva ca nu cred ca o sa imi treaca cu paracetamol. Din pacate asta e a doua oara cand ia raceala de la mine desi eu i -am dat vit C si Oscilo,nu a scapat mititica.Sper totusi sa-i treaca repede,ca we viitor pe 11 avem botezul si daca e racita ce ma fac eu,mai ales pe vremea asta? Va pup si sa fiti sanatosi cu toti,sa va fereasca Bunul God de boala.:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

LUNY,saru' mana,da suntem mari dar sa stii ca sfaturile tale au fost ffff pretioase si au contat mult in reusita noastra,de asta iti multumim mult inca o data,pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

DIANA parca si tu ai botezul lui Calin in we viitor,duminica daca nu ma insel,nu?Ce ne facem noi cu vremea asta?Mie tre sa imi ajunga rude din alte localitati mai indepartate chiar si din afara si daca ninge iar si se blocheaza totul nu stiu ce o sa ma fac,ca nici nasa nu o sa poata ajunge ca e din Buc si daca e viscol blocheaza astia A1 sigur.Eu am zis ca in cazul in care se intampla asa voi amana ca nu am de ales,dar totusi ma rog sa nu fie cazul si sa fie vremea cat de cat sa se circule si sa nu crape pietrele de ger,si bineinteles sa se faca bine Sarita mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui arleza

LUNY,saru' mana,da suntem mari dar sa stii ca sfaturile tale au fost ffff pretioase si au contat mult in reusita noastra,de asta iti multumim mult inca o data,pup.

fericita de Sara Elena

n-ai pt ce, doar ma bucur mult pt voi si ca am putut ajuta cu ceea ce stiam
putine mamici ar cauta sfaturi si ajutor cum ai facut tu, in ceea ce priveste alaptarea, dar ai fost sigura de ceea ce vrei pt fetita ta, ai fost determinata si uite ce frumos ai reusit! sunt fericita ca o mica parte din contributie am avut-o si eu, dar greul si reusita, sunt ale tale, ma bucur tare cand vad mamici hotarate!!!

Iubirile mele Matei Cristiansi Bogdan Gabriel

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Arleza, sper sa isi revina vremea pana duminica viitoare cand am eu botezul. Si mie trebuie sa imi vina de la Braila socrii, cumnata-mea (care e si nasa) si finii. Si sunt 650 de km de strabatul intreaga tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

fetelor e normal ca un bebelus ca gangureasca la 3 sapamani sau e al meu mmai precoce? nu m-as mia sa fie asa ca si colicii i-a avut de la 3 zile.

mami implinita de baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

A venit pediatra si i-a dat Ospamox si Stodal ca are rosu in gat si tuseste micuta mea.Febra nu a mai facut si sper sa nu mai faca desi mi-a zis ca o zi sau doua se poate sa mai faca febra. A zis sa ii dau Nurofen alternat cu Panadol pt febra sau daca nu ii trece nu acestea sa ii dau 5 picaturi de algocalmin.Mie mi-a dat Ospamox capsule,ca cica nu ii dauneaza ei,desi se transmite prin lapte. Noi speram sa ne facem bine repede,in max 5 zile si vremea sa se indrepte. DIANA eu am rude de la Oradea care tre sa ajunga si imi e groaza pt ei saracii,dar poate pana sapt viit se face bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Arlea, ospamox pt ro#537;u in gāt?!?!?! Are puroi?!

Nu inteleg medicii care pt pu#539;in ro#537;u in gāt indoapa mogaldetele cu antibiotice plus ca pe chestii virale nu merg de nici un fel antibiotice. Si Alex a avut ro#537;u in gāt si i-am dat oscilococcin si tantum verde.

Pe lāng#259; atibiotic #539;i-a dat cel pu#539;in biotics? Sa nu dai de alta belea cu flora intestinala

Noi suntem bine, radem, gangurim doar ca nu ne prea place la baita. La 11 sapt avem 5,7 kg si 63 cm. In 28 l-am botezat, a fost foarte cuminte atat pa biserica cāt si la restaurant



Mergi la inceput