Clubul "babelor" FIV-oase 3

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Fetitelor dragutelor,
Va multumesc din suflet ptr cuvintele dragi si calduroase.
Ieri mi am cunoscut fetita, este a noastra.
Nu am cuvinte. Niciodata nu am trait asa un sentiment.
Sambata viitoare o voi lua acasa pentru weekend.
De abia astept. Sunt tare nerabdatoare.
Am ajuns la concluzia ca totul in viata se intampla cu un motiv.
ESTE PERFECTA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

clauditza,bine ai venit.
eu va citesc doar pe forumul celalalt.

rica,draga de tine...felicitari.
pur si simplu mi-au dat lacrimile.
ma bucur nespus pentru voi.
abia astept sa-ti cunoastem domnisoara la urmatoarea intalnire...mergem la locul de joaca pentru copii daca e nevoie ca doar nu ducem copilul la carciuma.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Rica, nu-ti stiu povestea, dar din ultima postare am inteles ceva. ma bucur pt. tine.

Fetelor, aventura cu Sibiul continua. Sunt furioasa, imi vine sa....Revin cu amanunte mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Felicitari, Rica!
Nici eu nu-ti stiu povestea, insa mi-ar placea s-o cunosc, mai ales in ultima ei parte. Varianta adoptiei este o optiune la care ne gandim si noi, ca ultima solutie de a avea copii, si as dori sa aflu mai multe amanunte.

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele
rica.....nu am cuvinte
sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Felicitari Rica, imi dau seama ce este in sufletul tau acum. Pana la urma toate cele care nu vor reusi la FIV vom ajunge sa adoptam un sufletel. Cum o cheama pe printesa?

Ariadna de vitex stiam ca e reglator dar de cretisoara nu.



Sper... sa devin mamica

MTHFR C677T homozigot, Fact V Leiden heterozigot, 3 sarcini pierdute prin RUAM
Tratam pana la FIV= Femibion+ acifol+aspenter
O ultima incercare apr/mai 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Rica ma bucur foarte mult pentru voi! Sa fie cu noroc si sa va bucurati de fiecare moment!
Te imbratisez cu mult drag

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Buna seara ,fete dragi Fetele de pe forum ma cunosc majoritatea , am 4 FIV-uri nereusite , al 2 lea cu sarcina oprita in evolutie .
Am luat legatura cu dr. Ispasoiu pt.luna iulie .El mi-a scris ca ar lipsi cateva zile la inceput de iulie , iar eu depind cu tot , cu bilete de avion , de nemernicul numit CM.Nu-l am regulat dupa FIV 4 , si nici nu am idee ce sa fac ( sa ma duc la medicul de aici sa-mi dea tratament sa-l faca sa vina cam pe 10 iulie ).
Sunt confuza.Total.
Analizele de cariotip cromosomial ale sotului au iesit bune.Asteptam rezultatul la microdeletiile cromosomului Y.

Cine ma sfatuieste ce analize de trombofilie sa fac , sa fiu sigura ca am acoperit tot ?
factor V Leiden, pro trombina , anti trombina , etc ???
Mi-a scris Ispasoiu pe la inceputul lui Noiembrie si nu gasesc e-mailul

cate o pt toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

camryna,pe prima pagina a acestui topic ai toate analizele ce acopera profilul de trombofilie.
te costa in jur de 1500 de lei insa parerea mea este ca merita sa dai acesti bani.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

nu stiu ce sa fac, am fost entuziasmata cand mi-a spus sa iau DHEA, dar cand am ajuns acasa si am citit despre efectele adverse, m-am speriat. eu si asa am destul de putin par , dar daca imi pica si acesta, este dezastru. deci efectele adverse cum sunt cresterea pilozitatii pe fata, caderea parului din cap, sunt definitive, sau revin la forma initiala cand intrerup tratamentul, peste 3 luni?
cine mai cumpara, in eventualitatea ca ma voi hotara sa iau si eu 50mg/zi ? ce fel de pastile?
in legatura cu vitex, si eu stiam ca este reglatoare hormonala, dar nu am facut proba prin analize, in definitiv, fiecare corp reactioneaza in felul lui. am sa iau oricum, in faza luteala.
de estrogen duc lipsa, desi unele probe sunt contrare. sunt complet in ceata.
qiao, nu e nici o supare, ma gandisem sa iti dau o preocupare, nimic altceva, astept informatii de la fetele din Romania, sa vad cum au reactionat ele, avem reactii mai asemanatoare, dacat cele din alte tari, nu ma refer la reperele genetice, ci de celelalte care luate la un loc, ne fac surori.
rica, ma bucur ca ai intalnit-o si in realitate, cu vremea asta ma gandeam ca ati avut o mare dezamagire amandoua ca nu v-ati intalnit.
bafta in continuare, fara nici o piedica.



LA pozitiv, PS la limita inferioara, Mutatia factor XIII heterozigot, MTHFR-mutatiile C677T si A1298C ambele heterozigote, o sarcina oprita la 10 saptamani, doua FIV-uri nereusite

Mergi la inceput