Clubul "babelor" FIV-oase 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Aristica vad ca te-au deranjat intrebarile mele. Am citit ce i-ai raspuns Simoniei, voiam sa stiu cum ti-au iesit anal hormonale spun Vitex. Pentru endometrioza e recomandat vitex iar faptul ca ai gasit un medic care sa vada mai departe si de alopate te felicit, eu nu am gasit nici unul care sa stie de vitex, maca , cretisoara. Unul din ei nu stia nici de omega 3








Sper... sa devin mamica

MTHFR C677T homozigot, Fact V Leiden heterozigot, 3 sarcini pierdute prin RUAM
Tratam pana la FIV= Femibion+ acifol+aspenter
O ultima incercare apr/mai 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenus26

Referitor la DHEA, eu am luat 3 luni (3 cp /zi de 50mg).

Elenus, multumesc pentru raspuns , insa vreau sa te intreb: cantitatea asta ti-a fost recomandata de medic? Daca da, imi poti spune ce greutate ai?
Te intreb pentru ca mie mi-a recomandat 75 mg/zi si nu sunt tocmai micuta...

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello girls.

aristico,doamna,vezi ca esti in aceeasi galeata cu mine...tot spre 1000 euroi o sa te coste cazarea...ma rog,in jur de 900 ca sa fiu mai exacta.
chiar daca nu ajungi tu la blasto...tot inainte cu o zi de ziua 2 tre' sa ajungi...si tot la o zi dupa transfer pleci...asa ca mai putin de 18 zile nu stai nici matale.
si chiar daca stai singura mai mult...sa zicem 10 zile stai singura,deci 400 euri...si impreuna cu soata mai stai inca 8 zile,deci 480 de euroi...total 860 de euroi.
ha....vezi ce ma pricep sa fac altora socotelile

acu,pe bune eu am gasit un apartamnet complet utilat pe langa Taksim Square cu 900 de euro pentru amandoi pentru 20 de zile...si cu reducere de 10% pentru sejur mai lung de 14 zile ajung la 810 euroi.
le-am trimis mail si le-am zis ca le imping o vizita pe 25 Aprilie.
au zis ca ma asteapta si ca mai au inca 14 apartamente in afara de cele prezentate pe site...ca lucreaza la actualizarea siteului.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samirutadar eu nu vreau sa-mi tin sotul decat sa doneze, adica maxim 2 zile Vreau si eu site-ul, ca cei carora le-am trimis ieri mail-uri, nu mi-au raspuns.
La Acibadem, daca ziua 2 a ciclului pica intr-o duminica, te duci in ziua 3 si dimineata, la prima ora, intri la maciuca magica.
Sambata lucreaza pana la pranz. Duminica - deloc!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

da ce ai,soro,cu el???
de ce nu-l lasi sa se bucure si el o saptamana de 'Stanbul???

pe bune...eu n-as vrea sa fiu singura in ziua transferului si sa plec acasa singurica.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

http://www.ekimapart.com/

cica pe langa astea de pe site mai inca 14 apartamente.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
4 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
FIV5 olacak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Smufurash mie mi-a recomandat tratamentul cu DHEA Dr Albu.
Si apropo de greutate, nici eu nu-s vreo scandura (cca 63). Dar asta nu inseamna ca si tie ar trebui sa-ti dea aceeasi cantitate.
Bafta multa!

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

cretisoara si vitex-ul sunt reglatoare hormonale, asa ca nu influenteaza analizele hormonale, Sper.
Succes maxim fetelor care sunt acum in focuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClauditzaP spune:

Buna seara,
Am descoperit acum cateva zile "Clubul babelor FIV-oase" si cum sunt o adevarata baba , m-am gandit sa va vizitez din cand in cand.
Cateva dintre voi ma cunosc deja de pe un alt forum, unde-mi plang amarul de ceva vreme.
Am intrat sa va zic ca am descoperit cate ceva despre unicornul de care vorbeati in capitolul 2. Ii mai spune si: HELONIAS - CHAMAELIRIUM. Am sa intreb la plafar daca au auzit de asta. Apoi m-am uitat pe amazon si l-am gasit:
http://www.amazon.com/UNICORN-Dietary-Supplement-Capsules-SHIPPING/dp/B000PJAHIG/ref=sr_1_sc_3?s=hpc&ie=UTF8&qid=1327692255&sr=1-3-spell
Am facut o simulare si e si Romania pe lista . Nu l-am luat, ca inca ma gandesc daca sa mai incerc sau nu, dar m-am gandit ca poate va foloseste.
Noapte buna si sa fie toate cum vi le doriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenus26

Smufurash mie mi-a recomandat tratamentul cu DHEA Dr Albu.
Si apropo de greutate, nici eu nu-s vreo scandura (cca 63). Dar asta nu inseamna ca si tie ar trebui sa-ti dea aceeasi cantitate.
Bafta multa!

Te-am intrebat pt ca mi se pare o cantitate mare - e dublu fata de cat mi-a recomandat mie. Pesemne din cauza asta ai avut efecte adverse (cresterea pilozitatii). Eu am inteles ca e delicata treba cu cantitatea administrata; poate avea efect contrar celui dorit, daca e supradozata.

Sa fie bafta aia multa, ca-mi trebuie! Si tu sa ai mult noroc !

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

Mergi la inceput