Clubul "babelor" FIV-oase 3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Neata babute!

Mai fetelor ieri m-a durut ovarul stang de ziceam ca pocneste. De durere scoteam niste sunete ciudate de se uita lumea la mine ca la alte alea.

Asa dor imi e de 'Stambul... Noroc cu serialele astea turcesti ;)

Pup si o zi frumoasa sa aveti!

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

rica
te asteptam cu vesti despre Maria


Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota
Mutatia 1691 G>A in Factorul V heterozigota
Mutatia 675 4G in gena PAI - I homozigota
3 IA nereusite, 2 FIV-uri nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Referitor la DHEA, eu am luat 3 luni (3 cp /zi de 50mg). Ce pot sa spun e ca in toata aceasta perioada am avut o dieta destul de stricta, dar tot am pus cateva kg. De cazut nu mi-a catut parul, in schimb mi-a crescut pilozitatea
Rezultate nu prea au fost la mine. Dar avand in vedere AMH-ul f mic 0.29, stimulari repetate la interval scurt...
Nu spun ca nu este bun, dar asta a fost experienta mea.


Pup


o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Rica ne gandim la tine

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samira chiar am sa te invit la mine in apartament, sa te omenesc c-o ciorba N-am intrebat numele apartamentului, stiu doar ca-i aproape de clinica, intr-o zona "buna" si ca e complet echipat ca sa pot gati, spala, calca. Am sa-i mai sun inainte cu o luna, cand punem detaliile la punct. Daca pana atunci nu gasesc altceva, raman la acest apartament. Eu ies mai ieftin ca stau mult timp in regim single si n-ajung ever la blasto, deci mai castig si d-aici 2 zile. Samiruta, dar cu agentiile de turism n-ai incercat? Eu m-am gandit sa-l inscriu pe consort la o calatorie prin Instanbul - era 175 Euro/5 zile cu tot cu drum (dus-intors, cu autocarul, ca lui i-e frica de avion) si avea si demipensiune Se plimba omul, mai doneaza la borcanel
simonia sa te faci bine In prima parte a ciclului nu pot sa cresc deloc progesteronul, ca-mi scade estradiolul si se duce la vale endometrul. Apoi, cu estradiolul la mine nu-i de jucat, din cauza endometriozei. Asa ca prefer sa iau ierburi din astea care nu afecteaza progesteronul si estradiolul in faza foliculara si ovulatorie. In faza luteala pot creste usor progesteronul, dar fara a influenta estradiolulul (aici intervine ambra salbatica). Am discutat chestia asta cu Albu dupa laparoscopia unde mi-a gasit endometrioza si el mi-a zis ca intr-adevar, e mai bine sa nu iau deloc.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Aristica dar ceaiul de cretisoara il bei tot timpul? Asta e progesteronic.



Sper... sa devin mamica

MTHFR C677T homozigot, Fact V Leiden heterozigot, 3 sarcini pierdute prin RUAM
Tratam pana la FIV= Femibion+ acifol+aspenter
O ultima incercare apr/mai 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Progesteronul creste infim de la ceaiul de cretisoara. E nevoie de o galeata pentru a face vreo diferenta. Deoarece cresterea este foarte mica, estradiolul nu are de suferit. Acest lucru il pot demonstra chiar cu analizele la care am primit rezultat ieri, recoltarea a fost in zi 3, iar ceaiul de cretisoara este in meniul meu: P4-0,3 ng/ml, E2-48 pg/ml. quod erat demonstrandum

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aristico ultima parte fu tare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Si cu vitex fruit cerezultate ai avut? Eu stiu ca este reglator hormonal dar inclina balanta spre progesteron.



Sper... sa devin mamica

MTHFR C677T homozigot, Fact V Leiden heterozigot, 3 sarcini pierdute prin RUAM
Tratam pana la FIV= Femibion+ acifol+aspenter
O ultima incercare apr/mai 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

"Sper" ca nu va deveni un obicei sa citez din mine: ...Am discutat chestia asta cu Albu dupa laparoscopia unde mi-a gasit endometrioza si el mi-a zis ca intr-adevar, e mai bine sa nu iau deloc.
- ii raspundeam simoniei la intrebarea despre vitex.

Sper aici este un loc unde fetele care scriu au citit si rascitit informatiile pe care le aduci tu acum (by the way: spermatogeneza se realizeaza in 72 zile, nu 90). Important este sa nu ramai cu informatiile pe care le gasesti pe internet. Incearca sa vorbesti cu doctorii care te urmaresc, sa vezi cum interactioneaza substantele, fie ele si din plante, cu "neregurile" din organsmul tau. Toate avem probleme, ca altfel nu ne aflam aici. Deci, cu siguranta si tu ai! Ceea ce ar putea face bine unei persoane, nu va avea aceeasi influenta asupra unei alte persoane.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput