Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (112)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

va multumesc frumos.
miki ce iti imaginai???

delia probabil ca da. ceva mov-liliac-purpuriu sa vad ce gasesc


mamica implinita cu 2 comori !!



ceva mult mult mai colorat..


mami de 2 prichindei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki,lasa baiatul in pace!saracul , s-o fi suparat sa-l chinuie aia pe acolo!.. tu crezi ca lui ii e usor?... si de mamici si dr., fa-te si tu ca nu-i vezi cand isi dau ochii peste cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

bluenight da, si eu ma bucur ft tare, cu atat mai mult cu cat pe ea o cunosc de cand s-a nascut si am copilarit impreuna o iubesc pe fetita ei de parca ar fi a mea

alexina ati fost practici sa vedem daca si ea o sa vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si sa sti ca atunci cand era un pic mai mare decat tine, barbatul meu nu a putut fi tinut de maica-sa si vreo trei asistente, ca sa-i ia sange... l-au alergat prin toata poiclinica si acum e un tip super civilizat, asa ca nu te consuma, lasa copilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am si eu o intrebare: daca eu ii fac turta fica-mii la vara ce are? ca sa fie si bunicii si nasii.. ca nu cred ca pot sa-i adun pe toti aici de ziua ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia, nu cred ca este vre-o problema sa lasi turta pentru mai tarziu. Nu trebuie facuta exact cand face anisorul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Ailed ,nu stiu daca e de bine sau de rau sa zic asa..insa si fina a facut turta prin august si fata era nascuta in 17 martie....
eu cu burtica i-am zis sa fac pe la inceputul lui martie ca nu stoiam cum ma apuca nasterea si sa nu se pregateasca oamenii si eu sa fie in maternitate..dar finul nu a vrut ca cica e post..asa ca nu le-am mai zis nimic si i-am asteptat cand au vrut ei

acum si eu am o dilema....
la S imi spusese cineva ca la fete se face inainte de un an..hm... si am facut in w-e inainte de ziua ei, adica cu 2-3 zile
la A as vrea sa fac chiar cu 3s...adica decateva seri imi tot storc mintea ,cand nu ma ia somunul, cum sa fie mai bine sa impac si capra si varza...
adica, la botez multa lume,in special veriii mei s-au suparat ca l-am chemat doar pe unul ,dar asta a cam venit neinvitat, si pe ei nu ssi au zis ca la turta nu mai scap de ei....acum nu stiu 100% daca se tin de promisiune ,dar daca ar fi aca cu totii ne-am strange peste 30 persoane...si cum nu vreau sa fac la restaurant...m-am gandit eu sa fac turta pe ascuns in sambata in care se lasa sec..adica se intra in postul pastelui..asta parca e pe 18 februarie...si sa nu afle nemul meu si sa nu fiu obligata sa imi chem si cea mai buna prietena si finii..am zis ca ar fi ideal sa fac la soacra acasa....nasii stiti ca e cumnatul , fratele lui barbata miu..mai vine soramea mama/tata care vor sa vina si cam atat
iar de ziua fetii pe 7 sa pofteasca cine vrea..usile palatului sunt deschise..fac un fel de bufet si tort si gata....
la turta ma gandesc ca trebuie cu un meniu bine pun la punc....
acum poate ziceti si voi daca e ok asa devreme...ca sa incep sa dau si eu sfoara-n tara
adica sa ma primeasca soacra la ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

ailed_dota Nu cred ca are nimic! Si noi o sa-l sarbatorim pe Mihai cand mergem la vara acasa, pentru nunta. Sora-mea are o fetita de 3 ani care isi canta La multi ani de fiecare data cand sora-mea face cate un tort sau o prajitura si ei o acompaniaza, e foarte comica.

Voi ce tort pregatiti pentru copilasi? Exista ceva reteta pe care sa o poate manca si ei dar sa fie fara zahar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

A, scuze, turta? Ce e turta?
Cred ca am inteles gresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

si sa sti ca atunci cand era un pic mai mare decat tine, barbatul meu nu a putut fi tinut de maica-sa si vreo trei asistente, ca sa-i ia sange... l-au alergat prin toata poiclinica si acum e un tip super civilizat, asa ca nu te consuma, lasa copilul!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


da, si eu mai am sperante
ce sa zic, eu il inteleg si pe el ca s-a saturat si ca prefera joaca, dar cand vezi ca numai al tau face urat parca nu-ti pica bine..mai ales ca n-avea motiv, tipa care ii face masaj e super draguta cu el..doar ca i s-a pus lui pata

Mergi la inceput