Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (112)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

fetelor bate un vant pe-aici si ninge de zor...ca tot ii ziceam eu strumphitei ca nu am vazut zapada iarna asta...

la multe lunite Eduard Gabriel de Dorinut@, Julius de dinora77, Anna Christina de Picky_toto haideti fetelor sa mai vorbiti cu noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata!!
Avem muuulta zapada la Bucuresti! Ninge de aseara si o tine asa pana joi seara..ieeeei. snow days!!!

Noi suntem mai bine de azi dim. ne-am trezit cu muuuult mai putini mucisori si azi noapte a dormit iar tun
Problema este ca ieri ma cam speriasem ca pana la ora 17 avea deja 6 scaune mooooi. Am sunat pediatra si cica a facut reactie adversa la Sumetrolim- asa cica se adapteaza corpul ei la medicament si ne-a dat Loperamid 4 ml. De atunci nu a mai facut decat azi dim si tare Scuzati detaliile dar trebuie sa ma destainui si eu cuiva. Loperamidul este un fel de imodium. Acum mergem pe regim,cica strict( a zis doc).
Aseara a mancat orez cu banana si branzica de vaci lungit cu lapte fara lactoza si a mancat ceva. Acum vreau sa-i fac doar banana cu branza si la pranz iar orez cu ceva. Asa mi-e o mila de ea,saracuta...ea care e fan carne,out ,ficatel,iaurt etc

Nu am apucat sa va citesc,asa ca ne auzim in cursul zilei de azi.
Ce bine ca ningeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

va puuuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Buna dimineata

Mihai acum a adormit, isi face somnul de dimineata iar eu stau pe internet, bineinteles :)
Vad ca am ce sa citesc din urma



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada Neatza! vrei niste soare? eu am din belsug...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


azi si maine nu vreau dar de vineri siiigur vreau ca cica vine gerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi


mada si aici viscoleste brrrrrrrrrr asa ciudat se aude ....

apropo voi ce temperatura setati sa aveti in casa?? la noi vad ca e pus pe 21 gr dar mie imi este friggggg....


mamica implinita cu 2 comori !!



cam 25 , eu de obicei stau in maneca scurta in casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somleac, eu i-as da, mai ales ca zici ca e "eco" carnitza,
mada, nu-ti promit soare vineri..., da pun o portie in dulap la pastrare!
blunight nu dai si tu niste cioco de dimi?
alexina, sa vezi ce papa fata cand vei scoate embargoul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

wowww mada!!! si eu la bloc tot 25-26 gr aveam dar era preaaa cald!!! cred ca undeva pe la 23 gr ar fi mai ideal pt mine... profit ca nu e al meu acasa si am bag la butonat centrala


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanna16

buna dimi!

fetelor bate un vant pe-aici si ninge de zor...ca tot ii ziceam eu strumphitei ca nu am vazut zapada iarna asta...

la multe lunite Eduard Gabriel de Dorinut@, Julius de dinora77, Anna Christina de Picky_toto haideti fetelor sa mai vorbiti cu noi!

mamica fericita de Rebeca Stefania (19.04.2011)

Nasterea piticei mele

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.
[ s] si de la noi, si pt tine draga mea, ca esti asa atenta mereu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

Neata!!
Avem muuulta zapada la Bucuresti! Ninge de aseara si o tine asa pana joi seara..ieeeei. snow days!!!

Noi suntem mai bine de azi dim. ne-am trezit cu muuuult mai putini mucisori si azi noapte a dormit iar tun
Problema este ca ieri ma cam speriasem ca pana la ora 17 avea deja 6 scaune mooooi. Am sunat pediatra si cica a facut reactie adversa la Sumetrolim- asa cica se adapteaza corpul ei la medicament si ne-a dat Loperamid 4 ml. De atunci nu a mai facut decat azi dim si tare Scuzati detaliile dar trebuie sa ma destainui si eu cuiva. Loperamidul este un fel de imodium. Acum mergem pe regim,cica strict( a zis doc).
Aseara a mancat orez cu banana si branzica de vaci lungit cu lapte fara lactoza si a mancat ceva. Acum vreau sa-i fac doar banana cu branza si la pranz iar orez cu ceva. Asa mi-e o mila de ea,saracuta...ea care e fan carne,out ,ficatel,iaurt etc

Nu am apucat sa va citesc,asa ca ne auzim in cursul zilei de azi.
Ce bine ca ningeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

va puuuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


ma bucur ca e mai bine, ai sa vezi ca dupa ce terminati cu regimul o sa manance ff bine, cat si pentru zilele astea de regim ai mei asa au facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

neatzaaaaaaa!!!

eu si cristi a lui mada ce stateam la 6 dimineata cu ochii lipiti de geam la ninsoare ce frumos e, ma bucura zapada asta ca pe un copil...evident dupa o sapt vreau sa vina primavara

yasmi nu am apucat sa te felicit pentru mutat sa fie intr-un ceas bun si sa fiti mega fericiti in noua casuta!! cat despre zgomote te inteleg perfect! da ti drumul la o muzica ambientala, ceva sa te binedispuna si ignora zgomotele

Mergi la inceput