Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (112)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

bluenight, neata!

yasmi, mie asa imi place sa fie cald sunt mai friguroasa de felul meu si nici nu-mi place sa ma imbrac gros in casa..hai sa fie un 24 grd..dar la 22 imi e frig

ioanna hai ca e zapada buna acum, dar am vazut ca codul galben s-a transformat in portocaliu ...asta parca nu-mi place.
Al meu zicea ca daca tot ducem copiii la mama in week-end sa fugim la munte..dar cred ca va fi nebunie maaaare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele eu azi la 5 tb sa merg din nou la proceduri..nu am nici un chef ..cred ca o sa iau taxiul pana acolo....

edit: sa va mai zic ce am patit data trecuta acolo? am facut vacum..si am venit vanata pe picioare de la el nu mai fac asa ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ma bag sa fac cap nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cap nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

In primul rand vreau sa va multumesc ca m-ai primit asa frumos printre voi Multumesc pentru mesajele de bun venit!

Catak vad ca si tu ai parte de o soacra super
Socra-mea e departe de noi, ne vizitam de doua ori pe an. Ce-mi place cel mai mult la ea e cum gateste! E moldoveanca si face niste mancaruri, iam iam

Ioanna16 - si eu am o sfecla rosie pe care vreau sa o gatesc pt Mihai. Am gasit o reteta cu carne si iaurt sau smantana. Eu o sa-i fac sfecla la streamer cu piept de pui si iaurt.
Vad ca yvyana zice ca nu e buna combinatia, eu o sa incerc totusi maine si iti zic cum a iesit.

MaryM85 multumesc pentru idee. Aici, in Belgia, nu se prea gaseste ficat, decat la mancare pt caini si pisici . Am decis sa nici nu-i dau la Mihai ficat decat daca gasesc bio, am auzit de multe cazuri in care bebeii au vomat dupa ficat. Stiu ca e bogat in fier insa tot acolo se aduna si reziduurile iar cand ma gandesc cu cate "chestii" sunt injectate gainile aici nici nu vreau sa ma gandesc ce e in ficatul de pe raftul magazinului :(
Pana la urma i-am facut cartoful numai cu unt si l-a papat tot


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Off voi vorbiti de ninsoare si zapada
Aici e inorat mai tot timpul si ploua.

Delia dau, dau cioco! Chiar m-ai nimerit fiindca mai nou mananc foarte multa ciocolata! Mi-am cumparat miniciocolatele si le-am pus intr-un bol pe masa si tot timpul imi iau cate una
Asa ca, va servesc cu drag si pe voi pana nu le termin singura pe toate! Deci: mars, twix, snickers, milkyway, ce doriti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia trimite la mine tot soarele plssssssssssssss. tot asa pe crem, maro, bej, negru merg si accesorii ceva colorate...dar nu stiu ce

mada si aici viscoleste brrrrrrrrrr asa ciudat se aude ....

apropo voi ce temperatura setati sa aveti in casa?? la noi vad ca e pus pe 21 gr dar mie imi este friggggg....


mamica implinita cu 2 comori !!



neata..
la noi e pe 25 dar e prea cald..dar cum misuna prichindeii pe jos in 4 labe toata ziua am zis sa fiu sigura ca nu racesc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Neatza si de la mine,

azi iar am avut show de dimineatza. Ma termina pur si simplu.

Catank super tare soacra ta, dar nici tu nu esti o nora de lepadat

La noi bate vantul ca te ia pe sus. Eu am drumuri pe sosele azi.

Am facut o supica atat de buna cu carne de pui ( eco) si gulii oare pot sa-i dau si Ilincai din ea ca nu i-am mai dat zeama de pe carne? Am lasat-o mai nesarata ca n-am mai intrat azi noapte sa va intreb.

Va pup

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


eu zic ca poti sa-i dai..voi parca sunteti f putin diversificate, nu ? parca titi e baza inca..oricum nu cred sa aibe nimic, asa ca pofta buna roscovana mica

Mergi la inceput