Strugurasi de Sept-Oct 2011 *26*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

La cat mai multe lunite ELA si EVA si sa fiti sanatoase


Noi mergem acum la vaccin Nanna ,vad ca voi tot azi il aveti bafta


Lali ,deci aveti in week-end distractie

Oana ,cum cu scor zero ? Daca nu are nu e organic ??? Cum imi dau seama ,ce ar trebuie sa / nu scrie ?




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

La multe lunite Elena si Eva




Fetelor cand este frig afara ii scoateti pe cei mici la plimbare?


Ziua buna tuturor



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

La Multe Lunite sarbatoritelor de astazi!

Multumim pt urarile de ieri.

Racheel


Mami fericita de bebe Maximilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Alayna, scor zero e atunci cand produsul nu are nimic daunator in el. spre exemplu lanolina e naturala dar e puternic alergizanta deci un produs cu lanolina in el nu va avea scor zero. abia produsele care nu au nic, dar nimic, daunator au scor zero. cu cat e mai plin de chimicale creste scorul.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Buna ziua, buna ziua,mamici dragi si strugurasi scumpi,

La multe lunite sanatoase si voioase dragi printese Ela si Eva!


Noi venim cu vesti nu prea bune. Andrei a facut febra duminica seara. A inceput cu 38,5 pana la 39.1 cand i-am administrat un supozitor de paracetamol pentru ca in 2 ore cu toate incercarile mele de a scadea febra (dezbracat, otet si spirt in sosete si manusi) nu am reusit sa dau deloc inapoi. Noapte a mai avut o tentativa de febra si am alternat cu nurofen.
Luni la pranz am fost la dr, avea 38,2, ganglionii cefaleici foarte mari si este suspect de rujeola sau rubeola, mai are si foarte, foarte putin rosu in gat, am uitat sa va spun ca nu are niciun simptom (nu tu tuse, stranut sau alte alea). Nu avem inca un diagnostic, are ceva viral
Acum suntem in asteptare, tinem febra sub control la 4 ore, daca are 38 administrez panadol sau nurofen alternativ. Daca in 3 zile de la debutul febrei nu apare eruptia vedem in ce directie o luam. Eu una cred ca o sa-i fac o coprocultura, poate maine ca mmi se pare ca are scaune mai dese si ceva mai moi si mai are si niste crie puternice cand elimina gaze.
De o saptamana nu mai mananca din ambii sani, doar din unul la o masa. Oare o avea si asta legatura cu starea lui.
Azi noapte a avut o criza de stomacel cu dureri mari la eliminarea gazelor de palngea micutul, mi se rupea inima, nu mai stiam in ce pozitie si ce sa-i mai fac.


Jade - eu nu mai slabesc deloc, chiar am mai luat 1-2 kg...am 65-66 si trebuie sa ajung la 50-53. Legat de scaun si eu astept baby expo din martie.

Dbunny - Andrei tot de pe la 3 luni jumatate a inceput cu niste crize de colici puternice. Maraie si mi se trezeste palangand cand da gaze, am discutat cu dr si mi-a spus ca in periaoda asta sunt copii care au cate un junghi mult mai puternic decat colici clasici si de asta reactioneaza asa.


Lena - ce fain progam aveti. Noi de pe la 23 pana pe la 2 dimi avem program de club.
Sei - ce dreptate ai cu privitul si mancatul. Andrei face fix la fel. Si ziua se mai crizeaza la san, dar noapte in somn baga tare.

Lali - Sa aveti un botez frumos!
Andrei, pana acum s-a intors in jur de 3 luni pe o parte, dar direct de pe spate pe burtica, inca nu a reusit.

racheel - eu pe Andrei il scoteam zilnic, chiar de 2 ori pe zi cate 30 min, o ora in functie de cat de frig era. Pana la -10 grade ne-a spus noua dr ca putem sa-l scoatem. Acum nu mai avem deloc voie afara pana aflam ce se intampla cu febra asta.

Trebuia sa facem vacinul de 4 luni, dar acum asteptam.


21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Andreea, e epidemie de rubeola, asa ca asta s-ar putea sa fie. Fara baie, fara iesit afara. Cam in 3-4 zile trebuie sa apara si eruptia, si inca atat sa treaca apogeul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

andreea t, scaunele mai moi si mai dese le are de la febra si de la medicamente.. eu te sfatuiesc sa mergi pe supozitoare ca sa nu-l doara stomacelul.. mai ajuta si eubiotic.. eu i-am dat zilnic in timpul tratamentului..
mananca mai greu din cauza faptului ca are rosu in gat :(
multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

La multe lunite sanatoase Ela si Eva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Alayna - bafta la vaccin si voua! Noi inca asteptam dr, sper sa nu ne fi sarit.

Oare Ionela ce face?

Jade - da, baby expo...si eu abia astept

Voi ce mai gatiti!

Va pupi!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna ziua fetelor!

La multe lunite Elena si Eva!!!
Sa fiti sanatoase si sa cresteti mari!

Andreea, sa se faca bine repede micutul! A intrat in contact cu cineva cu rubeola/rujeola?

Lali, sa aveti parte de un botez frumos! Sa iasa asa cum va doriti! pupici pentru Teo

Nana, Alayna, bafta cu vaccinul sa treaca cu bine si fara febra!

Nana, m-am uitat pe net la scaunele de la Ikea si par super! Sunt si din lemn si din plastic. Pe mine m-ar tenta din lemn, sper sa fie totusi comod pentru bebe mic . Si noi ne gandeam sa mergem la un moment dat pana acolo dar acum nu pentru scaun ci pentru oale de gatit pentru bebe.

Acum Dani doarme asa ca mai apuc sa fac si eu una alta prin casa

Va pup pe toate


Mergi la inceput