Strugurasi de Sept-Oct 2011 *26*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Maria, si in caz de diabet organismul are nevoie de muuulta apa. Ti-ai facut ceva analize in sensul asta?

Cel putin asta mi-au zis mie si a tb sa-mi fac analize, care au iesit bune. Si eu beau mutla apa pe zi, cam 3,5- 4.5 litri. Si eu aveam buzele uscate, asa cum spui tu.


Citat:
citat din mesajul lui maria26

lena, e incomod si asa.. cand am nascut asistentele imi spuneau sa beau apa ca am buzele uscate si eu beam continuu... nu inteleg de ce imi cere organismul atata apa..

mami de Albert 17.09.2011 si mami de Andy 06.06.2008


mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

kora, mi-am facut analizele destul de des analizele in ultimul timp.. glicemia o am in limite normale...eu beau apa de cand am ramas insarcinata si acum in timpul alaptarii.. si la prima sarcina la fel am baut.. in rest nu.. beau normal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, mie mi se pare cea mai mare descoperire ever site-ul Cosmetic Database. ce e acolo cu scor zero- adica organic nu se gaseste la noi. chiar si crema de buci weleda pe care o folosim noi nu e cu scor zero..ai vazut?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multe lunite Ela si Eva


_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

neata

oana,de aceea cred ca ar trebui sa folosim cat mai mult produse naturale gen ulei de masline, unt din ala de ai luat tu..
apropo, m-a sunat mama, mi-a spus ca in italia se gaseste D3 injectabil, costa in jur de 4 euro, nu stiu daca fiola sau cutia, nu prea a priceput de la farmacistul ala...stiu ca tu ai spus ca parca ai renuntat insa daca te razgandesti, mama imi trimite un pachet undeva pe la sfarsitul lui februarie.

jade, voi ati prins vreme super, acum s-au anuntat niste temperaturi de pana la -15 grade, cred ca nu parasim cabana, cel putin nu cu bebe. Noi o sa stam in Bran.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Chiar asa,

La multe lunite printese mici Elena si Eva!!!!

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mikka , momentan am renuntat. Multumesc din suflet oricum!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

La multe lunite, fetite dulci Ela si Eva!!!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetele!

LA MULTE LUNITE ELENA! SA TE BUCURI DE EA IN FIECARE CLIPA, SEI! ( nu ma indoiesc ca asa este )

Zubi - torticolis se numeste. Si noua ne-a zis din spital ca avea putin si ca ii trece. Culmea este ca parca i-a reaparut acum vreo luna, insa am facut legatura cu faptul ca nu mai avea loc in landou si isi dadea singura capul intr-o parte. Cand am fost la dr ortoped la Med life nici nu observa daca nu ii ziceam eu...Cand mergem la Thierry o sa fac la fel: il las sa o controleze si sa imi spunca concluziile si daca nu zice nimic de torticolis ii voi zice eu. Desi sper sa observe

Kora - felicitari pentru kg pierdute...16-17 kg ar fi totusi prea mult!

In we vreau sa merg in Ikea, am auzit ca scunele de masa de acolo sunt f ok si ieftine.
Acum asteptam pediatra sa vina sa ii faca vaccinul. Sper sa nu fie incidente neplacute

Va pup!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna gagici,eu sunt pe aici,am intrat in fibrilatii. Azi fac curatenbie luna in casa,maine plec la mama-soacra. Sambata avem botezul picei! Revin cand-cum pot .


Pupici multi la toata lumea !!!!



Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput