Strugurasi de Sept-Oct 2011 *26*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

seidana inca n am luat nici o decizie cu scaunul , mai astept , momentan sunt altele pe lista inaintea lui
mai mult ca sigur voi astepta baby expo din martie , poate gasesc vreo oferta
am uitat sa ti zic ca te invidiez maxim ca ai slabit
numai eu is plina de sunculite , nici verigheta nu mi mai intra pe deget

_


de T 4+





mai ma invidiezi tu , insa eu incep sa ma ingrijorez mananc cat 5 oameni si slabesc.. nu stiu ce e asta..

APP: o sa imi mai revina vreodata soldurile cum au fost? mi-i s-a marit ceva, si blugii de dinaninte nu ii pot inchide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

neatza
ce faceti?
pe mine m-a trezit albert la 5.45.. se pare ca e mai matinal decat frate-sau :)
seidana, alaptatul slabeste.. ai arderea mult mai rapida... si eu mananc enorm de mult.. beau 5 litri de apa pe zi... parca nu ma mai satur..si am ajuns la 53 kg cat aveam inainte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

neatza..

Bunny.. nu manac supe prea des ( desi inainte nu traiam fara supa) iar legume/ fructe abia acum incep sa mananc.. eu constipata sunt de cand ma stiu, indiferent de ce mananc ..
Noaptea ne trezim la 3-5 -7 -8.30 mai nou, nu cred ca sunt dintii, nu se vede/simte nimic..
chiar voiam sa te intreb daca mai va dau bataie de cap colicii.. offff

Lena... stai linistita , glumeam cu manduca..daca nu o sa o iau poate ma incumet sa fac eu un mei tai..
Da s-ar putea sa fie greva.. ce interesant cu mancatul in somn.. mai e un lucru, acum de pe la 4 luni, incep sa vada totul in jur si fiecare masa e uite tita nu e tita.. suge 1 min, se uita in camera, mai ia tita o lasa iar sa vada ce se mai schimba intre timp in camera si tot asa..acum descopera lumea altfel



Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



NEata, Asa ma gandeam si eu Sei, dar i-a dak lasa tzitzi, nu o mai ia inapoi.
Ieri a venit o prietena si ajuns in timp ce Maia manca.. dak i-am scos tita, nu a mai vrut sa manance dupa. asa k a mancat dupa baita dupa ce tati a adormit-o :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Neatsa, fetelor!

Suntem si noi pe aici, care cu mucisori si febra (eu si Iannis) care preocupati de ce face mami (Dimitris).

La multe lunite sarbatorilor din ultimele zile (inclusiv Dimitris ) si multumim pentru urari

Vorbiti de slabit...felicitari, Nanna
Eu am reusit sa mai slabesc 1,5kg in ultima saptamana, dar as vrea mai mult, in total vreo 16-17kg. Dar o sa o iau usor, usor,pe etape, ca e mai sigur rezultatul.

Zubi, am eu cartea lui Montignac in format electronic. O pot pune pe grup daca prezinta interes. Eu asa am mancat multi multi ani, de prin 2003 incoa. Dar de cand cu sarcinile am cam mancat si prostii de genul semipreparate, asa ca slabit ciu-ciu

Ups....Dimitris call! revin

mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

MAria, si Maia la 6 a vrut o portie de lapti :D

Ce fain ca poti bea atata apa, eu permanent uit. Beau o sticle de 2 l la 2-3 zile, nici nu stiu de unde se face laptele :d
O sa incerc si eu sa beau mai mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Maria, imi pare rau , o sa fie bine si cu fisura , stai linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

lena, e incomod si asa.. cand am nascut asistentele imi spuneau sa beau apa ca am buzele uscate si eu beam continuu... nu inteleg de ce imi cere organismul atata apa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria26 spune:

zbi, acum m-am linistit, dar m-am jelit vreo 3 zile pana am ajuns cu el la bucuresti la control.. mi se parea ca se mareste vazand cu ochii :d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/11/14/johnson-johnson-baby-products-toxic.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Naty, cat costa bicicleta aia? arata foarte fain, dar depinde si cat costa. ca din ce am vazut nu poate fi folosita dupa aceea doar ca bicicleta. si tinand cont ca am deja carucior conteaza pretul.

mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput