Strugurasi de Sept-Oct 2011 *26*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci fetelor, dar nu-s intr-o pasa prea fericita.
nu se poate amana botezul. restaurantul e inchiriat, dj, fotograful la fel, tortul comandat, invitatiile facute, tati bilet de avion... e ca naiba...
nici cheltuielile nu cred ca le acoperim. mai mult de jumate din invitati sunt din afara localitatii...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ala, da, ai dreptate, unele avem ajutor ( eu o am pe mama din cand in cand). Da, unele mame au probleme cu prea mult lapte si altele trebuie sa fie atente ca sa il aiba. Nu uita 1% nu au lapte sau nu-l pot oferi copilului pentru ca au probleme hormonale grave ( care reies din analize) fac tyratamente complicate pentru cancer ( chimioterapie, radioterapie) sau nu au puterea sa il pastreze.
Refuz sa cred ca dupa ce ai muncit atat ai sa cedezi acum.
Imi dau seama ca esti obosita. Tudor urla la propriu de 1 saptamana in timp ce Mihnea ma trage de fusta sa ma joc cu el... sotul a avut accident si a facut zob masina luni la prima ora asa ca a umblat de nebun s-o repare. Sa mai spun si altele? Nici nu vreau sa mai pomenesc.
Te rog eu sa te uiti la pitica ta si sa te intrebi: daca de la san papa atat de putin, daca biberon nu primeste deloc.... si tu opresti lupta si nu mai alaptezi ce vei face??? Crezi ca va creste ca fat-frumos. Mai sunt si alte fete a caror copii chiar mananca si au luat putin in greutate...
Uff, Ala, cat as vrea sa fiu acolo sa te ajut.... dar sunt aici... sglomerata si eu, obosita....
Cu toate astea ai tot suportul meu. Decizia e in mana ta... eu pot doar sa te incurajez. Tu stii ce vrei sa faci cu pitica ta... asa i-am spus si Hellenei cand a fost unde esti tu, nu a vrut sa continuie sa alapteze tot considerand ca nu mai are lapte... acum regreta... tu poate nu vei regreta... dar cand iti va refuza biberonul cu LP, cand ai sa fugi cu el in mana prin casa sa il si sterilizezi si, si si... si tot refuz.... ce ai sa faci cu tine si cu ea?
daca poti asa...
Sper sa gasesti cea mai buna solutie pentru voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ala tu te lupti cu tine spre a lua o decizie..

mie imi rasuna in minte niste cuvinte asa urate pt mine, care imi rasuna de 5 ori pe ora: azi sefa, ma cheama la lucru macar pt 4 h sau 3 zile pe saptamana, si eu, ca sa nu refuz asa urat, o intreb ce sa fac cu ELa..ea sa o duc la mama, de miercuri pana vineri, .. ok ii zic ca nu pot ca eu ii dau titi.. ea: sa renunt la titi ca i-am dat destul, ca pana la 3 luni era important.. ii zic ca eu as vrea pana macar la 1 an sa ii dau , daca nu si pana la 1 an jumate 2 , macar seara daca nu sa raman cu bb 2.. ea : ei lasa ca deja ma enervezi, vrei sa ii dai pana o mariti? lasa ca vezi tu ca pierzi laptele .. ca ti-a ajuns ..
Efectiv m-au marcat cuvintele ei si cand imi aduc aminte de dialog mi-i se ridica stomacul in gat.. adik cum? eu ma lupt atat cu kg, nopti nedormite, etc .. sa vina sa ma judece cineva ca fac ceva in ce cred pt puiul meu? offf oamenii astia..
Imi pare rau ca nu am ignorat pe toti si sa stau 2 ani acasa.. si apoi inca 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

May, intra mai des! Iti simtim lipsa!

Doamne ajuta sa se deblocheze drumurile si sa ajunga toata lumea! Sotz e blocat in bucuresti ..nu cred ca poate pleca nici maine la cum se anunta vremea...pisicii masii!

Jade, insanatosire grabnica! E virala sau nu?

Feelor , dati mi unsfat...vreau sa ii iau fetei un carucior..si nu stiu d care. e clar ca faza landou am depasit o.trebuie sa ii iau sport? Sau exista ceva pe la mijloc? Nu ma pricep si nu as vrea sa fac o achizitie nefericita mai ales ca sunt si scumpe...scaunel de masa cred ca iau din lemn, din ala de se face mai tarziu scaunel+masuta pt ea. multumesc anticipat pt sfaturi si sugestii!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



Oana, sunt caruturi sport care au mai multe pozitii printre care si orizontala. si sa ai grija sa aiba husa pentru picioruse si husa de ploaie.
Spunea Inutsa k cele poloneze sunt foarte ok (asta dupa ce am luat eu scumpetea aia de carut de la premaman)
nu mai stiu de care... poate intra si iti spune
O sa rasfoiesc internetul si iti spun

Fetelor stiti de unde pot lua sticlute de 50ml ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Vi-am zis ca ieri am facut un tort cu ciocolataaa multa si nuci caramelizate si portocale bestial.. si e de post.. am manacat azi jumatate din el....... ( si e de diamentru 28)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Alayna, fii tare mami
Si eu de o sapt ma chinui cu Maia ca nu vrea sa pape, dar oricum ea papa cand daorme.
Si eu stau singura acasa, e asa nasol k abia astept sa vina sotul sa o ia. Dar el cand vine face aia, aia, tb sa preg cadita, sa spele vesela si se duce seara :(

Sei, imi pare rau ca sefa ta e asa uracioasa :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MArryan .. nu pot comanda pe amazon.com... cica nu livreaza in ro ce vreau eu..
si pe amazon.co.uk platesc 25 lire la comanda de 45

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei

Dar livreaza macar ceva de pe amazon.com?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Hayat. Orice ti-as spune nu te ajuta acum. Iti spuun ca imi pare tare, tare rau si iti mai spun ca esti puternica si ca totul o sa fie bine.
Lasa praful, gatitul si alte treburi in seama sotului sau altei persoane, papa bine, gandeste pozitiv, priveste-l si alinta-l pe Razva, asta e prioritatea ta. Dumnezeu te va ajuta, esti un suflet tare bun si meriti sa iti fie bine.
Astept si eu contul.

andra2 - te inteleg perfect. eu ii zic lui Andrei, tero de la terorist. Mititelul nu are nicio vina, dar acum ca este bolnavior ma disperat. Imi vine sa fug undeva departe, departe.

May succes cu botezul, o sa fie totul bine si frumos.

Sei -

Jade - sa va faceti bine!


Eu nu stiu ce sa mai cred despre boala lui Andrei. Avem 48 ore fara febra, dar nici urma de eruptie, Inschimb are asa:
-cearcane
-e palid
-are criz de colici foarte violente, dar foarte rare
-super nervi si agitatie
-papa foarte putin, cel mai mult papa noaptea. Ziua urla efectiv cand vede sanul, trage nervos de cateva ori si iar urla
-vrea numai in brate si alintat
-se impinge in calcaie de nervi, ridica fundul si tipa
-rontaie tot ce poate tot cu nervi

Dr a spus ca e posibil sa fi avut o viroza si sa fie si de la dintisori. Ne-a dat grip water si sa urmarim in continuare evolutia. Cert este ca ceva are, este super agitat, plange mult de oboseala si nu mai vrea nimic de ma termina psihic. M-a certat si cu al meu sot...tare urat...nici nu-mi vine sa cred. Dar trebuie sa trec peste toate pentru minunea mea Andrei.

Nu stiu cum e la voi, dar aici e un viscol nebun care parca ma deprima si mai mul.

21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput