Strugurasi de Sept-Oct 2011 *26*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Sei

Dar livreaza macar ceva de pe amazon.com?


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Neatza..
nu stiu..in lista destinatiilor apare Romania, insa am comandat chestii mai scumpe, nu creme pampersi etc .. si nu livreaza..
Probabil livreaza insa in moldova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Andreea , si eu voiam sa intreb de nu sunt dintii..
Peste certuri trecem noi.. la noi nu e viscol dar e o zapada de jumatate de metru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Azi am gasit si eufirisoare de sange inkk..era rosu, curat si exact in prima parte a scaunului. ma gandesc ca s o fi scremut mai tare si s a fisurat pe acolo ceva
incerc sa nu ma alarmez.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

hayat, intru rar dar va am in minte si in suflet tot timpul pe tine si razvan. la fel ca si restul fetelor, asteptam nu nr. de cont. ma voi ruga pentru voi!
alyana indiferent ce decizie vei lua, ramai aceeasi mama iubitoare pentru copilul tau.
jade, snatate multa lui T. supravegheaza-l foarte atent, bronsiolita este tare pacatoasa.
sei, vrem si noi reteta de tort. asa e iti raman multe cuvinte in suflet. eu, care nu am alaptat aveam sufletul sfasiat la teodora de afirmatii gen : copilul nu are legatura cu mama, copii cu lapte praf sunt mai putin inteligenti ... si uite ca ne iubim ca orice alta mama cu copilul ei, uite ca face puzzeluri de 260 de piese la 5 ani, uite ca dupa 5 luni de pian deja e inscrisa la un concurs .... si ar mai fi multe de spus despre capacitatea ei de invatare. ceea ce incerc sa iti spun de fapt, e ca viata merge inainte si are drumuri nebanuite, indiferent de rautatile si ineptiile celor din jur.
andreeamulti pupici, sa se linisteasca mairepejor bebe. si Stefan e tare marait pe baza de dintisori. sper sa te impaci repede cu sotul. incearca un strop de odihna in plus, asa poate vedeti mai usor lucrurile.
oana sunt pe piata si carucioare mai putin pretentioase, dar robuste. eu la Stefan il folosesc pe cel pe care l-am avut si la Teodora. este de la baby care si are pozitie gen landou, o treapta intermediara la 45 de grade si apoi pozitia sport. si nu e nici foarte masiv.
hai ca m-am intins ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Multumim mult ptr urari
May doamne ajuta sa ajunga toata lumea la botez.Vad ca avertizarea de vreme rea e pana in seara asta.
Lali doamne ajuta sa fie bine la botez.
Eu am emotii azi.Fratele meu v-am zis asteapta gemenasi si taman azi are programare la doctor.Merg si ei tot la Cta.Nu vor sa asculte si au plecat pe drum.La noi zapada e fff putina, aproape deloc, in schimb bate un vant de te da jos din picioare.
Marina a vazut fratele meu pozele cu baietii tai si m-a intrebat daca au fost in acelasi sac. N-am stiut SA-I RASPUND.

Hayat iti suntem alaturi daca ne vei lasa.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Camady, din cate stiu eu la marina au fost bivitelini
sau fiecare cu sacul lui. sper sa fi retinut corect.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neata

A nins si la noi in sfarsit; astazi ies cu ayu in zapada

hayat, Razvan are o multime de fratiori si surioare mami, si toate suntem cu inima deschisa, stai linistita tu si doar uita-te la el si fii fericita alaturi de el iubita, TOTUL, ABSOLUT TOTUL, este ca si rezolvat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

NEata

Andreea, imi pare rau ca treci prin asta.
La noi e frumos acum, chiar vreau sa iesim afara :)

Sei, o sa incerc si eu.

Oana, nu te panicha...urmareste in continuare. Noi am avut de 2 ori si de atunci nu s-a mai intamplat.

Razvanel

Noi am fugit afara. Pupici la mamici si bebici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ionela , cine are putin lapte la primul bebe ,la urmatorul e la fel sau poate fi mai mult/putin ?
Stii doar ca nu cedez ! Nu pot ! Deoarece fata nu vrea supliment ,am 4 sticle diferite cu tetine de toate felurile,ii vine sa vomite si gata ! Am lasat-o si flamanda ,ma gandeam ca poate va accepta din sticla ,dar n-am avut succes.Cand prinsese sanul ,il tinea cu ambele maini si s-a cuibarit in brate , a respirat usurata ,dar in acelasi timp statea incordata/stransa sa n-o iau de acolo mi-e asa mila de ea
Sa stii ca mananc ( dovada sunt cele 20 kg in plus ) ,beau lichide (imi tin baxul langa pat ) ma odihnesc (noaptea cate 9 ore si o trezire de alaptat ,ziua reprize scurte) stresata nu sunt ,probleme nu am multumesc lui Dumnezeu !


Sei ,sotul meu hahar nu are sa faca mancare ,nici macar oua prajite vine si el terminat de la servici ,se trezeste la 4.30 zilnic si vine fiert de oboseala seara ,munca lui este fizica si stiu cat de grea este
Iar Noura nu vrea in patut nici cand doarme ,iar seara sunt terminata ,mi se inchid ochii de pe la 7 pm
Auzi sefa aia a ta ce minte are ,ce tupeu are sa decida pana cand trebuie alaptata Ela si sa-ti faca si program

Michella, m-am plans si pediatrului cum fata nu vrea din sticla si iubeste numai sanul (dar nu mai am lapte) ,el cica am 2 optiuni : alaptat sau alaptat ,s-o aleg pe care vreau

Camady ,deci veti avea gemenasi in familie ? Super ! Sa fie sanatosi si sa creasca mari

Eu mor cand va aud ca ninge ,la mine e primavara ,ieri am stat in maleta pe balcon si azi se anunta a fi o zi minunata
Vreau si eu la voi





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput