Bv georgia,Lexi!Hai ursulet,Ghiulten,Ileana!(57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Silvi, draga !!! probabil asa trebuie sa fie iar tu sa te pregatesti de moment asa cum trebuie. Nu vezi ce frumos se recupereaza fetele din odisee dupa cezariana? eu sunt pe alte meleaguri si nu se pune
O sa fie bine, o sa ne dai dreptate cand o sa ne dai marea veste !!!

Puiutza - dar ce activitati intense pe la tine

aerlilian - multmim, asa sa fie !!! piciul e cuminte foc, numai cand papa maraie ca un catzelus si trage de tzitze de parca ar fi 2 la una si nu unul la doua tziztuci. nusht ce sa ma mai fac....

Altesa - ce tataie de treaba aveti. legat de tztitze, primele zile in spital era lege, cine intra pe usa din personal trabuia sa ma apuce de tzitze, sa-mi verifice nodulii, sfarcurile. am iesit din spital cu reflex - la orice cometariu despre alaptat&co imi scot tzitzele afara.
mi-au aratat si cum sa il tin corect pe pici, cat si cum sa apuce, dar tot nu mi-e clar, deoarece am ragadele astea ma tot gandesc ca nu il tin bine

haideti ca astazi mi-am permis sa scriu mult

va si va doresc o noapte linistita !!!

mami de bebitza Gruitza

A invata sa ne iubim pe noi insine este primul pas crucial in a invata sa iubim pe altii !!!

http://designartizan.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Dana, cand am raspuns la topicul de trombofilie am vrut sa te intreb cum esti fara sa vad ce ai scris aici , pe mine ma dor toate, nu imi mai gasesc nicio pozitie confortabila, de mers nici nu mai zic, pinguinul este super rapid fata de mine.

Sivia, capul sus, eu de la jumatatea sarcinii am aflat ca voi naste prin cezariana si am avut timp sa ma pregatesc psihic si am adunat argumente si pro si contra si am ajuns sa cred ca e mai bine cu
cezariana.

MTHFR C677T Homozigot
+37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Dana, eu te rog foarte mult sa-ti recoltezi pentru streptococul B. Chiar e important! Si iti promit ca dupa ce nastem o sa-ti povestesc si de ce insist. Iti garantez ca nu doare absolut deloc.Iti baga un betisor din acela cu vata in varf in vagina si-l scoate imediat.Chiar e pacat sa nu il faci.

38+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Silvi, eu ti-am mai rasp cu nasterea la regina maria. Iti trrbuiesc actele, dosarul medical, adeverinta de salariat si trimitere de la doctor. In rest nimic pt cat stai acolo. Doar strugurel de buze si incarcatorul de la tel eventual :)

Anestezie iti face rahie+epidurala (cel putin mie asa mi-a facut, si asa am vazut si la restul fetelor de acolo). Cand te poti misca, cred ca depinde de la persoana la persoana. Eu am inceput sa imi simt picioarele la 2-3 ore dupa si la 7
ore ma dadeam jos din pat.
Nici un leu spaga. Se poarta impecabil, nu te obosi sa le oferi.
Ti-l aduce la o ora cam asa, doua. Laptele vine, nu iti face griji. Au ceai pt lactatie, ceri intr-una, sau iti iei singura, de pe hol.

Si stai linistita ca o sa fie bine!

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

frumos si civilizat
aerlilian - banuiesc ca nu ceva de bine, am sa merg maine sau poimane sa fac macar Sr B. Mie imi e naspa de cultura aia de col ca nu vrea sa ma chinuie dar daca zici ca e cu betigas (asa am facut la secretii pe la inceputul sarcinii) atunci e ok si ma duc.


Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Silvi, eu ti-am mai rasp cu nasterea la regina maria. Iti trrbuiesc actele, dosarul medical, adeverinta de salariat si trimitere de la doctor. In rest nimic pt cat stai acolo. Doar strugurel de buze si incarcatorul de la tel eventual :)

Anestezie iti face rahie+epidurala (cel putin mie asa mi-a facut, si asa am vazut si la restul fetelor de acolo). Cand te poti misca, cred ca depinde de la persoana la persoana. Eu am inceput sa imi simt picioarele la 2-3 ore dupa si la 7
ore ma dadeam jos din pat.
Nici un leu spaga. Se poarta impecabil, nu te obosi sa le oferi.
Ti-l aduce la o ora cam asa, doua. Laptele vine, nu iti face griji. Au ceai pt lactatie, ceri intr-una, sau iti iei singura, de pe hol.

Si stai linistita ca o sa fie bine!

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


in 37+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi23 spune:

Suntem gata,manichiura spalat pe cap epilat doamna...sa zicem ca dusul m-a mai linistit,si cateva reprize de plans bineinteles
fetele, va multumesc pentru suport si gandurile bune, sincer imi pare rau daca v-am trezit ceva emotii dar sincera sa fiu...chiar nu ma asteptam la cezariana.
Carina, multumesc de raspuns, asa ma astept si eu sa nu fie nevoie de spaga,dar cine stie peste cine dau si sa fiu pregatita...
voi avea calculatorul cu mine deci va voi tine la curent cu tot ce se intampla, sper sa-mi revin repede dupa operatie...


+40 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi23 spune:

Alice, multumesc pentru raspuns, chiar nu aveam habar despre cum se procedeaza la cezariana,ma bucur sa aud ca dupa 7 ore ma voi putea misca...parca mi-am mai revenit,as vrea sa-l am langa mine pe bebe de la inceput si daca nu ma pot misca...

+40 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:









Hai Silvi!!!!!!!!!!!!!













38+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

1.Habar n-am cat ma tine in spital la o cezariana-sper sa fie cat mai putin, ca altfel mor de dorul Rebeccai!

2.Azi am tras chiulul ca am fost la sanius!

3.Am ras de m-am prapadit la povestea Puiutei, cu cearta in strada!.Puiutza, u rull!

4.Ma bucur sa vad ca a mai aparut lumea disparuta pe aici!

5.Cum adica ruptura de uter?cand s-a produs?si cum anume?

6.Lexiiiiiiiiiiii??????



38+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Hai Silvi, iti tin pumnii! O sa vezi ca nu e asa greu, trebuie doar sa te obisnuiesti cu ideea .
Dana, du-te te rog si fa-ti analiza ptr streptocococ, nici eu nu vroiam sa mai imi recoltez, ca ma gindeam ca oricum fac cezariana, dar mi-a explicat ca e important pentru bebe, nu pentru mine.
Ileana, nu-mi vine sa cred ca mai avem 2 zile!!!! Nu mai am rabdare, dar in acelasi timp, m-au apucat tot felul de ganduri...

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 37+ cu alta minune de
AMR 4 ZILE !!! SPER!
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput