Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Ilida se pare ca vaccinul asta v-a adus numai neplaceri
CUm sunteti acm? Mai are febra?
Tudor sa uite repede prin ce a trecut zilele astea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

SOFIA-ELENA de amaia
ISABELA de maribell

Alexia cum a fost azi-noapte, s-a mai trezit bebelina?

Floare de colt o imbratisare stransa. Sa stii ca noi suntem intotdeauna aici sa te sustinem macar cu o vorba buna asa ca nu ezita sa scrii.

Ilida sanatate multa lui Tudor, sper sa-i scada febra repede si sa nu fie nimic grav.

Gliana sanatate mamei tale.

Mady cum mai esti azi? Copiii sunt Ok?

Oho Anamaria dintishor nr.3, bravo voua!

Roberta imi pare rau de patanie, e bine ca Gabriel e Ok. Al meu e in extrema cealalta, sta cu okii pe ea ca pe butelie. Asa a fost si la Razvi.

Noi suntem mai bine, a inceput sa manance un pic mai mult. Vad ca ii place Infatrini mai mult ca Aptamilul - e bine pt ea, rau pt buzunarul nostru. Dar asta e, mergem cu Infatrini inca un pic pana isi formeaza si ea un program de masa OK. Sambata am introdus si noi pastarnacul, a fost Ok, insa ieri nu prea i-a placut asa ca am pus un pic de laptic si a mancat mai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Ilida imi pare rau de patania voastra. Sper ca i-a trecut febra lui Tudor si acum e bine.
Roberta bebe. Tatici daca nu stau atat de mult timp cu bebei nu stiu cat de repede se pot misca. Noi putem sa prevedem pentru ca i-am vazut in toate etapele, iar ei nu cred ca se pot misca bebelusi asa de repede. Stai sa vezi cand o sa mearga in picioare, cum tasnesc de langa tine si nu-i mai ajungi pe distanta scurta. Hai, impacati-va ca e pacat sa stati suparati unul pe altul. Cu siguranta bebe a si uitat.
Gliana ceea ce spunei tu ca aveti, atat tu cat si Eric, la ochi pare o forma usoara de conjunctivita, dar mai bine intrebi un medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Roberta Mai bine va impacati. Razvan este la polul opus, ma scoate din sarite cu niste insinuari uneori... Este super-hiper-mega atent si cu ochii in paispe, mai ceva ca mine. Si de fiecare data dupa ce se intampla ceva imi spune 'Sa fim si NOI mai atenti'. Ma enerveaza de mor, ca stiu ca se refera la mine. De ex, ieri i-am spus ca acum doua zile Stefan a dat cu capul de oglinda. Il tineam in brate, langa oglinda, insa totusi la o distanta apreciabila, si deodata, poc, capul in oglinda. Noroc ca avea caciula pe cap. Buuuun, trecem peste eveniment cu 'Sa fim si noi mai atenti', si ieri la baie, nu stiu cum imi aluneca sapunul din mana si aterizeaza exact langa capul lui Stefan. Si-a inghitit vorbele, l-am vazut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

AlinaOprea, Ilida, multa sanatate micutilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Seara buna mamici si pitici!

Noi ne-am petrecut ziua la urgente pentru ca Tudor incepand de azinoapte a fost tot cu febra (cand am plecat ajunsese la 39.7) desi i-am dat tylenol, i-am pus comprese si l-am imbaiat cu apa calduta La urgente plin de medici rezidenti. Dupa ce i-au mai dat si ei Tylenol , ne-au zis (asa cum credem si noi) ca nu are cum sa fie reactie la vaccinul de 6 luni din moment ce la dozele anterioare nu a avut absolut nimic. Apoi s-au gandit ca poate are infectie urinara. Ei si aici a inceput chinul: 4 persoane au incercat 5 sonde pe putulica puiului, de credeam ca-i bat! Nu am putut sa privesc! Bineinteles ca nu au reusit (cica ei sunt obisnuiti cu circumcisii unde e usor) asa ca bebe in final saracul sangera si plangea ca din gura de sarpe. I-au pus o punguta si am stat 2h sa asteptam sa faca pisu singur.
Am petrecut 5 ore de cosmar si tot nu avem un diagnostic. Rezultatul sumar spune ca nu are infectie, dar cica mai au un rezultat de primit in 2-3 zile. Acum i-am pus un supozitor cu paracetamol sa vad daca-i mai scade.




M-am ingrozit cand am citit postul tau!! Pup baietel bolnavior sa treaca repede buba... Ieri a fost zi cu febra si la noi ..nu stiu ce a avut ..toata ziua a avut temperatura..apogeul seara cand rectal masura 39.2 ..I-am dat paracetamol, i-am pus sosete cu otet si am facut baie care am racit-o progresiv...Azi nu mai are nimic..nici nu tuseste nici mucios ..nu stiu ce s-a intamplat..ma gandesc ca poate din cauza ca tati a fost racit in fine vom vedea..Vaccinul l-am facut pe 12..in fine..

Roberta ..da asa sunt barbatii mai relaxati..pup baietel cucuiat!N-are sens sa stati suparati ..vor mai fi momente din acestea

La multe lunite:

EDUARD-CONSTANTIN de Florina_g
SOFIA-ELENA de amaia
ISABELA de maribell

La noi se sarbatoreste anul nou chinezesc ..toate magazinele sunt inchisepana acum nu am petrecut aici ,eram acasa si nu stiam ca se inchide totCel putin ,tati e liber pana miercuri



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

'Neata,

SOFIA-ELENA de amaia
ISABELA de maribell




Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)

Multumim pentru urari!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Off Ilida imi pare tare rau ca ati trecut prin asa ceva! Deci ma ingrozeste atitudinea doctorilor!!! Zici ca nu sunt oameni! Sper sa va faceti bine...si eu cred ca e reactie a vaccinului!

Floare de colt cuvintele sunt de prisos! Ceea ce as vrea sa sti este ca iti suntem toate alaturi, ca te poti descarca aici oricand, ca nu te incarci cu problemele tale...ori de cate ori ai timp tine-ne la curent cu tot ceea ce faci!
Stiu ca nu e elocvent dar ma uitam zilele trecute peste pozele tale si puteam sa jur ca Emma e perfect sanatoasa...nu o tradeaza nicio secunda grimasa ca ar avea ceva plus ca este o fetita remarcabil de frumoasa si expresiva! sunt sigura ca o sa o scoateti cumva la capat!!

Ananemi deci pt mine esti erou...ai 3 copii dintre care unul agatat de tine non stop, ai grija de casa, mancare sit toate cele, si mai ai timp si de niste torturi absolut minunate!! Deci eu cred ca tu ai 48 de ore intr-o zi :))

Madi cum mai esti?

Roberta iarta-l pe sotul tau! Inmare asa sunt toti barbatii...nu a facut cu intentie plus ca de cum inocolo va fi mai atent!

Despre noi ce sa va zic...am fost in weekend ca de obicei la bunici...si azi a stranutat de muulte ori Sara...nu are temperatura si nu trage de nas dar stranuta si azi s-a trezit la 9 .30 si acum deja doarme ceea ce la noi e cam ciudat :)
Oricum ne-am format un program de care vad ca ne tinem de 7 zile...un somn de o jum de ora maxim o ora in jurul lui 12 si apoi de la 3 la 5-5.30 o alta repriza.

Miha o sa trecti voi si peste trezirile astea frecvente! Oricum ai rezistat eroic!!!

Gliana eu zic ca trebuie consultat un medic dar pana una alta poti folosi servetele Iridium Baby pt igiena ochiuluisi...eu am folosit si Tobradex unguent si Netacin picaturi dar au fost prescrise de medic insa serevetele sunt ok.

Ramona ma bucur ca te-ai linistit cu pozitia lui Iustin!

Am scris si eu colorat azi ca tastez dupa laptop si ma pot desfasura

Urez si eu La Multi Ani sarbatoritilor! sa aveti o viata frumoasa!!

Imi pare rau pt bolnaviorii de rujeola, varicela!! Sa va faceti bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

[quote]citat din mesajul lui ilida

Seara buna mamici si pitici!

[quote]

Ilida muuuulta sanatate

Mergi la inceput