Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (111)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac!
pt Anastasia si Cristian ieri! si pt Luca azi!(vezi scrish ce cul am folosit?
mama cat tort mancammmm!
multam de cafea fetele!
strumph, pai pleci asa si nu ne spui ce faci buun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna si de al noi!

STRUMPY ninge asa frumos la noi ca in povesti, nu am iesit cu saniuta ca nu am apucat sa o dam jos din poddar urmeaza ca zapada o sa tot fie.
ANDA mea e foarte suparata a intrat si ea in clubul celor care nu mai papa fructele dim, e de la o maseluta care isi face aparitia, of e asa umflata gingia si ea e maraita, nu doarme nici noaptea facem discoteca.
LOLELY te sfatuesc sa te apuci de dieta functioneaza la mine e a patra zi si da roade deja, nu e grea si e pe gustul meu nu mi se pare greu de tinut si te simti asa bine cand vezi ca scade burtoiu
MADA nu mai fi suparata vroiam sa te intreb parca dupa doua sapt se schimba meniul la dieta nu? parca asa imi aduc eu aminte
SPIRIDUSA superbe pozele sunt cumva 3D? Si cantaretul ala de muzica greceasca il ador canta super, te ividiez ca l-ai avut la nunta. iar voi sunteti o familie foarte frumoasa


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

STRUMPY ai un barbat cum rar gasesti, sa aiba el vointa sa posteasca si despre mersul pe bicicleta bravo lui e foarte sanatos si eu cand munceam mergeam la munca cu si eram slaba, dupa ce m-am casatorit venea sotul dupa mine cu masina si se cunosteau kg in plus

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Bunaaa dimineata spre ziua!!

Azi dimineata cand a mancat Cristi la 6 jumate, scrisesem ceva si am apasat din greseala pe reseteaza si am sters si evident m-am enervat si n-am mai scris inca o data. 

Mada, cam nasol ca s-au suparat...sper sa realizeze ca voi aveti copiii mai mici si mai "cu program diferit". Imi pare rau! Asa au hotarat nasii nostri, Craciunul asta...toti finii sa vina in prima zi(au 3 perechi de fini). Si a fost jenaaant, pentru ca nu puteam nici sa nu mergem, nici sa mergem si sa plecam dupa o ora...am fi vrut sa ne impartim in doua...masa de la soacra-mea cu toata familia, cumnatii, copiii, etc..si jumatatea cealalta la nasi. Noroc ca a programat soacra-mea masa la 6 seara si am scapat! :D 

Ah si inca ceva, Mada, ti-am trimis un mesaj pe facebook dar probabil nu l-ai vazut: da-mi si mie din nou regimul te rog. Am pe undeva doar prima parte...dar mai bine mi-l mai trimiti odata! Ms mult! 

Lalely, ms frumos!!

Strumph, cei care dansau fac parte din ansamblul Asteria, grecesc, iar solistul era Ionut Galani. :) tare mult ne mai place muzica greceasca! Si da, a punctat ailed bine, la evenimentele de machidoooni, totul este de-al lor :D 

Cami, mi se pare groaznic ce spui tu acolo, sa nu o lase cu fetita...numai in Romania asa ceva:(((

Mary, multumim mult, pupam!!:*

Strumph spor la bucatareli si la dat soacra pe spate :)))) 

Si la multi ani sarbatoritilor!!! Pup mult!!





Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deci erau greci, spiriduso, de unde si-a luat nasa rochia? ca mor de curiozitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Din cate am inteles, de la o tipa din Suceava care aduce haine de nu stiu unde :))) Deci te-am lamurit....:D O intreb si iti zic

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata si de la noi!!!


Aseara am robotit pana la 13 in bucatarie, am pregatit supa de pui, a pregatit ingredientele ptr musaca de cartovi cu carne(deja e la cuptot), vinete cu maioneza, teci cu usturoi, si chiftelute. Sa pape sotu din ce pofteste. Desert pauza ca nu am mai avut vreme...dar azi imi fac timp.

Sutn supi si eu...a stat sotu cu micuta 5 minute dimineata si ma striga cu ea in brate repede ca s-a lovit de marginea patutului cu gurita.... Vin repede...avea singe la dintisorii de sus...m-am speriat am inceput si eu sa plang..i-am dat apa repede sa bea sa stiu exact cat de mult e lovita(ma gindeam ca se va curata singele)...a baut cam neobisnuit de multa apa...si s-a si oprit din plans... M-am uitat mai atent la dintisori, unul din ei mi se parea mai scurt...imi zic ce sa fie? a intrat in gingie la loc?...dar era gingia inflamata si din cauza asta era dintele mai scurt. Acum si-a revenit, nu mai este zona inflamata....dar..offffff ce sperietura am tras. Sper sa nu aiba probleme mai tarziu!
Inca nu o las nesupravegheata in patut, sta in piciorele dar uite ca pune gurita pe margine si isi scoate dintii singura
Cand plec din camera si o las nesupravegheata o las ori in masinuta de la chicco..f buna ptr noi sau scaun de masa. Ei...am zis si eu ca sta tati cu ochii pe ea.... o fi stat dar ...poftim rezultat.
Nu l-am certat..si asa abia venise acasa....asta ii mai lipsea...

madutza... cunosc sentimentul pe care l-ai povestit..nu are rost sa te ''amarasti'' putini constientizeaza...Eu sunt invatata...
Dar f bine ca ai plecat, si eu respect programul I, poate sa zica fiecare ce vrea....copilu e pe primul loc.

Daca ti-as povesti ce am patit azi la socrii in vizita...au venit si nasii, si cumnatii..etc...dar nu mai are rost, oricum..una peste alta ''toti'' ii dadeau de toate, cornulete cu ciocolata, ...mama soacra prajitura cu nes si cu crema de branza...cica e naturala, e de casa si este buna, ..mai ales daca I vrea....In fine...Ioana tot intindea mana ...am intors-o cu fata la mine, ii ciripeam ca toate vrabiile posibile, se amuza...am mai stat inca 10 minute(deja aveam o ora)si am plecat... ca de ce pleci? I vrea sa mai stea!!!Unde o duci?! Am ajuns cu ea in casa...titi si somn instant...

Ehe....si si sunt, si or sa mai fie, dar trebuie sa fim diplomati, zambitori, si cu coie buna. Daca noua ne convine sa facem ceva facem, daca nu, nu!!! Nu-mi doresc sa faca ei ca mine, dar nici eu ca ei....aaa sau daca chiar au ei dreptate nu am probleme de orgoliu sau mai stiu eu ce. Dar am grija ca sa ne fie bine, sa nu ne influenteze nimic starea de spirit....si nici nu vreau sa deranjez la randul meu... Deci, nu mai fi supi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

deci erau greci, spiriduso, de unde si-a luat nasa rochia? ca mor de curiozitate...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


hmmm ce curioasa esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota


noi am fost out

catank, ai rabdare ca vine si baiatul!

am , am mami! Iar am baut vin fiert aseara, tot negru, tot cu piper si scortisoara...dar de data asta cu soata

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Morning !!!!


Trezireaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

Cafeluta pentru toata lumea si ce mai vreti voi, dar cred ca mai mult de papa si baut o sa dea Somleac , ca-i ziua ei La Multi ani !!! draga noastra mama scumpa de 5 minuni si sa fii sanatoasa sa iti cresti si sa iti vezi puii mari si impliniti !!!

Eu pe repede inainte ca acum s-a trezit piscotel, i-am dat tziti si schimbat pampersoiul plin de pish si am pasat-o la daddy si eu ma duc la bucatarie ca am musafiri azi , de seama socrii!!! trebuie sa gatesc pranzul si fac si ceva dulce desert

O zi frumoasa si ne auzim mai pe seara Sa va bulgariti bine si pentru mine, da ?







abia astept impresii...asa imi place cum povestesti sunt circotasa acum, dar ai haz nu gluma. Oricum, ai invitati de seama si cu siguranta va veti simti minunat, ...astept meniul....sa vad cu ce i-ai luat ochii soacrei
Mult spor si petrecere frumoasa!

Mergi la inceput