Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (111)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

..inca una si ma duc

roxy pentru tine am intrat special acum sa iti spun ca am vazut pozele si ...siiii... imi vine sa-mi cumpar bilet sa aterizez direct in poianaaaaaaaaaaaa vai ce frumosssssss ningea, vreau si eu ...ufff... da nu vin eu la anu` in iarna la zapada ?? Anastasia e o dulce si o frumoasa ce simpatica e in costmasul ala gros cu caciulita si fular

ma duc ca nu mai are rabdare fiica mea , imi baga dejtele-n ochi si gura, vrea tziti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

roxy- ce frumos e in poiana.wow
toti 3 sunteti tare frumosi. imi place de voi
mi-ai facut pofta rau de zapada si sanius...mai ales ca la buc e soareee

am morcovii la fiert pt pilaf. Teea doarme cocotata pe o pernuta. i-am ridicat putin si salteluta si vad ca resira bine si . sper sa nu fie nimic grav.



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

noi iesim la plimbareeeee! ca la noi e cald si frumooooos!
paaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Buna fetele,

In primul rand vreau sa va multumesc pentru urarile adresate piticutei si sa fac "cinste"


La multi ani puilor care s-au serbat zilele astea!
Anastasia Maria de Roxy_s
Cristian Andrei de dyadyazuza
Luca Andrei de scrish
Bogdan Gabriel de Cristina_ph
Alesia Maria de anamira
Daria Ana Maria de djlaura
Luana Catalina de Donna Ly



La multi ani, Somleac!
Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de puii tai!

Am vazut ca v-ati amuzat copios de interventia sotului. Daca va spun ca eu abia aseara am aflat ce si cum, ma credeti? Acum ca am cu cine veni la intalnire...astept un semn de la voi.
Madutza, multumesc mult pentru oferta de a ne lua cu masina. Mie imi este intradevar mult mai aproape la Unirii, dar la AFI imi este mai la indemana pentru ca sotul lucreaza la Politehnica si as merge cu el la servici si de acolo tiptil pe jos la AFI. Pana la urma este ok oriunde stabiliti. Mai rau este insa ca am vazut ca este bolnavioara Teea.
Am fost plecati in weekend si nu am avut net asa ca am fost oarecum rupta de realitate si mi-ati lipsit.
Vineri am facut vaccinul Prevenar si am stat cu grija ca imi spusese dr. ca e posibil sa faca febra, iar noi nici macar nu eram in Bucuresti. Dar am avut noroc si nu a avut nici o reactie. In schimb ne chinuie niste dinti de nu mai stim de noi. Se trezeste noaptea de nenumarate ori si suntem amandoua chiaune.

Pupici pentru bebeii bolnaviori.



la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss eu ti-am zis ca te astept dar daca tu nu vrei sa vii sau pana vii tu nu mai este zapada. la iarna cand or fi bebeii mari...sa vezi atunci bulgareala pe ei
nu stiu pensiune mai ieftina, cred ca mai bine cauti pe net ceva, sigur gasesti.
Anastasia n-a racit deloc pana acum, Doamne ajuta! avem grija

bb_yasmi sa stapaniti sanatosi casuta si sa petreceti clipe de neuitat in ea

ailed bravo pentru primul pas al Andrei

strumphitza ce cadou de la socrii...oaaaaa
cu piscoata, de acum sa faci exact cum este mi bine pentru voi doua dar mai ales pentru ea. ce daca vin socrii in vizita? daca ea este maraita si somnoroasa si ii este foame pai ce mai conteaza cei din jur. pe mine nici nu ma intereseaza ceilalti, buburuza sa se simta bine

spiridusha Anastasia n-a papat cand i-au iesit dintisorii de sus. poate ii ies si lui Cristi ceva dintisori si de aia nu vrea sa pape

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina multa sanatate micutei, sa vii cu vesti bune de la doctor, sa nu fie nimic grav

lparpala

miki de aia nu prea imi vine mie sa ma arunc in retete, ca mi-e frica ca le bulesc ca asa as face aia, aia...dar daca nu-mi iese? asa ca ori fac ceva super usor si rapid ori face mama

strumphitza la anul va asteptam la noi la zapada azi s-a mai inmuiat vremea, nu mai este asa frig si alb ca ieri

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss sunt atat de dulci bebeii si asa kle mai place sa-si bage nsucurile peste tot, mesteresc ei la tot ce dulce este Sonia cu ciucurelul de la caciulita in gurita, si unde se uita pe geam....toate pozele sunt super, ce sa mai...amintiri frumoase cu ei mici

merg sa pun o masina la spalat si ciorbita pe foc.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ufff am si eu timp 30 minute....apoi tre sa il trezesc pe L sa mergem la dr....a racit si el

despre orhideei....sunt atat de elegante si de finute!! mi s a spus ca atunci cand ii cad toate florile trebuie taiata crenguta (batul, tulpina) de la al 2 sau al 3 lea nod (numarate de jos in sus). nu trebuie tinuta direct in soare ci doar la lumina si nu trebuie udata excesiv.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-gata, am dat si eu fructele, si m-am uitat si pe pensiunea data de ailed.. misto rau- mai ales ca are restaurant la parter, preturi bune cu si fara masa, si 2 paturi in camere fara cost suplimentar.astept sotul diseara sa vedem de rezervare, si dc poate sa-si ia liber 1 zi, ori vineri, ori luni, sa stam 2 nopti
- mai roxy- cum adica sa nu mai fie zapada cand vin eu? chiar asa, la asta nu m-am gandit. ia sa bag eu pe meteo ptr peste 2 sapt sa vad..as fi vrut week asta, de ziua mea, dar munceste sotul sambata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

am pus si eu cateva poze noi cu zapada ! mi-a facut pofta roxy

rog cine poate sa-mi micsoreze ultimele 5 poze si dau o ciocolata

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput